Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 22:31, 19 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
beata_m napisał(a)


a pochwalisz się?!?!?! może być na priv przyjdzie taki czas, że i ja po świecznik się zgłoszę donice nawet wypróbowałam jak eM coś z betonu robił to się pobawiłam nieco, ale świecznik do wyższa szkoła jazdy


Beatko, świeczniki stoją cały czas przy placu wypoczynkowym. Na ostatnich zdjęciach z mojego ogrodu widać je za doniczkamiwz wrzoscami.
Jak będziesz chciała przepis jak je zrobić to pisz-z chęcią pomogę! To nic trudnego
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Toszka 22:43, 19 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
nawigatorka napisał(a)
Toszko a jaka Ci się uwstecznila? Ja swoje littel bunny dziele z powodzeniem i bardzo szybko przyrasta


Wyjaśniam swój błąd, bo nie wart naśladowania - kupiłam w październiku dwie ostatnie, zabiedzone doniczki 'Little Boy'a'. Podzieliłam i posadziłam. Zbierały się długo. 3 lata. Dopiero w tym roku są zachwycającymi, puchatymi kępkami. I te kępki dopiero teraz mnie zachwycają. Dlatego zwłaszcza w przypadku tej rozplenicy już wiem, że szczytem masochizmu jest dzielić świeżo zakupioną kępę. Zresztą klasyczne rozplenice wykopywane i dzielone tez rok odchorowują. Trzeba to uczciwie sobie powiedzieć. Owszem, jest sposób na dzielenie traw bez wykopywania całej kępy. Dzięki temu tzw. matka nie odczuwa utraty korzeni, a tylko część pobrana musi zregenerować system korzeniowy i wystartować ze wzrostem masy zielonej. A trwa to jeden sezon przy dobrej pielęgnacji.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
nawigatorka 07:40, 20 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Toszka napisał(a)


Wyjaśniam swój błąd, bo nie wart naśladowania - kupiłam w październiku dwie ostatnie, zabiedzone doniczki 'Little Boy'a'. Podzieliłam i posadziłam. Zbierały się długo. 3 lata. Dopiero w tym roku są zachwycającymi, puchatymi kępkami. I te kępki dopiero teraz mnie zachwycają. Dlatego zwłaszcza w przypadku tej rozplenicy już wiem, że szczytem masochizmu jest dzielić świeżo zakupioną kępę. Zresztą klasyczne rozplenice wykopywane i dzielone tez rok odchorowują. Trzeba to uczciwie sobie powiedzieć. Owszem, jest sposób na dzielenie traw bez wykopywania całej kępy. Dzięki temu tzw. matka nie odczuwa utraty korzeni, a tylko część pobrana musi zregenerować system korzeniowy i wystartować ze wzrostem masy zielonej. A trwa to jeden sezon przy dobrej pielęgnacji.
czyli jeśli na wiosnę chce dzielić hameln to lepiej odciąć jej część w starym miejscu bez wykonywania? I wyczyścić te matkę z suchego środka tak?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Kawa 08:21, 20 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Poli cudne trawy w drugim ogrodzie
kciuki trzymam dalej za powodzenie twoich planów
pozdrawiam i ściskam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kasia73 08:35, 20 wrz 2016


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
polinka napisał(a)


Kasiu Silvery mam i na słońcu, i w cieniu. Rosną tak samo.

A po ciszy gdzie jedziesz? Mam je z dwóch różnych miejsc...


Kurcze a ja swoje silvery głupia dałam do cienia sprawdzałam w kilku poradnikach

Po cisy chcę jechać koło Milicza namiary mam od Ciebie
polinka 22:55, 22 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka napisał(a)


Wyjaśniam swój błąd, bo nie wart naśladowania - kupiłam w październiku dwie ostatnie, zabiedzone doniczki 'Little Boy'a'. Podzieliłam i posadziłam. Zbierały się długo. 3 lata. Dopiero w tym roku są zachwycającymi, puchatymi kępkami. I te kępki dopiero teraz mnie zachwycają. Dlatego zwłaszcza w przypadku tej rozplenicy już wiem, że szczytem masochizmu jest dzielić świeżo zakupioną kępę. Zresztą klasyczne rozplenice wykopywane i dzielone tez rok odchorowują. Trzeba to uczciwie sobie powiedzieć. Owszem, jest sposób na dzielenie traw bez wykopywania całej kępy. Dzięki temu tzw. matka nie odczuwa utraty korzeni, a tylko część pobrana musi zregenerować system korzeniowy i wystartować ze wzrostem masy zielonej. A trwa to jeden sezon przy dobrej pielęgnacji.


Moge tylko dodać do Toszkowego wykładu, że rozplenice wiosną powinno się dzielić dopiero jak zobaczymy nowe zielone żdzbła.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 22:56, 22 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
nawigatorka napisał(a)
czyli jeśli na wiosnę chce dzielić hameln to lepiej odciąć jej część w starym miejscu bez wykonywania? I wyczyścić te matkę z suchego środka tak?


Też jestem ciekawa odpowiedzi
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 22:57, 22 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kawa napisał(a)
Poli cudne trawy w drugim ogrodzie
kciuki trzymam dalej za powodzenie twoich planów
pozdrawiam i ściskam


Kamilko, bardzo dziękuję! Kciuki się przydadzą

Buziaki
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 22:59, 22 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kasia73 napisał(a)


Kurcze a ja swoje silvery głupia dałam do cienia sprawdzałam w kilku poradnikach

Po cisy chcę jechać koło Milicza namiary mam od Ciebie


Kasiu, Silvery wszędzie są polecane do cienia. Ja u siebie przetestowałam je w słońcu i też dają radę tylko mają inne wybarwienie.

Czy wczoraj nie minęłyśmy się obok szkółki pana w ż....?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Milka 06:04, 23 wrz 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nowy trawiasty ogród super, dołozylabym jeszcze miskant Memory.
Napisałam pw
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies