Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

zabaewa 09:58, 06 sie 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Dzisiaj jedna z moich nielicznych lilii. Chociaż powoli i po kolei pokazują swoje piękne kwiaty

____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
wiunia 15:33, 06 sie 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Cuuudddooo!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
MirellaB 12:23, 07 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ale piękne to zdjęcie lilii Cudo

Nie wiem co to za rośliny zamiast amonagawy? Nie znam takich

A kiedy pokażesz zdjęcia trejaży?

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
wiunia 19:38, 07 sie 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
MirellaB napisał(a)
Ale piękne to zdjęcie lilii Cudo

Nie wiem co to za rośliny zamiast amonagawy? Nie znam takich

A kiedy pokażesz zdjęcia trejaży?



Ewo, a co to shmidzu? W necie nie ma wieści o takiej roślinie?! Ja przynajmniej nie znalazłam, a jestem ciekawa co to za cudo zamiast amanogawy
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
zabaewa 00:29, 08 sie 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
wiunia napisał(a)


Ewo, a co to shmidzu? W necie nie ma wieści o takiej roślinie?! Ja przynajmniej nie znalazłam, a jestem ciekawa co to za cudo zamiast amanogawy


Wiśnia piłkowana shimidsu. Oczywiśce tablet zjadł mi literkę ale też moja literówka się wkradła Chodzi o to, że amanogawa ma kolumnowy kształt a ja potrzebuję bardziej rozłożysty. Amanogawa po krótkim kwitnieniu zamienia się w kopciuszka a shimidsu jest ładnym drzewem no i zasłoni mi to i owo.

Mirelko - zrobię foki trejaży i wstawię chocaż prace stanęły z powodu upałów których końca nie idć kurczę...
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Iwk4 03:18, 08 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
zabaewa napisał(a)
Dzisiaj jedna z moich nielicznych lilii. Chociaż powoli i po kolei pokazują swoje piękne kwiaty


W tym wydaniu cudowna
Ciekawe jak ogród by się prezentował w tym wydaniu. Buziaki
Edit: godziną się nie dziw. Właśnie córcia do pracy wstaje
____________________
Ogródek Iwony II
MirellaB 06:54, 08 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
No niestety te upały to dają wszystkim w kość. Dzisiaj kompletnie nic nie robię - przynajmniej taki mam plan
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 10:59, 09 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ewuś - Marta wróciła To kiedy się spotykamy w tym Rogalinie?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zabaewa 11:20, 09 sie 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
MirellaB napisał(a)
Ewuś - Marta wróciła To kiedy się spotykamy w tym Rogalinie?


Będziecie się widzieć zMartą w poniedziałek, to ustalcie coś, dogadajcie zGosią , Asią, Wiunią i resztą dziewczyn i dajcie znać - dostosuję się. Weźcie tylko temperatury pod rozwagę bo Rogalin to wielkie odkryte przestrzenie. Może przyszła sobota ?

Może być rano albo przedpołudnie - będzie mniej upalnie i bardziej rześko
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 11:30, 09 sie 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Obiecane zdjęcia trejaży

Tak to wygląda od środka. Róże ramblery są już posadzone - malutkie więc ledwo je widać. Ta czerwona to moja poliantka ze starej poliantowej rabatki. Tu zostanie. Pozostałe dwie (różowe) tymczasowo na czas robót zostały przesadzone, ale nie najlepiej się mają więc na docelową miejscôwkę najwcześniej trafią jesienią.



Oczywiście zostaje usunięcie darni z obu stron trejaży. Od strony wewnętrznej będą polianty, piwonie, tulipany, jeżówki i pewnie inne jednoroczne, poprzeplatane trawami- może rozplenicami.
Po stronie zewnętrznej w pasie przy ścieżce będzie lawendowy szpaler. Widać częściowo zdjętą darń.
Na drugim zdjęciu - od strony zewnętrznej - po lewej stronie będzie w ciągu jeszcze jeden trejaż. Nie zdążyliśmy przed upałami go wstawić.





____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies