Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 17:43, 17 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Angelika- działałam Dzisiaj deszcz to podziałałam w domu

Madżen- Ty jako doświadczona ogrodniczka masz już wszystkie terminy obcykane

Reniu-kocham trawy to i avatarek niech to pokazuje

Kasiu-miedzianem pryskałam w tamtym roku wszystko co mam w ogrodzie oprócz traw i smaragdów. Działa przeciw grzybowo. W tym roku zastanawiam się czy zamiast miedzianu użyć roztworu tymolowego. Muszę sie dokształcić

Ptasie łapki miałam przez jeden sezon, po zimie były okropne i je wywaliłam. Ogólnie zaobserwowałam, że carexy (mam ID i Silver Sceptre) lubią jak po wiosnennym cięciu dostaną dużo wody, wtedy szybciej się "zbierają" ale trzeba uważać aby nie przelać, aby z kolei nie wygniły.






____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
nawigatorka 17:50, 17 lut 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
polinka napisał(a)


Na miedzian trzeba dobrej pogody U nas deszcze na razie cały czas zapowiadają wiec się wstrzymuję. A i muszę pamiętać o płynie do naczyń
a ile go dajesz?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anbu 17:53, 17 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Poli to uporaj się proszę jeszcze z odpowiedzią na moje pytanko
Dodawałaś świeży ten wrotycz profilaktycznie do gnojówki? Czy jakieś suszone zioło?
____________________
Ania Ogród Ani :)
polinka 17:55, 17 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kamilko- do niczego oczywiście nie namawiam, jak nie masz dużo tych ID to możesz pobawić się w skubanie Śnieg w weekend?? Oby Nieeeee!

Aniu-podobno niedziela ma być słoneczna

Edytko- a ja się obudziłam po Twoich zwiastunach wiosny w ogrodzie

Irenko-cieszę się, że działasz!

Małgoś-jeszcze troszkę i Wy będziecie mogły działać i dogonicie Dolny Śląsk












____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 17:59, 17 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Monik- dzisiaj śnieg?? Nie spodziwałam się, ze to kiedyś powiem ale już wystarczy tej zimy! Ja jeszcze w niedzielę jadę na ostatnie zimowe wędrówki a od poniedziałku życzę całej Polsce wiooosny

Gruszko Haniu-bardzo dziękuję za pouczające wiadomości. Nic nie wiedziałam o dolomicie dzięki Tobie jestem mądrzejsza a i czytam, że nie tylko ja się dokształciłam. Uwielbiam takie rozmowy, od razu widać, że większość poczuła wiosnę
Buziaki

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:01, 17 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
nawigatorka napisał(a)
a ile go dajesz?


No tak troszeczkę, powiedzmy dwie, trzy krople
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:06, 17 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
anbu napisał(a)
Poli to uporaj się proszę jeszcze z odpowiedzią na moje pytanko
Dodawałaś świeży ten wrotycz profilaktycznie do gnojówki? Czy jakieś suszone zioło?



Opuchlaki odkryłam dwa lata temu latem w żurawkach.Żurawki wywaliłam a Mazan Walerek polecił wrotycz. Latem i jesienią robiłam czystą gnojówkę ze świeżego wrotyczu a w zeszłym roku wiosną kupiłam w zielarskim sklepie suszony i dodawałam już profilaktycznie do wszystkich gnojówek.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
anbu 18:09, 17 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A ile tego wrotyczu suszonego na wiadro 20 l? Poli miej cierpliwość do mnie plisss

Buziam
____________________
Ania Ogród Ani :)
bleebla 18:10, 17 lut 2017


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
O co chodzi z tym płynem do naczyn ? coś przegapiłam...

Moje ptasie łapki wyglądają fatalnie po tej zimie. Jeszcze tak źle z nimi nie było. Nie ma co ich czyścić, muszę je całe ciachnąć.
____________________
Aga - Mała eLeczka
polinka 18:11, 17 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Jeśli ktoś ma ochotę na ciekawą lekturę na temat naturalnej ochrony roślin i zakres pierwszych wiosennych prac to polecam wątek Ani Anbu Ciekawa dyskusja dzisiaj była, Mazan z Toszką służyli radami

Tutaj się zaczyna:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5700-ogrod-ani?page=465
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies