Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Gardener27 22:58, 05 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Widzę że Ty też oglądasz mój ukochany serial A widziałaś jak sprytnie Monty sadzi cebulowe do donic ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
zabaewa 23:11, 05 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Jasne, że widziałam . Monty niezmiennie mnie zachwyca - zwłaszcza robieniem sadzonek ze wszystkiego - i to jest takie proste - tylko mi to tak prosto już nie wychodzi chociaż np. Dzisiaj poczułam się z lekka zakłopotana... miałam posadzić jedną forsycję i jeden wiciokrzew - a to co wykopałam okazało się 8 forsycji i 3 wiciokrzewami. Cóż było obić - musiałam znaleźć im miejsce
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
bql3 19:18, 07 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witaj Ewo,

Wybrałem się z rewizytą na Twe ogrodowe włości i muszę stwierdzić, że masz talent do wykonywania pięknych ekspozycji zdjęciowych. Róże masz ładnie wyeksponowane na rabatach no a oczko wodne - wow!....w kształcie serca czy ja dobrze widzę, czy to tylko mirage? Ale jeśli tak - no to widzę w Twoim wykonaniu tej aranżacji przejaw romantyzmu finezji u Ciebie. Ale ładnie i mi się podoba ten pomysł, wykonanie też.

Jest mi miło, że Ci się podobał mój zakątek z herbaciarnią ale sama widzisz to do pełnego ideału mi jeszcze mi ho,ho...no daleko a i dużo pracy - ale walczę by uzyskać efekt zbliżony choć w ułamku do klimatów ogrodu japońskiego.

pozdrawiam
Jan


____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
zabaewa 00:10, 08 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Witaj Janie w moich skromnych progach
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Napia 22:06, 08 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ewo, oczko śliczne, naturalistyczne, podobają mi się kamienie przy brzegu i roślinność ponieważ lubię wodę, a boję się, że oczka, stawy i podobne trochę by mnie przerosły, planuję małe "ciurkadełko" na wprost tarasu by woda spływała i cicho szemrała
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
zabaewa 22:50, 08 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Agnieszko - nie ma co się bać. Pracy z oczkiem jest tyle co normalnie na rabatach. Tyle, że zamiast wyrywania chwastów jest wyciąganie glonów Zaprzęgam w tej walce naszą moczrkę i rogatka a z tropkkalnych roślin pistę i hiacynta wodnego. Poza tym sadzę naszą rodzimą roślinność - a to powoduje, że zaczynam mieć w oczku powoli biologiczną równowagę.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 23:22, 08 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Dzisiaj biegałam z łopatą po chaszczach za płotem. Jakiś sąsiad wyrzucał wiosną to co u siebie wyrwał zamiast na kompostownik to w te dzikie chaszcze i teraz tam zakwitły marcinki To ja je sobie wzięłam Mam niskie białe, wysokie bladoniebieskie to teraz doszły średnie intensywnie niebieskie
Swoją drogą zauważyłam u nas lenistwo i ... głupotę. Odkąd miasto zabiera tzw. Odpady bio, to sąsiedzi ystawiają po kilka worów ściętej trawy i innych cennych odpadów kompostowych...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
bql3 18:11, 09 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witam i gorąco zapraszam na jesienną mini foto sesyjkę zdjęć z herbaciarni.

serdecznie zapraszam do odwiedzenia mojego wątku,
pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 18:14, 09 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witam i gorąco zapraszam na jesienną mini foto sesyjkę zdjęć z herbaciarni.

serdecznie zapraszam do odwiedzenia mojego wątku,
pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Napia 20:39, 09 paź 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
zabaewa napisał(a)
Dzisiaj biegałam z łopatą po chaszczach za płotem. Jakiś sąsiad wyrzucał wiosną to co u siebie wyrwał zamiast na kompostownik to w te dzikie chaszcze i teraz tam zakwitły marcinki To ja je sobie wzięłam Mam niskie białe, wysokie bladoniebieskie to teraz doszły średnie intensywnie niebieskie
Swoją drogą zauważyłam u nas lenistwo i ... głupotę. Odkąd miasto zabiera tzw. Odpady bio, to sąsiedzi ystawiają po kilka worów ściętej trawy i innych cennych odpadów kompostowych...

Ludzie są dziwni...
Ale Ty przynajmniej masz piękne marcinki
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies