Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Toszka 18:22, 03 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
buka przesadzalam po 3 latach - zniosl dobrze przeprowadzke
oczywiscie faza bezlistna - koniec lutego - marzec jesli tylko ziemia do kopania. Dasz dobroci w dolek i bedzie dobrze + systematyczne podlewanie.
Zapewne grab podobnie - nie mam doswiadczenia...
Pamietaj tylko aby buka absolutnie glebiej nie sadzic

gdyby byly straszne upaly jak w zeszlym roku to warto cieniowac, by ograniczyc parowanie.

edit
wisnia te same zasady

carexy - przyciete liscie przestaja rosnac i dlatego trzeba je wyskubac. Carexy nauczyly mnie cierpliwosci i biore sie za nie dopiero pod koniec maja - lubia ciepla ziemie i dopiero zaczynaja ladnie przyrastac
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 18:25, 03 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madzenka napisał(a)
Poli dobry nastrój ogrodowiskowych twarzyczkę z pewnością Ci się przyda w Poznaniu dla zwieńczenia dzieła efektem Zamiast myśleć i się martwić musisz sie śmiać. Psychika jest baaaardzo ważna.niekiedy nie doceniamy jak to co sie dzieje w głowie wpływa na nasz organizm.
Zatem szykuj sie na Gardenię. Mam nadzieje, ze z Wrocławia przyjedzie wesoły pociąg


Madzenka, od początku roku jestem optymistycznie nastawiona i wiem, że psychika ma ogromny udział akurat w moich przypadłościach ale jak będę uziemiona na łóżku szpitalnym to będę mogła co najwyżej w telefonie Was pooglądać

Wszystkie wybieracie się pociągiem??
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:26, 03 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Madzenka napisał(a)


Pamietam ten dzień, byłam na I roku,szłam na zajęcia z socjologii i zastanwiałam się czy na krótki rękaw nałożyć bluzę czy nie. Tak mi to utkwiło w głowie, ze do dzisiaj pamietam ten ciepły lutowy, słoneczny dzień


Życzę nam aby taki dzień nastał i w tym roku!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:27, 03 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Iwk4 napisał(a)
Polinko, macham z rana. Cudownego samopoczucia ci życzę. Jedź na Gardenię, jak tylko dasz radę. Ja mam nie po drodze, to choć u was poczytam


Macham Iwonko wieczorową porą
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
leon60 18:27, 03 lut 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
polinka napisał(a)

Jak już jesteś napisz kiedy można najwcześniej przesadzać drzewa? Zakładając, że zima nie wróci a tylko jakieś lekkie nocne przymrozki będą.
Interesuje mnie grab i buk, są u mnie 2 lata.

Co do graba to trzeba to zrobić dość wcześnie. Pamiętasz jak wymieniałam swojego na podjazdowej wiosną? Było już za późno na kopanie z gruntu ale uparłam się.. zrzucił wszystkie liście i stał łysy całe lato, we wrześniu wypuścił młode zielone listki
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
polinka 18:30, 03 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kawa napisał(a)
hej szalona kobieto
rabata trawiasta do wzdychania uwielbiam ją
czy będzie wielkim nietaktem jeżeli układ traw wykorzystam w jednej części mojej planowanej rabaty?


Hej Kamilko

Mówisz, że szalona? eM dzisiaj stwierdził, że jak na taką przyjemną pogodę to za dużo nie zrobiłam...
Będzie mi bardzo miło jeśli wykorzystasz układ traw jaki dziewczyny u mnie wymyśliły u siebie!
U mnie będą zmiany na tej rabacie. Toszka z Tessią będą się cieszyć
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Toszka 18:31, 03 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kochane - to oczywiste, ze lisciaste przesadzamy tylko w formie bezlistnej - albo pozna jesienia, albo koniec zimy- poczatek wiosny.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 18:32, 03 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
leon60 napisał(a)
macham dziewczynie z kilofem


Cześć Mam już serdecznie dość kilofa. Jutro będę miała płot udarowy więc powinno iść lepiej
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
nawigatorka 18:39, 03 lut 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Kilof i mlot udarowy.... no niezle jak na roboty ogrodkowe.ale i ja to znam
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
polinka 18:40, 03 lut 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kasia73 napisał(a)
Polinko podziwiam rewolucję i strasznie minie kusi ale u mnie jeszcze za mokro. Dużo sił do pracy życzę

Co do traw mam jeszcze takie spostrzeżenie oprócz posadzenia ważne są sadzonki te kupione u stefana są dużo większe i ładniejsze niż odkupione już gdzie indziej bo mi brakło a posadzone w tym samym czasie na jednej rabacie.



Ps
W kwesti traw czy mogę już podzielić konwalnika i posadzić do doniczek w domu?


Kasiu, dokładnie tak jak piszesz. Duże sadzonki to podstawa. Ja wolę wydać 100zł na paliwo ale wiem, że mam ogromne, dorodne, zdrowe sadzonki. Cudowną szkółkę Madzia nam poleciła

W kwestii konwalika to nie czuję się Kasiu kompetentna do udzielania rad.
Moje ID podzieliłam w pażdzierniku i posadzilam do doniczek w domu. Żyją do dziś tylko przysychają końcówki. Zauważyłam też, że potrzebują bardzo dużo wody wtedy szybko przyrastają.
Jak tylko pojawią się stokrotki w sklepie to mam plan na przesadzenie ID z ogrodu to skrzyń ze stokrotkami. Nie wiem czy przeżyją ale mam ich tak dużo, że nawet jak trzy sadzonki padną to nic się nie stanie.
Dobrze kojarzę, że konwalik jest bardzo wrażliwy?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies