Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

katiaxx 13:23, 26 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
polinka napisał(a)
I maj po dwóch dawkach gnojowki.


Przepraszam ,że tak po jednym zdjęciu ale inaczej nie wchodzą.

Kilka słów o tym jak je uprawiam.wszystkie trawy są posadzone do mieszanki jaką polecą Toszka czyli dobra ziemia z worka,kompost,piasek i kora.
Gnojowke używam od maja 2015 do końca lipca.w sierpniu i wrześniu podawałam gnojowka że skrzypek.


A w jakich proporcjach i o ile większy robisz dołek z taką zaprawa od bryły korzeniowej ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
lindsay80 13:24, 26 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
polinka napisał(a)
Aniu, oprócz gnojowki stosuje też HT odpukac w tym roku spokoj z chorobami ale nie mam tez wymagajacych roslin np.róż.

Aniu,Edytko, nie ma za co mam nadzieję ,że coś pomogę z tymi moimi radami.
Buziaki dziewczyny


Ale HT stosujesz na razie profilaktycznie?
Ja dwa razy popryskałam na mszyce na moliniach ale nie podziałało - ponoć silniejszy roztwór potrzebny.

Ja to wszystko wiem, że podlewanie wodą i gnojówkami i systematyczność są receptą na sukces w ogrodzie, tylko, że u mnie wieczory polegałyby na łażeniu z konewką, dlatego nie idzie przy większym ogrodzie tego ogarnąć.
____________________
Tu ma być ogród :)
katiaxx 13:32, 26 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
lindsay80 napisał(a)


Ale HT stosujesz na razie profilaktycznie?
Ja dwa razy popryskałam na mszyce na moliniach ale nie podziałało - ponoć silniejszy roztwór potrzebny.

Ja to wszystko wiem, że podlewanie wodą i gnojówkami i systematyczność są receptą na sukces w ogrodzie, tylko, że u mnie wieczory polegałyby na łażeniu z konewką, dlatego nie idzie przy większym ogrodzie tego ogarnąć.


Ją mam podobnie ale w miejscach niewidocznych mam kilka butelek po cc w spodzie mała dziurka. Nie dokrecam na Maksa korka tylko kapie itak zostawiam podroslina np na noc albo jak Idę do pracy . Prymitywny system kropelkową ale nie stoje z wężem a krople nawilżaja bryłe i nie lecana boki.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
polinka 13:48, 26 maj 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
katiaxx napisał(a)


A w jakich proporcjach i o ile większy robisz dołek z taką zaprawa od bryły korzeniowej ?


Kurczę ciężko to określić bo robię na oko ale przyjmując ze miarka jest wiadro to po jednym wiadrze ziemi rodzimej i z worka , po 1/3 wiadra piaski i kory. Kom postu przeważnie nie mam w nadmiarze to dodAje tyle ile mogę dac a jeśli nie mam wcale to dodaje obornok granulowany.
Ziemię z worka staram się kupować w miarę dobra. Niestety wiąże się to z ceną,ostatnio pod ciszy płaciła 20 zł za worek 80l ale po odtworzeniu od razu widać za co się placi
Ziemia piękna czarna bez żadnych śmieci, zwarta,pachnąca

Dolek robię jeden raz większy niż sadzonka i caly wypelniam ta mieszanka.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 13:51, 26 maj 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
lindsay80 napisał(a)


Ale HT stosujesz na razie profilaktycznie?
Ja dwa razy popryskałam na mszyce na moliniach ale nie podziałało - ponoć silniejszy roztwór potrzebny.

Ja to wszystko wiem, że podlewanie wodą i gnojówkami i systematyczność są receptą na sukces w ogrodzie, tylko, że u mnie wieczory polegałyby na łażeniu z konewką, dlatego nie idzie przy większym ogrodzie tego ogarnąć.


Tak, tak profilaktycznie
Na molini masz mszyce?? Oj czyli trawy też nie są bezpieczne.
Edytko a nie możesz zaplanować sobie np.w sobotę co dwa tyg.rozdawanie gnojowki po ogrodzie ?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
leon60 13:58, 26 maj 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
masz najpiękniejsze trawy na forum ! gracki cudne ale i ML nic nie brakuje rosną jak na drożdżach
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 13:59, 26 maj 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
gnojóweczką z pokrzyw podlewasz też bukszpany i hortensje ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
polinka 14:26, 26 maj 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
leon60 napisał(a)
masz najpiękniejsze trawy na forum ! gracki cudne ale i ML nic nie brakuje rosną jak na drożdżach


Dzięki kochana sama jestem zaskoczona.

A gnojoweczka podlewan cały ogród oprócz smaragdow.

Buziaki.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Luki 14:50, 26 maj 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gdybym ja miał tak opiekować się trawami to cały czas bym musiał siedzieć przy tych 40 sztukach, teraz zostało mi 15. Niestety ekologiczna uprawa jest dobra, ale na większym terenie trzeba by mieć od tego ludzi. Ja na jedną rabatę zużywam 20 konewek, żeby podlać ręcznie, a gdzie reszta.
Podejrzewam, że jak bym nastawił gnojówkę na dwa ogrody smród byłby na pół wsi
Przy opryskach gnojóweczą jednak zostaję bo sprawniej to idzie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
katiaxx 14:57, 26 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
polinka napisał(a)


Kurczę ciężko to określić bo robię na oko ale przyjmując ze miarka jest wiadro to po jednym wiadrze ziemi rodzimej i z worka , po 1/3 wiadra piaski i kory. Kom postu przeważnie nie mam w nadmiarze to dodAje tyle ile mogę dac a jeśli nie mam wcale to dodaje obornok granulowany.
Ziemię z worka staram się kupować w miarę dobra. Niestety wiąże się to z ceną,ostatnio pod ciszy płaciła 20 zł za worek 80l ale po odtworzeniu od razu widać za co się placi
Ziemia piękna czarna bez żadnych śmieci, zwarta,pachnąca

Dolek robię jeden raz większy niż sadzonka i caly wypelniam ta mieszanka.


Dziękuję muszę wykopać uschniete grackib i w zamian posadzę ml nigdy ich nie miałam czy startują we tym samym czasie co gracki ? Czy możesz mi je wskazać na swoim zdjęciu ? Nie umiem poznać.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies