Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Pokaż wątki Pokaż posty

OGRÓD MARZEŃ...a może tylko MARZENIE O OGRODZIE.....

Margarete 10:57, 05 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Fotek nie mam........ale zrobie .......obiecuje

Filemon24 - miło że do mnie zaglądasz , dzieki za podpowiedź w kwestii Opinogóry - zawsze jadąc na Mazury mijałam kierunkowskaz na to miejsce i zawsze obiecywałam sobie że tam podjade ale nie było okazji. Tym razem w miniona sobote podjechałam do Szmitów potem do Ciechanowa (zamek książat mazow.) i do Opinogóry a zakonczyłam wycieczkę w Płocku na molo
Jeżówka bossska w kolorze choc nie tania
Hortensja omszała cudnie kwitła tam w ogrozie pokazowymi tym skusiła mnie do zakupu, choć w lipcu na ogrodowiskowym spotkaniu mnie nie zachwyciła, ale teaz, szał, kwiaty wielkie jak talerze....krzew wielgaśny.....ale chyba warto było, zobaczymy jak sie u mnie sprawdzi

Bogdziu - zdjecia z wyjazdu urlopowego zaczęłam wstawiac do wątku Ogrody Swiata ale wolno sie ładuja, spróbuje dzis dokonczyc, dam wtedy u siebie linka do tego wątku
Zdjęcia z sobotniej wyprawy do Szmitów + Opinogóra + Ciechanów + Płock mam jeszcze nie zgrane z aparatu...ale uzupełnię to, na pewno ....

Doniu- codziennie podlewam wieczorem 2 godziny a i tak hortensje na drugi dzien rano stoja jak sieroty z pospuszczanymi liścmi, wymęczone takie te rosliny upałem....i ja też

Rozark
- Reniu ja tez cie pozdrawiam





____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 10:59, 05 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Paniprzyrodo, Miłka - u mnie tez sucho, leje wode codziennie w olbrzymich ilosciach - az strach myslec jakie rachunki za wode przyjdą do mnie po tych upałach....ale żal serce ściska jak patrzę na te roslinki wymęczone upałem....
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Filemon24 12:33, 05 sie 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Ja u Szmitów byłam po godzinie 13 może byłyśmy w tym samym czasie
No nie tania dlatego tylko jedną wzięłam w czwartek kupiłam sobie u nich białą bo fatal wtedy nie było. W sobotę pojechałam specjalnie po hortensje magical monnlight ( nigdzie nie mają tej odmiany) a że egzemplarz pokaźny to i większy samochód musiał być. ( w ogóle mają piękne hortensje w szkółce u Szmitów)
a jeżówe przy okazji wzięłam.
W czwartek byłam znów w Opinogórze tym razem z mamą, jak ci się tam podobało?
W Ciechanowie mieszkałam 20 lat ale o szkółce Szmitów i przepięknym ogrodzie dowiedziałam się z forum po prostu ogrodnictwo mnie wtedy nie interesowało bo mieszkałam w bloku.
Mam nawet zrobione zdjęcia tej hortensji kosmatej tak mnie urzekła nic dziwnego że musiałaś kupić.
Jeszcze zapytam ile płaciłaś za hortensje omszono?
____________________
Margarete 15:53, 05 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Wrzuciłam tutaj :
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4887-park-sanssouci-w-poczdamie
pierwszą częśc moich wakacyjnych wspomnień - podpiełam sie pod istniejący wątek załozony przez Kondzia o parku Sansoussi, dalszy ciąg jeszcze bedzie z innych ogrodowo-parkowych cudnych miejsc w Berlinie i w Poczdamie
A teraz tak na zachetę kilka obrazków :



Reszta w wątkuo Sansoussi w Ogrodach Świata...link powyżej
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 16:08, 05 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Filemon24 napisał(a)
Ja u Szmitów byłam po godzinie 13 może byłyśmy w tym samym czasie
No nie tania dlatego tylko jedną wzięłam w czwartek kupiłam sobie u nich białą bo fatal wtedy nie było. W sobotę pojechałam specjalnie po hortensje magical monnlight ( nigdzie nie mają tej odmiany) a że egzemplarz pokaźny to i większy samochód musiał być. ( w ogóle mają piękne hortensje w szkółce u Szmitów)
a jeżówe przy okazji wzięłam.
W czwartek byłam znów w Opinogórze tym razem z mamą, jak ci się tam podobało?
W Ciechanowie mieszkałam 20 lat ale o szkółce Szmitów i przepięknym ogrodzie dowiedziałam się z forum po prostu ogrodnictwo mnie wtedy nie interesowało bo mieszkałam w bloku.
Mam nawet zrobione zdjęcia tej hortensji kosmatej tak mnie urzekła nic dziwnego że musiałaś kupić.
Jeszcze zapytam ile płaciłaś za hortensje omszono?

A ja byłam tez przed 13 z tym że najperw polatałam ponad godzinke po ogrodzie a potem dopiero wpadłam w szał zakupów
Omszała kwitnąca była cudna więc kupiłam , teraz mysle gdzie ja wyeksponowac w moim nieduzym ogrodzie
Info o cenie wysle na pryw.

Opinogóra ładna, szczególnie ta nowozrobiona oranżeria, park tez pełen starych drzew a dworek i zameczek urokliwy. Nie zgrałam jeszcze fotek ale jakies tu na pewno wrzuce

A w samym Ciechanowie byłam juz którys raz z kolei ale miłe, sympatyczne wrażenia, ukwiecony rynek przed ratuszem, zamek w trakcie odnawiania, potem jeszcze zwiedzalismy Płock - tez cudnie, były spacery, molo wzdłuż Wisły, szanty na molo i generalnie warto było sie wybrac w twoje okolice
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Margarete 17:28, 05 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Obrobiłam kolejną porcje ogrodowo-tuystycznych fotek z Poczdamu, zapraszam na ogladanie tutaj :
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6048-poczdam-cecilienhof-palast-oraz-inne-ciekawe-miejsca-w-tym-miescie
i na zachete choc kilka zdjęć wrzucam u mnie :





____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Rench 20:38, 05 sie 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
I u Ciebie na fantastyczną wycieczkę natrafiłam,ale Wam zazdroszczę
Pokazuj jeszcze ....
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Filemon24 08:23, 06 sie 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Ja najpierw kupiłam hortensje z obawy żeby mi nikt nie wykupił haha i dopiero poszliśmy w ogród najbardziej zachwyca mnie staw jest piękny i te ptaszki chodzące po liliach wodnych cudo.
____________________
szemusia 09:47, 06 sie 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Piękne widoki pokazujesz Roslinki wypielęgnowane, nawet kanciki zrobione Zazdraszczam wyjazdu

Małgosiu, u Was też taki skwar? Ja wyszłam na momencik do ogrodu i już jestem z powrotem Oddychać nie ma czym... Biedne roślinki...
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Bogdzia 22:20, 06 sie 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margarete napisał(a)
Paniprzyrodo, Miłka - u mnie tez sucho, leje wode codziennie w olbrzymich ilosciach - az strach myslec jakie rachunki za wode przyjdą do mnie po tych upałach....ale żal serce ściska jak patrzę na te roslinki wymęczone upałem....


To co ja mam powiedziec?Nie myślę wogóle o rachunkach.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies