Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 20:02, 24 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
sylwik69 napisał(a)
Polinko na początku chciałaś aby twój ogród był jak Wieloszki, dla mnie już jest super!efekt osiągnęłaś własną pracą i samozaparciem oraz nabywaniem wiedzy,która teraz procentuje.
Ja teraz jestem na początku swojej drogi i chciałabym aby mój ogród był choć w niewielkim procencie tak piękny jak Twój


Sylwia, bardzo Ci dziękuję za tyle miłych słów ale jeszcze jest naprawdę wiele do zrobienia aby móc o nim powiedzieć piękny!

To nabywanie wiedzy to prawda, mogę stwierdzić, że odkąd zaczęłam bardziej interesować się nie tyle uprawą roślin ale uprawą gleby to rosliny "same" rosną Dawno, dawno temu Waldek zwracał na to baczną uwagę a teraz Toszka i cieszę się,że każdemu początkującemu ogrodnikowi zaleca na początku właściwe przygotowanie gleby, wręcz można powiedzieć, że dobra mieszanka to dla Toszki podstawa.

Sylwia, dużo czytaj, pytaj, oglądaj piny i pomysły przyjdą. U mnie na początku były całkiem inne nasadzenia niż obecnie-miałam nawet róże
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:03, 24 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
AniMa napisał(a)
Te kawałek dalej są gęste, ale i raczej smukłe, nie takie miski jak Anbu...


Może to jakieś kolumnowe np. Wojtki?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
anna_t 20:21, 24 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Poli a pokażesz taras? jestem ciekawa pozostałości po tym big kominie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Magda_ 22:42, 24 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
polinka napisał(a)







Dziękuję


kurcze myślałam, że to jakaś fotka z pinteresta a to Twój ogród - świetnie to wygląda
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Toszka 12:56, 25 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
nawigatorka napisał(a)
czyli jeśli na wiosnę chce dzielić hameln to lepiej odciąć jej część w starym miejscu bez wykonywania? I wyczyścić te matkę z suchego środka tak?


Dokładnie tak - część planowaną do transplantacji delikatnie obkopujesz. Od góry nacinasz ostrym, dużym (polecam tzw. Szefa kuchni), sztywnym nożem. Tniesz jak ciasto. Łatwo nie jest przejść przez starą karpę. Wykopujesz tylko tę część. Tym sposobem zarazem odmładzamy i likwidujemy naturalne zamieranie/łysienie kępy od środka. Organ do transplantacji bardzo głęboko podkopujemy by zostało jak najwięcej korzeni. Dołek po wyjęciu uzupełnić trzeba bogatą mieszanką. Tak samo dzielę miskanty (tu niestety czesto trzeba tasak albo siekierę uzyć). Matka, czyli niewykopana część zostaje i zupełnie nie odczuwa operacji. Pobrana część karpy musi się zadomowić.

Odnośnie Silverów - u mnie rosną i w pełnym słońcu. Jednak w cieniu znakomicie zimują, że przyznam się szczerze nawet nie muszę czyścić na wiosnę. Po prostu w okresie styczeń-marzec słońce nie wysusza liści, a cień daje drugi, podstawowy plus - utrzymuje stałą wilgotność powietrza.

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała - kilka stron wcześniej padło pytanie o ML w cieniu. Otóż wszystkie sadzonki rosnące pod panelem, z wystawą tylko północną na wiosnę były żywe. Grama suchego. Tylko mój rozpęd i przyzwyczajenie spowodowały wiosenne cięcie. Powiem szczerze, że żałuję tego. Mogłam w ogóle nie ciąć.

Polinko, miskant 'Memory' Kwitnie. Pięknie i obficie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 20:16, 27 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
anna_t napisał(a)
Poli a pokażesz taras? jestem ciekawa pozostałości po tym big kominie


Aniu, obecnie to miejsce nie nadaje się do pokazywania. Za dwa tyg. wchodzą panowie dekarze to może coś pokażę Póki co bajzlownik tam mam
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:16, 27 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Magda_ napisał(a)


kurcze myślałam, że to jakaś fotka z pinteresta a to Twój ogród - świetnie to wygląda


Madzia, żarty się Ciebie trzymają
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
nawigatorka 20:19, 27 wrz 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Dziękuję Toszko ptzetestuje wiosna.
A myślisz że podzielenie na poł wystarczy
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
polinka 20:20, 27 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka napisał(a)


Dokładnie tak - część planowaną do transplantacji delikatnie obkopujesz. Od góry nacinasz ostrym, dużym (polecam tzw. Szefa kuchni), sztywnym nożem. Tniesz jak ciasto. Łatwo nie jest przejść przez starą karpę. Wykopujesz tylko tę część. Tym sposobem zarazem odmładzamy i likwidujemy naturalne zamieranie/łysienie kępy od środka. Organ do transplantacji bardzo głęboko podkopujemy by zostało jak najwięcej korzeni. Dołek po wyjęciu uzupełnić trzeba bogatą mieszanką. Tak samo dzielę miskanty (tu niestety czesto trzeba tasak albo siekierę uzyć). Matka, czyli niewykopana część zostaje i zupełnie nie odczuwa operacji. Pobrana część karpy musi się zadomowić.

Odnośnie Silverów - u mnie rosną i w pełnym słońcu. Jednak w cieniu znakomicie zimują, że przyznam się szczerze nawet nie muszę czyścić na wiosnę. Po prostu w okresie styczeń-marzec słońce nie wysusza liści, a cień daje drugi, podstawowy plus - utrzymuje stałą wilgotność powietrza.

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała - kilka stron wcześniej padło pytanie o ML w cieniu. Otóż wszystkie sadzonki rosnące pod panelem, z wystawą tylko północną na wiosnę były żywe. Grama suchego. Tylko mój rozpęd i przyzwyczajenie spowodowały wiosenne cięcie. Powiem szczerze, że żałuję tego. Mogłam w ogóle nie ciąć.

Polinko, miskant 'Memory' Kwitnie. Pięknie i obficie


Za kwitnącego miskanta dziękuję Kocham je tak samo jak róże...

ML i kilka odmian carexów mam teraz w cieniu/półcieniu. Jestem ciekawa ich zachowań na wiosnę, byłoby bardzo miło gdybym nie musiała ciąć/ czyścić

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:24, 27 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Bakopa w dwóch doniczkach klapnęła ( z czego bardzo się cieszę) to wymieniłam na wrzosy i trawki.









____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies