Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Moniq 16:31, 17 lut 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Szalona dziewczyna, a u mnie śniegiem ciepie
____________________
beskidzkie marzenie
Gruszka_na_w... 16:42, 17 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
AniMa napisał(a)
Pytanie: jezeli jesienią sypałam dolomitem...to kiedy teraz sypać siarczanem????


Siarczany zakwaszają glebę, więc na trawnik ich się nie sypie. Chyba że myślałaś o saletrze amonowej. Tą dopiero po zabiegach wertykulacji i areacji- jak gleba już obeschnie dobrze.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AniMa 16:54, 17 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Dokładnie saletra... Haniu a jezeli trawnik siany w październiku, to raczej obejdzie się bez wertylulacji? Moze tylko aeracja, bo u mnie dosyć mokro teraz??? Jak uważasz?
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Gruszka_na_w... 17:11, 17 lut 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
AniMa napisał(a)
Dokładnie saletra... Haniu a jezeli trawnik siany w październiku, to raczej obejdzie się bez wertylulacji? Moze tylko aeracja, bo u mnie dosyć mokro teraz??? Jak uważasz?


Masz jeszcze za młody trawnik na wertykuklację. Możesz sobie zakupić takie buty z kolcami i robić areację mimochodem podczas obchodu ogrodu.
Wcześniej zapomniałam napisać, że dolomit sypię przed wszystkimi zabiegami pielęgnacyjnymi trawnika. On się szybko rozpuszcza wraz z topnieniem śniegu lub po deszczu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
polinka 17:25, 17 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
nawigatorka napisał(a)
Hortki i ja mam zamiar przyciąć. Graby w zasadzie też.
A miedzian myślisz już można?


Na miedzian trzeba dobrej pogody U nas deszcze na razie cały czas zapowiadają wiec się wstrzymuję. A i muszę pamiętać o płynie do naczyń
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 17:26, 17 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madzenka napisał(a)
Miskamtom rozdrabniacz nie daje rady, próbowałam i się zapychał...


Wielkie te trawska mamy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 17:28, 17 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
anka_ napisał(a)
Sieczkarnie trzeba jak w Trojanowie


Nie wiem jaka była w Trojanowie ale miałam kiedyś taką dużą i chyba wywieżliśmy na złom ale Aniu dzięki za wpis bo coś mi wpadło do głowy
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AniMa 17:29, 17 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Butki poszukam, przydadza się, albo sama zrobię... Dolomitem sypaliśmy równocześnie z przygotowaniem ziemi pod siew.... Trawka pięknie urosła.
Dziekuje Haniu
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
polinka 17:30, 17 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Sebek napisał(a)


U mnie dopiero zaczynają się wyłaniać spod śniegu, ale ogólnie są zielone - jednakże je własnie wysusza u mnie słońce jak śnieg stopnieje, zatem nic nie prorokuję Pewnie i tak je zetnę

26 stopni? Tyle to ja się za miesiąc spodziewam... 6000 km dalej


O już tylko miesiąc i jedziesz grzać się?

Toszka kiedyś pisała, że dla carexów najgorsze to wczesnowiosenne słońce. Ja swoje też będę cięła,nie mam cierpliosci do czyszczenia.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 17:32, 17 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Polinko, odpowiem tutaj, bo może się komuś przydać,
Trawnik ma skłonności do zmiany odczynu gleby na kwaśny i wtedy lubi pojawiać się w nim mech. Im bardziej cieniście tym szybciej. Posypywanie trawnika dolomitem zobojętnia odczyn gleby i utrudnia inwazję mchom.
Warzywa preferują odczyn zasadowy i dla utrzymania tego odczynu posypuję w nim rabaty dolomitem.


Haniu, bardzo dziękuję za odpowiedz. Kupię dolomit i użyję do warzywnika. U nas teraz deszczowo to dobra pogoda na takie prace.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies