Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Malgosik 22:19, 31 lip 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Beata1 napisał(a)


Co myślisz o czymś takim? Niektóre kule bym zostawiła, a pomiędzy nasadzenia np. z katalpy. Ligustr obciety w kostki +katalpy. Wszystko podsadzone rumianką ,żurawką, barwinkiem lub trzmieliną (ewentualnie niskie trawy, funkie). Nie wiem czy nie przesadziłam z ilościa drzew?


spomiędzy tych kostek mogłyby się wychylać nawet wysokie byliny, niekoniecznie niskie okrywowe
____________________
Ogród na glinie
Toszka 23:05, 31 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Beata1 napisał(a)

Przeniosłam zdjęcie dla porównania z planem... i boję się, że to będzie wąsko i klaustrofobicznie

albo po dwóch stronach kule, albo ligustrowe kostki... a jak dojdą tak gęsto drzewa to wyjdzie tunel....
ile ten "pasaż" ma metrów?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
popcorn 10:52, 01 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
jula81 napisał(a)
Jest to ściana wschodnia.Z tego miejsca zostanie tylko miłorząb ,red baron i żurawki a reszty nie będzie usunę i dam sąsiadowi do ogrodu.
Mam dużo runianki ,dwa małe cisy gold, jdenego cisa pospolitego i kilka bukszpanów .
Pomyślałam gdyby posadzić dwa cisy gold i wyprowadzać je w stożki, drugiego cisa w kulkę z bukszpanami.wypełnić runianką. ale czy trawy baron pasują ?




Julka a ten klon to gdzies tam chcesz miec jeszcze? Cisy, bukszpany i runianka - dobrym tropem idziesz ale nim je wyprowadzisz na odpowiednie ksztalty i wielkosci troche minie, wiec jesli to reprezentacyjna rabata to moze nie? Red baron pod milozebem - hm cos bardziej miekiego, carexy, zurawki mi sie bardziej widza? Red baron odsun jesienia moze na bok? Generalnie t podoba mi sie ta rabata w calosci, nie ruszlabym nic procz red barona, a te rosliny ktore wymienilas psadzilabym gdzie indziej??
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 10:55, 01 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Toszka napisał(a)

Przeniosłam zdjęcie dla porównania z planem... i boję się, że to będzie wąsko i klaustrofobicznie

albo po dwóch stronach kule, albo ligustrowe kostki... a jak dojdą tak gęsto drzewa to wyjdzie tunel....
ile ten "pasaż" ma metrów?


Dlaczam sie do uwag, myslalam o 3-5 max katalpach po drugiej stronie chodnika - tuz za ligustrowym zywoplotem. Chyba wolalabym odsunac troche katalpy od sciezki, zeby nie bylo wrazenia "tunelu" wlasnie. Co do kul, zostawilabym co druga (te zolte), te zielone gdzies przeniosla... albo zupelnie usunela te kule i dala niskie roslinki.. hm
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 10:57, 01 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Malgosik napisał(a)


do czego ma tutaj służyć ta trawa?
jest potrzebny taki kawałek?
Może po całości zrobić rabatę.


Popieram! Tudno Ci bedzie kosic taki kawaleczek trawnika otoczony kostka, no i na granicy z kostka ona zwykle nie jest zbyt ladna. Ta zielona fala - zawijas to z czego mialby byc?
____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 11:03, 01 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



Dla mnie to niedobry pomysł z takim wieloletnim tworzeniem stożka, zanim powstanie stożek pięć razy ci się odmieni gust

Masz tego miłorzęba - moim zdaniem za niski jest, potrzebujesz sporego drzewa, pieniek co najmniej 1,70 m, żeby dominowało na rabacie. Masz też ładne dwa ciemne cyprysiki, nie oddawaj ich, one pięknie wyglądają. Pozbądź się jedynie jałowców.

Posadzenie czegoś co będzie "udawało" stożki to nietrafiony pomysł. Nie zawsze to, co pasuje w jednym ogrodzie, musi być jedynym koniecznym rozwiązaniem w innym. U ciebie nie pasuje. Nie róbmy czegoś, że tylko stożki i kulki... nie to było moim zamiarem, gdy zakładałam ogrodowisko.

Upiększenie ogrodu to nie kulki i stożki, to dodanie czegoś co idealnie wpisze się w brakujące miejsca, dopełni kolor, nada klasę. Biedne cisy nie nadadzą sznytu a pogorszą wręcz to, co jest w tej chwili.

Daj plan tej rabaty, albo inne zdjęcie.

Na pewno pasuje obwódka bo widzę ją z tyłu, ale stożki? Nieee, zrób plan rabaty, postaram się pomóc.

Tylko czy obwódka będzie się miała dobrze gdy zostawisz cyprysiki? Zobaczymy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jula81 12:27, 01 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Danusiu , jałowców napewno sie pozbędę bo nie podobają mi się .Chciałbym by rabata wygladała lekko.
Wysepka z czerwonymi różami też mi nie pasuje tak na środku.
Więc poradź mi co mam zrobić.
Dodaję tu kilka zdjęć ale u siebie w wątku dodałam dużo więcej - bo cały ogród widać więc proszę zajrzyj tam.
: http://www.ogrodowisko.pl/watek/4565-i-co-dalej-w-moim-ogrodzie?page=19


____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Efffa 12:55, 01 sie 2014


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Witam, proszę o pomoc w zaaranżowaniu częsci frontowej ogrodu. Jest to dla mnie trudne, ponieważ jest to jak dla mnie duży obszar aby sobie z nim poradzić. Niewiem jak zrobić np proporcje trawnik - rabata? Jakimi roślinami obsadzić? Wjazd do garażu oddzieliłam żywopłotem z iglaków, przed nimi są rodendrony i hosty. Jodla niestety jest posadzona jak jest, do niczego nie pasuje i chyba ją trzeba przesadzić. Pani Danusiu proszę spojrzeć, innych też proszę o sugestie.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
popcorn 13:32, 01 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Efa, pokazesz zdjecia? Jak ze stronami swiata, naslonecznieniem? Czemu tuje chcesz sadzic na srodku dzialki, nie przy ogrodzeniu - nie chcesz widziec wjazdu do garazu z domu? A zywoplot przy plocie masz? Czy nie ma byc? Wyznacz rabaty, na trawniku nie sadz, ta jodla jesli ma zostac lepiej tez zeby byla na rabacie. pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Efffa 13:38, 01 sie 2014


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Wiem, że jak chcę pomocy powinnam zdjęcia pokazać ogrodu, ale Karolinko to jest jeszcze po budowie nieskończone i niechciałabym narazie straszyć i pokazywać byle czego. Jestem zieloną ogrodniczką, i niema tam ani ładu ani składu. Przepraszam. Moze tak będziesz w stanie mi pomóc?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies