Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród wśród pól i wiatrów

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród wśród pól i wiatrów

jolka 21:20, 09 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
kerii napisał(a)
Ładna wiosna u Ciebie i jak wszędzie królują tulipany ) podobają mi się Twoje bergenie co z nimi robisz, że tak kwitną moja po kilku latach dopiero w tym roku zakwitła aż jednym kwiatkiem ale jest piękna



Ładna wiosna była... po dzisiejszej nocy może być pogrom. Prognozy wskazują na minus 4 w nocy, a księżyc taki wyjaśniony na niebie, że nie wiem czy więcej nie będzie. Już nie mam siły się tym przejmować - będzie co będzie.

A bergenie hmmm.... nic im szczególnie nie robię, choć powinnam
Po pierwsze podzielić i odmłodzić, bo już leciwe się zrobiły,
a po drugie spryskać HT, bo jakieś poniszczone liście mają
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:24, 09 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
adewzuol napisał(a)
Zachwycam się wiosną u Ciebie, poza tym całym ogrodem też.


Dzięki Ewelina To jest przynajmniej nagroda, za poświęcony czas, prace i pieniądze
No i motywacja by działać dalej!

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:27, 09 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
07_Rene napisał(a)
Jola, ponoć masz irge na skarpie i będziesz wymiac. Dlaczego? Ja właśnie nad irga dumam na moją skarpe. Pięknie ci wszystko rośnie


Renia - odpowiedziałam u Ciebie, choć mam nadzieję, że z czasem zmienię jednak zdanie. Póki co nie będę irgi wymieniać, tylko po prostu zacznę działać od drugiej strony, od dołu. No i zobaczymy co z tego wyjdzie.

____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Magda70 21:28, 09 maj 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
jolka napisał(a)
Spacerkiem po mokrym ogrodzie niedzielnym ...
Graby już zieloniutkie, brzozy też coraz bardziej widoczne.





Piękne masz te graby!!!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
jolka 21:40, 09 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Elinka napisał(a)
Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz, zaskoczona jestem, ja mialam ja dwa sezony teraz trzeci i oprocz straszliwego przyrostu owocow sie nie doczekalam. Ale kto wie czy przypadkiem nie ciachnelam jej pedow bo za dlugie byly i moze dlatego nie owocowala choc pare kwiatkow miala. Mozesz mi cos wiecej o tych podporach , albo moze masz jakies zdjecia z innej strony zeby lepiej bylo widac te twoje taka plaska sciane stworzyly , moj okragly krzak!

I jeszcze jedno ja znam ten owoc tylko suszony a Ty mrozisz ? I jak to potem zjadasz, z czym , na surowo, ktos mi mowil ze one tylko suszone mozna jesc.

Jak cos to mozesz na priv zeby nie zasmiecac.

I jeszcze z innej beczki pare stron wczesniej byla mowa o liliowcach. Tez ich nie lubilam, ale mam i potwierdzam kwitna jak glupie dlugo wiosna ladne liscie zdobia, przyrastaja super i w sloncu i w cieniu zimuja bez problemu mowie o tych zoltych niskich stella de oro czy jakos tak .
Pozdrawiam


Elinka - ja dokładnie rok temu miałam 4 chude patyczki, cieńsze od ołówka, nie sięgające mi nawet do kolan.
A sama widzisz co się stało w ciągu jednego sezonu. Przyrosty ponad dwa metry!!

Nasze podpory zrobił eM. Są to dwa metalowe słupki, zabetonowane w ziemi, na których rozciągnął druty.
No i ja do tych drutów mocowałam świeże przyrosty, dlatego miałam "ścianę" a nie krzak. Jak będziesz chciała to Ci zrobię dokładniejsze fotki tych słupków, teraz mam takie jeszcze na winogrona

Co do suszenia - owszem chciałam suszyć goji. Trzymałam ponad 6 godzin w lekko ciepłym piekarniku (tak wyczytałam w necie) a one prawie nie drgnęły!! No i stały się takie leciutko kleiste (coś jakby sok wydobył się na zewnątrz i odparowała z niego woda). W tej sytuacji stwierdziłam, że nie mam zamiaru dwa dni się z nimi bawić, wrzuciłam wszystko do zamrażarki i koniec. Dodajemy do koktajli, łącząc z truskawką, aronią, jabłkiem, bananem czy co tam mam pod ręką.

No i dzięki za info o liliowcach
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
jolka 21:41, 09 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Magda70 napisał(a)
Piękne masz te graby!!!

No Madzia, właśnie pisałam przed chwilą, że po chwilach "trudnych" już się z grabami polubiłam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Elinka 21:50, 09 maj 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
O chetnie , jak będziesz focić swoje piekne zakatki to pstryknij te podpory. Ja na wino mam drewńiana kratke ale po dwoch sezonach farba zeszla i patrzec az sie zaraz rozleci.
A wracajac do goi , w tamtym roku nie cielas, ale co, teraz na wiosne tez jej nie ruszasz , zostawiasz wszystkie pedy nietkniete?
____________________
elinkowy-ogrod
jolka 22:07, 09 maj 2017


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Elinka napisał(a)
O chetnie , jak będziesz focić swoje piekne zakatki to pstryknij te podpory. Ja na wino mam drewńiana kratke ale po dwoch sezonach farba zeszla i patrzec az sie zaraz rozleci. A wracajac do goi , w tamtym roku nie cielas, ale co, teraz na wiosne tez jej nie ruszasz , zostawiasz wszystkie pedy nietkniete?


Fotki machnę przy okazji A goję w tym roku przycięłam tak gdzieś na 1,50. Zostawiłam tylko najgrubsze pędy, dbając o to by były równomiernie rozłożone (a potem doświetlone) na tych drutach.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Iwk4 22:27, 09 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jolu, cieszę się, ze Sebek przywołał jesienną fotkę z hortensjami. ta fotka jesienią sprawiła, że zrobiłam sobie od frontowej strony rabatę hortensjową. Ty pokazałaś tą rabatę wiosną. I super ona wygląda z tulipanami, bergenią, a potem widzę tam hosty. Znowu się zainspirowałam. Dziękuję.
____________________
Ogródek Iwony II
AngelikaX 22:59, 09 maj 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
jolka napisał(a)


Hej Angela No proste - nie było Cię, bo tyle fantastycznych ogrodów jest na O., że nie sposób wszystkiego ogarnąć. Dziękuję za ciepłe słówka A ja Ciebie znalazłam, przez ten super odjazdowy krąg No rewelacyjnie Ci wyszedł!!


A dziekuję krąg także

a namierzysz mi mniej więcej na której stronie u Ciebie moge nacieszyć oczy hortkami? Z chęcią powzdycham do monitora

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies