Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Madzenka 06:37, 03 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
polinka napisał(a)


Dzisiaj czytałam, że w 1990 r. w lutym zanotowano na Dolnym Śląsku +20 st. i jest duża szansa, że już nie będzie przymrozków w tym roku.

O spotkaniu u Stefana trąbcie głośno! Jeśli będzie miał cisy, które potrzebuję to pojadę


Pamietam ten dzień, byłam na I roku,szłam na zajęcia z socjologii i zastanwiałam się czy na krótki rękaw nałożyć bluzę czy nie. Tak mi to utkwiło w głowie, ze do dzisiaj pamietam ten ciepły lutowy, słoneczny dzień
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Iwk4 06:48, 03 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Polinko, macham z rana. Cudownego samopoczucia ci życzę. Jedź na Gardenię, jak tylko dasz radę. Ja mam nie po drodze, to choć u was poczytam
____________________
Ogródek Iwony II
Kawa 09:20, 03 lut 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej szalona kobieto
rabata trawiasta do wzdychania uwielbiam ją
czy będzie wielkim nietaktem jeżeli układ traw wykorzystam w jednej części mojej planowanej rabaty?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
leon60 10:11, 03 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
macham dziewczynie z kilofem
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Kasia73 10:35, 03 lut 2016


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Polinko podziwiam rewolucję i strasznie minie kusi ale u mnie jeszcze za mokro. Dużo sił do pracy życzę

Co do traw mam jeszcze takie spostrzeżenie oprócz posadzenia ważne są sadzonki te kupione u stefana są dużo większe i ładniejsze niż odkupione już gdzie indziej bo mi brakło a posadzone w tym samym czasie na jednej rabacie.



Ps
W kwesti traw czy mogę już podzielić konwalnika i posadzić do doniczek w domu?
nawigatorka 10:41, 03 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Madzenka napisał(a)


Pamietam ten dzień, byłam na I roku,szłam na zajęcia z socjologii i zastanwiałam się czy na krótki rękaw nałożyć bluzę czy nie. Tak mi to utkwiło w głowie, ze do dzisiaj pamietam ten ciepły lutowy, słoneczny dzień


Hmm jakby to powiedziej,ja pamietac tego eaczej nie mogę.choc na swiecie bylam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ivo 12:28, 03 lut 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Ta rabata trawiasta to jest już Twoją wizytówką
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
polinka 18:15, 03 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka napisał(a)
teraz przed wyjazdem (bo w domu mnie nie ma) scielam ML i troche pozalowalam - zielony i zywy byl w srodku. I teraz sie martwie, czy nie pozbawilam go naturalnej oslony. Tu gdzie jestem i bywam od wielu lat zawsze 1 miesiac wczesniej startuje wegetacja. Zawsze! A tym razem nic - mokro, buro i ponuro. W zeszlym roku forsycje juz startowaly, a teraz ciszaaaa
Boje sie, ze cieplo wcale tak szybko nie przyjdzie.
Trawy zwyczajowo tne w polowie kwietnia procz SC i stipy. Te dopiero z poczatkiem maja.


Toszka ja dzisiaj w ramach doświadczenia wycięłam jednego gracilimusa. Chcę sprawdzić czy szybciej ruszy. Reszty traw póki co nie ruszam.

Jak już jesteś napisz kiedy można najwcześniej przesadzać drzewa? Zakładając, że zima nie wróci a tylko jakieś lekkie nocne przymrozki będą.
Interesuje mnie grab i buk, są u mnie 2 lata.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
nawigatorka 18:16, 03 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
polinka napisał(a)


Toszka ja dzisiaj w ramach doświadczenia wycięłam jednego gracilimusa. Chcę sprawdzić czy szybciej ruszy. Reszty traw póki co nie ruszam.

Jak już jesteś napisz kiedy można najwcześniej przesadzać drzewa? Zakładając, że zima nie wróci a tylko jakieś lekkie nocne przymrozki będą.
Interesuje mnie grab i buk, są u mnie 2 lata.

i wiśnia umbra (to dla mnie)
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
polinka 18:21, 03 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
MirellaB napisał(a)

Poli tak dużo były podlewane, one przed hortkami rosną, więc wody miały pod dostatkiem. Nawet się zastanawiam czy nie za dużo, bo jesienią zaczęły lekko gnić
Nie wiem może do tego też ta strona północna im nie służy

W zeszłym tygodniu obcięłam dwie najgorsze kępki, zobaczę czy odbiją.
Daje im jeszcze czas

A Ty Carexy Ice Dance obcinasz?

Za nazwę kwiatków dziękuję zanotowałam


Mirelka , prawdopodobnie Tess ma rację, że za głęboko posadzone.A stroną północną bym się nie przejmowała. U Wieloszki na słońcu nie chcą rosnąć.
Próbowałyśmy kiedyś dojść do tego dlaczego nie dają rady u Wieloszki i mimo szerokiej dyskusji do niczego mądrego nie doszłyśmy...

W tamtym roku przycinałam końcówki Ice Dance-wszystko to co było suche ale jak dobrze pamiętam to i tak chyba w czerwcu wyskubywałam. Te liście, które były podcinane i tak usychały do końca. Nie jestem teraz tego pewna, musiałabym cofnąć się do poprezdniego roku.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies