Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

katiaxx 15:05, 26 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Zastanawia mnie ta kora w mieszance . Jaka funkcje spełnia ma zakwasic lekko czy z czasem po rozłożeniu zamieni się w prochniceb i będzie ładnie trzymać wode ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 16:59, 26 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Polinka widzę twoje ml mam mały wyświetlacz as one z boczku na zdjęciu. Sorry za zamieszanie.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
inag 17:03, 26 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Przez Ciebie powoli zaczynam myśleć czy nie nastawić ze dwa wiadra gnojówki pod hortensje moje biedne i ML. Tylko jak sobie pomyślę o tym smrodzie...Ale cóż poświęce się chociaż pod te rośliny
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
polinka 18:33, 26 maj 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Luki napisał(a)
Gdybym ja miał tak opiekować się trawami to cały czas bym musiał siedzieć przy tych 40 sztukach, teraz zostało mi 15. Niestety ekologiczna uprawa jest dobra, ale na większym terenie trzeba by mieć od tego ludzi. Ja na jedną rabatę zużywam 20 konewek, żeby podlać ręcznie, a gdzie reszta.
Podejrzewam, że jak bym nastawił gnojówkę na dwa ogrody smród byłby na pół wsi
Przy opryskach gnojóweczą jednak zostaję bo sprawniej to idzie


Luki zgadzam się z tym, że podlewanie gnojówką jest czasochłonne ale jeśli ktoś używa sztuczne nawozy to równiez musi się nachodzić chyba, ze dozownik

Ja przy moich 125 szt traw też się nachodzę, do tego w tym sezonie mogę dzwigać co najwyżej 5l konewkę...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:34, 26 maj 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
katiaxx napisał(a)
Zastanawia mnie ta kora w mieszance . Jaka funkcje spełnia ma zakwasic lekko czy z czasem po rozłożeniu zamieni się w prochniceb i będzie ładnie trzymać wode ?


Kora w mieszance zapobiega gniciu korzeni. Ja taką mieszankę stosuję prawie pod wszystkie rośliny.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:36, 26 maj 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
katiaxx napisał(a)
Polinka widzę twoje ml mam mały wyświetlacz as one z boczku na zdjęciu. Sorry za zamieszanie.


Też tak mam na telefonie Gracilimusy są wyższe i szersze od ML i całe zielone a ML jest z przewagą białego.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:37, 26 maj 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
inag napisał(a)
Przez Ciebie powoli zaczynam myśleć czy nie nastawić ze dwa wiadra gnojówki pod hortensje moje biedne i ML. Tylko jak sobie pomyślę o tym smrodzie...Ale cóż poświęce się chociaż pod te rośliny


Ilonko wiem, ze cos można dodawać do gnojówki aby nie wydzielała takiego zapachu. Dzisiaj Edytka o tym pisała
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
lindsay80 18:49, 26 maj 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
polinka napisał(a)


Ilonko wiem, ze cos można dodawać do gnojówki aby nie wydzielała takiego zapachu. Dzisiaj Edytka o tym pisała


Toszka w jednym poście podawała, że może to być mączka bazaltowa, dolomit lub waleriana, duszukałam jeszcze info, że na 10 l wiadro trzeba dodać dwie garście jednego z wymienionych produktów. Mączka bazaltowa poza neutralizowaniem zapachów wzbogaca też glebe, więc ja jej będę dodawać, kupiłam ostatnio 25 kg worek na A.
____________________
Tu ma być ogród :)
Sebek 19:15, 26 maj 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Moja gnojówa gotowa - już wiem pod co ją całą wyleję

Mam 10 litrowe wiaderko - roztwór 1;10 będzie chyba ok?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kacha123 19:36, 26 maj 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Ech, piękne te Twoje trawy Gratuluję wytrwałości i pracowitości. Rośliny się odwdzięczają.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies