Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Iwk4 23:22, 03 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa, w jakiej odległości od muru posadziłaś tuje?
____________________
Ogródek Iwony II
zabaewa 23:32, 03 lis 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Pół metra i jakieś metr między nimi. Pod samym płotem rosnke młody bluszcz i skraca perspktywę
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Napia 06:50, 04 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
zabaewa napisał(a)
Nie upieram się przy carexach ale chciałabym coś w tym stylu. Zamierzam wiosną odwiedzić Pana Trawkę. On z pasją mi coś doradzi i to będzie najlepsze rozwiązanie. Wiem z doświadczenia

Belgi - o taaak - mądre, sorytne, uparte i konsekwentnie wymagające przez tę swoją inteligencję sy
Krąży między belgomaniakami taki żart. Siedzi belg i pagrzy jak jego an biega na czworakach po pokoju z aportem w zębach. Po pół godziny mówi do siebie... no dobra - zrobię w końcu tę sztuczkę dla niego bo się tak zmęczy ym bieganiem na czworakach, że nie uda mi się go na sacer wyrowadzić


Pan Trawka? Brzmi sympatycznie, ale o kim myślisz?
Jeżeli chodzi o trawy zastanawiałam się nad miskantami i trzcinnikami, ale chętnie się dowiem na co Ty się zdecydowałaś
Żarcik niezły

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Iwk4 15:44, 07 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zabaewa napisał(a)
Pół metra i jakieś metr między nimi. Pod samym płotem rosnke młody bluszcz i skraca perspktywę

Aha, bo jak patrzyłam na fotki, to wydawało mi się zbyt blisko płotu A tak ja też sadziłam
____________________
Ogródek Iwony II
zabaewa 00:36, 12 lis 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Uff. Pracowity ten weekend miałam.
Trzeba było pociąć i rozłupać drewno, które dostaliśmy, a potem ułożyć w drewutni do sezonowania.
Przesadziliśmy hortensję drzewiastą - niezłe to było przedsięwzięcie, bo nam się nieźle rozrosła a osła w głupim miejscu - wiadomo - błędy ogrodnicze I z tegoż też powodu przesadziliśmy też pigwę, bo kolidowała z dębem
I przytargaliśmy zdobyczne koryto . Ma chyba z 80 lat i jest z litego starego drewna i jest strasznie ciężkie - tylko w złym stanie. Wiosną trzeba będzie je oczyścić, przeszlifować, wypolerować papierem ściernym, zaolejować i zabejcować i będzie koryto jako skrzynka na kwiaty jak ta lala Strasznie się cieszę bo akie koryto to skarb
No i jeszcze posadziliśmy kilka klonów.
I tak nam minął czas...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Iwk4 07:07, 12 lis 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Fajne takie koryto. Zadko się zdążają takie stare rzeczy.
____________________
Ogródek Iwony II
Napia 07:27, 12 lis 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
zabaewa napisał(a)
Uff. Pracowity ten weekend miałam.
Trzeba było pociąć i rozłupać drewno, które dostaliśmy, a potem ułożyć w drewutni do sezonowania.
Przesadziliśmy hortensję drzewiastą - niezłe to było przedsięwzięcie, bo nam się nieźle rozrosła a osła w głupim miejscu - wiadomo - błędy ogrodnicze I z tegoż też powodu przesadziliśmy też pigwę, bo kolidowała z dębem
I przytargaliśmy zdobyczne koryto . Ma chyba z 80 lat i jest z litego starego drewna i jest strasznie ciężkie - tylko w złym stanie. Wiosną trzeba będzie je oczyścić, przeszlifować, wypolerować papierem ściernym, zaolejować i zabejcować i będzie koryto jako skrzynka na kwiaty jak ta lala Strasznie się cieszę bo akie koryto to skarb
No i jeszcze posadziliśmy kilka klonów.
I tak nam minął czas...


No to się napracowałaś ale przynajmniej widać efekty
Też jestem ciekawa koryta - odświeżone i pełne kwiatów będzie świetnie wyglądac
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
zabaewa 00:00, 20 lis 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Walczę z gryzoniami. Małpy niczego się nie boją i na moich oczach biegają sobie po tarasie dziurę pod liatrą zalałam wodą. Koło kompostownika zrobiłam im karmnik z zaprawionym ziarnem. Ale muszę z tą trutką uważać... Mam przecież wszędociekawską Mayę.
W weekend chcę pokopczykować róże, wyściółkować azalie i rododendrony, osłonić lawendę , powiązać trawy i przygotować osłony na inne rośliny.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Gardener27 17:30, 20 lis 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
U mnie też jakaś plaga gryzoni, pchają się do piwnicy ... chyba czują zbliżającą się zimę i szukają ciepłego lokum Moja wszędobylska Mrówka raz spróbowała trutki na gryzonie i na szczęście jej nie posmakowała ani nie zaszkodziła ... omija ją z daleka
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
zabaewa 15:46, 25 lis 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Jesienna nostalgia - dla duszy...

____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies