Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Zabaewy ... i nie tylko ... ;)

AGDULA 00:49, 27 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
zabaewa napisał(a)
Agdula - mieszałam płatki - trochę pomarszczonej (ta najlepsza) trochę trojki, trochę that jazz i trochę dzikiej. Wszystkie pachnące. I pierwsze słyszę, żeby się zatruć płatkami róż...
A przepis mam prosty: garść płatków, garść cukru i blenduję i znów garść płatków i garść cukru i blenduję. Jak za ciężko idzie - dodaję lyżeczkę przegotlwanej wody. Na końcu wyciskam sok z cytryny alb dwóch - zależy il mam tych konfitur. Sok z cytryny wydobywa kolor i powoduje, że konfitry są mniej słodkie i mdłe - tak jak ocet w barszczu. Potem zaprawiam tak ze 20 min dla pewności. Choć babcia kładła krążek pergaminu i zalewała spirytusem i na surowo zakręcała słoik.


Ja nie mam już pomarszczonej róży, wyrzuciłam kiedyś, bo mi się zaczeła rozchodzić po całym ogrodzie.
Mam kilka zwykłych róż, nie wiem jakie mają nazwy, czy ze zwykłych też można robić konfitury?
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
jalos 19:37, 27 cze 2015


Dołączył: 17 sie 2014
Posty: 764
zabaewa napisał(a)
Aga - też mam trzy sztuki jazzów w rôżnym wieku. Masz rację, że ta rôża jest mało popularna a szkoda bo jest piękna, pięknie pachnie i dość zdrowa i u mnie nie przemarza . To typowy climber. Trudno jej wyprostowane sztywne pędy wyginać do peroli. Ja sadzę ją przy trejażach i lrzywiązuję waclarzowato a co się da w poziom to tak przywiązuję i mam burzę kwiatów Tnę wiosną w okresie kwitnienia forsycji. Wycinam martwe, chore i najstarsze pędy, cienkie słabe pędy, które nie pasują mi na trejażu i tyle. Co dwa lata przycinam o jedną trzecią najdłuższe pędy. Od wiosny raz w tygodniu podlewam substralem do pomidorów I pryskam na mszyce. Jak na razie chorób grzybowych na różach nie mam tfu tfu A po ostatnim oprysku gnojówką z pokrzyw M. zaprotestlwał, bo mu róże rôżami nie pachniały hi hi
I z jej płatków robiłam w tym roku konfitury. Mniam


Substralem do pomidorów powiadasz? hmm, ciekawe. Ja zasilałam Magiczna Siłą do róż (czy też moc pąków?, nie pamiętam). Posadziłam 3 sztuki rok temu i nie sądziłam, że w tym roku tak poszybują. Pachną pięknie, rzeczywiście. Muszę podwyższyć pergolę, bo już nie mam jej do czego wiązać i strasznie się gnie. Muszę wstawić jej zdjęcie u siebie, óki co u mnie, dyletantki ogrodowej, ma się dobrze.
A nawóz do pomidorów to pan tarwka na red barony polecał, żeby się wybarwiały na czerwono, więc i tak go będę kupować
____________________
Aga Twardy orzech do zgryzienia - ogrodowe rozterki i marzenia
zabaewa 23:47, 28 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
AGDULA napisał(a)


Ja nie mam już pomarszczonej róży, wyrzuciłam kiedyś, bo mi się zaczeła rozchodzić po całym ogrodzie.
Mam kilka zwykłych róż, nie wiem jakie mają nazwy, czy ze zwykłych też można robić konfitury?


Tak - można. Z każdej róży można Rzecz w tym, żeby róża była pachnąca i miała ładny kolor. Dlatego ta pomarszczona czy dmasceńska są najlepsze. Aaaa i jeszcze coś. Niektóre róże mają specyficzną goryczkę a niektóre są wręcz słodkie i te są najlepsze - takie są właśnie róże pomarszczone. Słyszałam też, że Niemcy mają różę "cukrową" na konfitury ale nie wiem o jaką różę tu chodzi.
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
zabaewa 23:51, 28 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
jalos napisał(a)


Substralem do pomidorów powiadasz? hmm, ciekawe. Ja zasilałam Magiczna Siłą do róż (czy też moc pąków?, nie pamiętam). Posadziłam 3 sztuki rok temu i nie sądziłam, że w tym roku tak poszybują. Pachną pięknie, rzeczywiście. Muszę podwyższyć pergolę, bo już nie mam jej do czego wiązać i strasznie się gnie. Muszę wstawić jej zdjęcie u siebie, óki co u mnie, dyletantki ogrodowej, ma się dobrze.
A nawóz do pomidorów to pan tarwka na red barony polecał, żeby się wybarwiały na czerwono, więc i tak go będę kupować


Pan Trawka wie co mówi
Ja tam magiczną siłą do pomidorów zasilam prawie wszystkie kwiaty łącznie z pelargoniami i... pomidorami tylko horti dostają inne papu
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
AGDULA 00:46, 29 cze 2015


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
zabaewa napisał(a)


Tak - można. Z każdej róży można Rzecz w tym, żeby róża była pachnąca i miała ładny kolor. Dlatego ta pomarszczona czy dmasceńska są najlepsze. Aaaa i jeszcze coś. Niektóre róże mają specyficzną goryczkę a niektóre są wręcz słodkie i te są najlepsze - takie są właśnie róże pomarszczone. Słyszałam też, że Niemcy mają różę "cukrową" na konfitury ale nie wiem o jaką różę tu chodzi.


To w przyszłym roku muszę zadbać o moje marne róże i spróbować z nimi w kuchni.
Zastanawiam się tylko jak z opryskiem na mszyce. Pryskasz swoje róże? Czy jeśłi będę robić konfitury to lepiej nie pryskać?
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
wietrzyk 20:09, 29 cze 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Napisałam w sprawie albumu
Jak masz aparat to może pojedziemy w końcu w ten plener Będziesz w lipcu?
Cudne róże
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Gardener27 20:23, 29 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Pobawiłem się w liska i trochę pospacerowałem po Twoich włościach Wszystko pięknie się rozrosło a róże to bajka
Papryczki od Ciebie mają już duże zielone owoce Potrzeba słońca by się zarumieniły Już nie mogę się doczekać by ich spróbować
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
MirellaB 21:16, 29 cze 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A czy Twoje piękne róże po tych deszczach nie padły?
Moje musza być podtrzymywane, bo od ciężaru wody opuściły łebki
Fajne te zdjęcia robisz
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mathildis 22:59, 29 cze 2015


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
zabaewa napisał(a)
Inwazja też może być piękna
Ale tylko w obiektywie


ledwie poznałam tego ślimaka
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
sylwia_slomc... 00:26, 30 cze 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Wow, super robota z tymi zdjęciami, powinnaś pokazywać metamorfozy zdjęć przed i po obróbce, przepiękne.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies