Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 09:37, 03 paź 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
O kurczaki, to mnie Toszko załatwiłaś a raczej moją głowę
Tak na poważnie, to dochodzi jeszcze kwestia zasłonięcia mnie jak odpoczywam Drzewa powinny być gęste i na jak najniższą wysokość szczepioną ponieważ muszą pełnić rolę zasłaniacza
W tamtym roku pod śliwami miałam hosty białe ale ślimaki i słońce spowodowały, że musiałam je wyrzucić. Może śliwa i jakieś białe carexy?

Chyba muszę się do Marty po wizualki uśmiechnąć

Hm,a może lawendę wywalić i dać zamiast niej derenie? Ale co z grackami? Ich już nie mam serca przeprowadzać

Nie miała baba kłopotu to zaczęła planować drzewa
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
aga_pe 09:53, 03 paź 2014


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
to ja się tak przy okazji doedukuję
Też wprowadzam bordo i teraz może coś bardziej będę umiała zaplanować. I mam dylemat... kupić bordowego buka czy klona . Klon już jeden jest a buków na razie brak, więc nie wiem co będzie bardziej pasować
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Toszka 10:06, 03 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aga - klona-klona, czy klona palmowego?Bo jeśli klona-klona to mszyce je bardzo lubia i grzyby...

Polinka, nie wiem jakie hosty miałaś? Na słońcu Patriot doskonale daje radę, czasami przesuszenia podłoża, ale hosty lubią wilgoć...a ślimaki lubią hosty. Jeśli Carex to Silver Sceptre - tworzy zwarte kępy, rosnie bez problemu, ładnie, ale nie tak szaleńczo jak Ice Dancer i już z niewielkiej odległości jest taki właśnie "silver"...

Powiedz mi tylko dlaczego (jaki sens) mają gęste drzewa poniżej poziomu szmaragdów?
Wieszsz, ja niefarbowana, genetyczna blondynka...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
aga_pe 10:12, 03 paź 2014


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Toszka napisał(a)
Aga - klona-klona, czy klona palmowego?Bo jeśli klona-klona to mszyce je bardzo lubia i grzyby...

Polinka, nie wiem jakie hosty miałaś? Na słońcu Patriot doskonale daje radę, czasami przesuszenia podłoża, ale hosty lubią wilgoć...a ślimaki lubią hosty. Jeśli Carex to Silver Sceptre - tworzy zwarte kępy, rosnie bez problemu, ładnie, ale nie tak szaleńczo jak Ice Dancer i już z niewielkiej odległości jest taki właśnie "silver"...

Powiedz mi tylko dlaczego (jaki sens) mają gęste drzewa poniżej poziomu szmaragdów?
Wieszsz, ja niefarbowana, genetyczna blondynka...


klona-klona. Mam już jednego i jakoś mszyce go nie kochają. Z grzybem miałam problem dwa lata temu. Teraz na razie jest oki. U mnie (odpukać w niemalowane ) jakoś specjalnie nie mam problemów ze szkodnikami wszelkiej maści
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
Toszka 10:20, 03 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aga, buka można bez problemu formować, klon wybija długaśnymi wilkami... No i z buków masz wybór - fastigiata, płaczące, rozłożyste - skolko godno... nie wiem, to co pisałam...z drzewami trzeba kierować się sercem i zdrowym rozsądkiem (w kwestii docelowych gabarytów i możliwości/pojemności ogrodu)

Buk ma jeszcze dwie zalety - trzyma liście na zimę, a kompost/ściółka z nich jest bardzo cenna... można wśród nich hodowlę trufli założyć ew. obuwników... i teraz nie kpię
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
aga_pe 10:27, 03 paź 2014


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
hmmm, potrzebuję bardziej strzelisty, wąski egzemplarz.
Polinka, w Średzinie widziałyśmy buki, ale za chiny sobie nie mogę przypomnieć jaki kolor liści miały
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
polinka 11:03, 03 paź 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka jak siedzę na foteliku na moim wykostkowanym miejscu wypoczynkowym to sąsiadka z naprzeciwka ma ładny podgląd na mnie Jak będzie takie szersze i gęstsze drzewo to ten podgląd jej zasłonię

W niedzielę jak wrócę o przyzwoitej porze to zrobię zdjęcia.

Aga jeśli chodzi Ci o tego małego w doniczce to czerwony. Marzena kupowała swoje buki za Zakrzowie. Dzwoniłam do nich za grabami i ceny przystępne jak na takie duże drzewa
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
aga_pe 11:26, 03 paź 2014


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
to może za tydzień wlecimy na moment? Będziemy przejeżdżały tuż obok
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
polinka 11:52, 03 paź 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Pewnie, że możemy Ja będę u nich prawdopodobnie w ciągu tygodnia, jak się zdecyduje na konkretne drzewa
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
ewakatowice 18:13, 04 paź 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Polinka poczytałam o Twoich zmaganiach z doborem drzew.
Co w końcu będzie? Masz jakieś zdjęcie gdzie owa sąsiadka podgląda?

No i porządki w bukszpanach z odkurzaczem w roli głównej widziałam

Niedawno, to wyskoczyłam z odkurzaczem zamiast zamiatania
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies