Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Donia72 11:39, 09 sie 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Ładnie wyglądają te trejaże a jak jeszcze je obsadzisz roślinami to będzie miodzio
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
babka 12:47, 09 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Witaj, od wczoraj zerkam do Ciebie z telefonu ale odkładam dłuższą wizytę na później bo widząc tyle pięknych zdjęć cały transer bym zużyła
Napewno tu wrócę
Mój Żon z Poznania pochodzi ale mówi że w Twoich okolicach nigdy nie był. Moze teraz przy okazji wizyt w rodzinnym mieście zabierze nas do wspomnianego przez Ciebie parku
Trejaże dodają przytulności, bardzo ładnie będzie jak już rośliny się rozrosną.
Miłej niedzieli
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
wiunia 12:49, 09 sie 2015


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
zabaewa napisał(a)
Obiecane zdjęcia trejaży

Tak to wygląda od środka. Róże ramblery są już posadzone - malutkie więc ledwo je widać. Ta czerwona to moja poliantka ze starej poliantowej rabatki. Tu zostanie. Pozostałe dwie (różowe) tymczasowo na czas robót zostały przesadzone, ale nie najlepiej się mają więc na docelową miejscôwkę najwcześniej trafią jesienią.



Oczywiście zostaje usunięcie darni z obu stron trejaży. Od strony wewnętrznej będą polianty, piwonie, tulipany, jeżówki i pewnie inne jednoroczne, poprzeplatane trawami- może rozplenicami.
Po stronie zewnętrznej w pasie przy ścieżce będzie lawendowy szpaler. Widać częściowo zdjętą darń.
Na drugim zdjęciu - od strony zewnętrznej - po lewej stronie będzie w ciągu jeszcze jeden trejaż. Nie zdążyliśmy przed upałami go wstawić.










Ewuniu świetne te trejaże! Ja potrzebuję również jakiegoś rozwiązania na moje trzy Eden Rose(?), które zaczynają ładnie przyrastać ale nie wiem czy uda mi się jeszcze w tym sezonie to zrobić czy dopiero na wiosnę
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Napia 20:53, 09 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Poczytałam o kłopotach ze zdrowiem i mam nadzieję, że już lepiej. Wiem, że wyniki ok i zaczęłaś działać w ogrodzie, ale jak to mówią - nie przesadzaj w każdym razie sama
Trzymam kciuki, żebyś szybko doszła do siebie
Buziak

____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
zabaewa 15:45, 10 sie 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Drugie kwitnienie

____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Iwk4 16:03, 10 sie 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zazdroszczę ci Ewa tych umiejętności obrabiania zdjęć
Ewa, jakie róże planujesz na trejaże docelowo?
____________________
Ogródek Iwony II
zabaewa 10:14, 11 sie 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Iwk4 napisał(a)

Ewa, jakie róże planujesz na trejaże docelowo?


Patrząc od strony domu - na pierwszym trejażu - będzie robić za bramę.

http://www.rosaplant.pl/pl/pnace/685-apple-blossom.html

Potem na drugim trejażu - jako wypełnienie i przejście kolorystyczne.


http://www.rosaplant.pl/pl/nowosci/467-futtacker-schlingrose.html

Na kolejnych dwóch trejażach - jako ściana właściwa


http://www.rosaplant.pl/pl/pnace/641-veilchenblau.html

I na ostatnim trejażu - którego jeszcze nie ma - moja niezastąpiona "That Jazz" - jesienią będę ją przesadzać z pergoli przy domu, na której rośnie razem z żółtą.

Potem - po drugiej stronie całego pokoju różanego, pomiędzy złotokapem a magnolią będzie podwójnej szerokości trejaż również z "That Jazz"

I planujemy poziomy wąski trejażyk podwieszony pod dachem garażu, na który mam zamiar puścić pewnie apple-blossom - ale to jeszcze nie jest zatwierdzone

W nogach mają być polianty i róże okrywowe oraz piwonie, lawendy i inne kwiaty i trawy.
Pewnie przesadzę też jedną z róż parkowych, bo za bardzo mi się na białej rabacie rozrosły.
Chcemy we wnętrzu zrobić takie wypoczynkowe patio ukryte wśród róż... Jak już kupimy i ustawimy we właściwym miejscu meble to dalej będziemy myśleć nad "upiększaniem" roślinami, donicami itp.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
MirellaB 01:34, 12 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Bardzo ładnie Wam to wyszło - podziwiam Już widzę jak będzie pięknie
A co to są polianty?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
zabaewa 11:49, 12 sie 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
MirellaB napisał(a)
Bardzo ładnie Wam to wyszło - podziwiam Już widzę jak będzie pięknie

Musi być pięknie Mirelko


A co to są polianty?


A to : http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/polianty;3959402.html

____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Gardener27 18:51, 13 sie 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewo widzę że ze zdrówkiem u Ciebie coraz lepiej Nowe zdjecia sie pojawiają a nawet te artystyczne którym tyle trzeba poswiecić czasu Ogród ładnie się rozrasta Nasturcje w skrzyni to strzał w dziesiątkę Podoba mi się jak dyndają ich kłącza
Jak Twoja Maja znosi te tropiki ? Moja Mrówka jest ledwo żywa
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies