Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Madzenka 19:51, 17 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Możesz oczywiście ale doczytaj to co przed chwila wkleiłem na siarczanów na wiosnę
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 19:55, 17 lut 2017


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
kasja83 napisał(a)

Czy dolomit to jest nawóz wapniowo-magnezowy?Czy istnieje możliwość przenawożenia go?Kiedy ja po nim mogę jakiś nawóz na trawnik dać?

Pisałaś też, że dolomitem sypiesz przy lawendach-czy sadząc lawendy mogę zaprawić im dołek odrobiną dolomitu?


Małe ryzyko, ze przenawozisz , możesz już teraz na trawnik sypać

Nie wiem czy można go dawać w dołek w czasie sadzenia, chyba mozna zmieszać z gleba aby zminić odczyn. Pisze chyba bo nigdy tak nie robiłam , niech sie ktos mądrzejszy wypowie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Iwk4 20:27, 17 lut 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ja dawałam pod lawendę w dołek, mieszałam z ziemią dolomit. To naturalny minerał, nie można go przenawozowić.
Można sypać pod lawendę, róże, perovską, bukszpany, na trawnik.

Marzenko i Polinko, dziękuję za linki do ciekawej wiosennej lektury
____________________
Ogródek Iwony II
anka_ 21:10, 17 lut 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
polinka napisał(a)


Nie wiem jaka była w Trojanowie ale miałam kiedyś taką dużą i chyba wywieżliśmy na złom ale Aniu dzięki za wpis bo coś mi wpadło do głowy

Polinko ostatnio na forum była dyskusja o odcinku Mai w ogrodzie z Arboretum w Trojanowie. Tam właśnie cięli suche trawy na sieczkarni i używali jako ściółki pod rośliny. Niestety nie mogę znaleźć linku do tego odcinka, nie wiem czemu przekierowuje mnie na inną stronę.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
AniMa 21:49, 17 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Siarczan, saletra...jestem ex chemikiem a zgłupiałam. Dobrze, ze jutro wracam do domu...sprawdzę co mi tam zostało, ale obawiam się, że jedno i drugie...
Jak to było? "Osiolkowi w żłoby dano..."
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Sebek 18:29, 19 lut 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zatem na wiosnę kupię siarczan amonu, a w rabaty sypnę azofoskę No i jeszcze gnojówki dla traw muszę ugotować... I znów będziemy siedzieć w ogrodach do zmroku
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
polinka 21:35, 19 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
martaibartek napisał(a)
U nas nadal zima co rusz zerkam w okno, ale śnieg dalej leży ręce już świeżbią, plany poczynione a tu biało!

Dzięki za info o ID zaraz zerknę.


Martuś trzymam kciuki aby zima szybko odeszła! U Ciebie śnieg, u mnie strasznie mokro i aż przykro patrzeć na rośliny w wodzie

Madzenka też dzisiaj pisała o cięciu zimozielonych traw.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:41, 19 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
bleebla napisał(a)


A już mi coś świta z tą przyczepnością Dziękuję

Miałam w lepszej, to znaczy nie były jakieś piękne, ale zdecydowanie lepiej wyglądały.


Nie ma za co Ja też mam problemy z pamięcią-weekend poświęciłam na przypomnienie wiadomości o gnojówkach a niby w tamtym roku wszystko wiedziałam i stosowałam Cztery miesiące przerwy i dziury w mózgu...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:48, 19 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
kasja83 napisał(a)

Czyli co-Ptasie Łapki też spróbuję tak ciachnąć-ale dopiero jak zaczną coś nowego wypuszczać.
To u mnie miedzianem mogłabym prysnąć bukszpany i graby np. Pytanie głupiego-miedzian to się kupuje w jakimś koncentracie?(Obiecuję, że na następny sezon będę mądrzejsza
I pytanie czy taki miedzian nie przeszkadza w zastosowaniu potem florovitu na bukszpany?


Kasiu, dobrze myślisz, jak pojawią się nowe przyrosty to wtedy tniemy.
Miedzian kupuję w proszku, rozrabiamy, dodajemy troszkę płynu do naczyń, wlewamy do opryskiwacza i dokładnie opryskujemy. Ja też go używam do drzew liściastych i bukszpanów. Miedzian w niczym nie przeszkadza aby zastosować póżniej nawozy.
Miedzian stosujemy na samym początku sezonu, czyli wtedy gdy średnia temp.dobowa utrzymuje się na poziomie 6 st. póżniej promanal (temp. 12 st. i faza pękającego pąka na liściastych) a dopiero jak rośliny ruszą to nawozy.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:50, 19 lut 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
anka_ napisał(a)

Polinko ostatnio na forum była dyskusja o odcinku Mai w ogrodzie z Arboretum w Trojanowie. Tam właśnie cięli suche trawy na sieczkarni i używali jako ściółki pod rośliny. Niestety nie mogę znaleźć linku do tego odcinka, nie wiem czemu przekierowuje mnie na inną stronę.


Aniu, dziękuję za informację. Mam jeszcze rok na wymyślenie sieczkarni
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies