Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

zabaewa 23:30, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Nooo. Wróciłam z wakacji jakiś czas temu. Z grzybami. Zamieniliśmy dom w suszarnię. W życiu nie miałam tlu grzybów. Potem ruszyliśmy do przebudowy rabaty cebulowej. Mialo być ylko dwa razy więcej a jest... prawie cztery razy no to trzeba było o wypełnić kompostem Dwa dni trwało opróżnianie kompostowników, przesiewanie, taczkowanie, grabienie itp. Potem było wsadzanie cebul i tych starych i ch kupionych w b. I l. A teraz już mogę się chwalić. Nawet może jakieś fotki w wolnj chwili zrobię. Iaaaa.... wolna chwila ... a co o takiego ?
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Donia72 23:31, 22 wrz 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
No to witaji czekamy na fotki
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
megabasia 12:57, 23 wrz 2014

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Witam.
Wpadłam przypadkiem i potwierdzam: zarąąąąąbiste fotki robisz Nie mam czasu niestety na przeglądnięcie całego wątku, ale może kiedyś nadrobię
pozdr. Basia
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
wietrzyk 08:33, 01 paź 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Nie było mnie czas jakiś na O. i dopiero teraz sobie Twoje oczko obejrzałam. Powiem Ci, fajnie Wam wyszło. Widzę już ile pracy włożonej bo znacznie je powiększyliście. Ale ładnie wykończone, zwłaszcza te drewniane elementy mi się podobają Czy mogłabyś Ewka zamieścić jakieś zdjęcie z teraz? Przyrosły roślinki? Ja jeszcze z wodnych nic nie zasadzilam i chyba się wstrzymam do wiosny. Do sklepu sadzawki.pl nie dotarłam bo to pod Międzychodem i jakoś nie mogłam się zebrać. A rybki masz?
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
zabaewa 11:15, 03 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
wietrzyk napisał(a)
Czy mogłabyś Ewka zamieścić jakieś zdjęcie z teraz? Przyrosły roślinki?


Nie mam Asiu obecnego zdjęcia. Może jutro zrobię

wietrzyk napisał(a)
Ja jeszcze z wodnych nic nie zasadzilam i chyba się wstrzymam do wiosny.


Raczej wstrzymaj się do wiosny...

wietrzyk napisał(a)
A rybki masz?


Nie mam rybek. Za to mam ropuchę, żabę i czasami widuję zwinkę na obrzeżu.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 17:45, 05 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Oczko wodne jesienną porą







A to nasze ostatnie "dziecko" - przebudowana i powiększona rabata cebulowa. Już nie mogę doczekać się wiosny, żeby zobaczyć ją na kwitnąco.





W planach są poustawiane na belkach wiklinowe kosze z ziołami i kwiatami jednorocznymi. Poco to wokół rabaty mam teraz szkółkę lawendy - może niektóre sadzonki mi się ukorzenią
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Gardener27 18:56, 05 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Oczko wodne o każdej porze roku niezmiennie mi się podoba ...ale to już wiesz
Rabata z cebulowymi wygląda bardzo ciekawie Też nie mogę się doczekać wiosny u Ciebie A co tam posadziłaś ?

Lawendę zdecydowanie lepiej rozmnażać z fragmentów zielonych niż siać Ja w lutym wysiałem swoje nasiona i po przemrożeniu wzeszło mi zaledwie parę sztuk Po dziesięciu miesiącach zaczyna mi kwitnąć na rabatach ale tymi kwiatostanami nie nacieszę się zbyt długo

Ps kompletuję nasionka
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
zabaewa 22:44, 05 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Witaj Przemku.
Posadziłam to co miałam na starej trójkątnej rabacie - co zajęło ledwo jedną trzecią - tulipki, narcyzy, hiacynty. Aczkolwiek hiacyntów mało mi jakoś zostało - dzień dobry norniki Resztę wypełniłam tym co dawali w B. I tym co dawali w L. Z B. To głównie tulipki i narcyzy w żółci - na żółtą plamę i czosnki - różne.Z L. Z kolei wszystko co było od bieli przez róże do czerni Na środku jest rozplenica magic, wokół niej posiałam szałwię muszkatołową. Zrobiłam też placyk z goździkami, placyk z nagietkami i placyk z werbeną. I chcę tam posiać jenoroczne - jak już tulipkowo- narcyzowe przestaną wyglądać to żeby nadal ładnie było I tak pasują mi kosmosy wiesz ? Mam w tym roku troszkę wokół tych moich klonów przed domem i na prawdę uroczo to wygląda
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 22:47, 05 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Dzisiaj posadziłam osiem forsycji i trzy wiciokrzewy z własnego rozsadnika Trochę się tymi taczkami z ziemią i kompostem najeździłam - sił na pielenie już potem zabrakło - to se zaległam przed tv i obejrzałam wszystkie zaległe gardeners world
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Gardener27 22:55, 05 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Już samym opisem jestem zachwycony a co dopiero na wiosnę tam będzie się działo i później Miodzisko
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies