Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Malgosik 13:40, 01 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
zielona ogrodniczka to chyba prawidłowo
____________________
Ogród na glinie
Efffa 13:52, 01 sie 2014


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Ten rysunek naprawdę jest niewyraźny? zaznaczyłam tam strony swiata i na moim monitorze widzę wyraźnie, jak co to wkleję na nowo. Sama niewiem czemu te szmaragdy tam posadziłam.Może myslałam żeby były jako tło.Więc już wiem , że muszę je przesadzić.Ten dom stoi bokiem do drogi, plan frontu jet nie do okiełzania przeze mnie.A żywopłotu niemam, sa nasadzenia tylko takie jak na rysunku.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
popcorn 14:18, 01 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Effa, spokojnie, kazdy przez to przechodzi nie boj sie wstawic zdjec, kazdy mial pobojowisko budowlane! sa strny swiata, widze, sory.

czepiam sie tych tuj bo na razie male i ok, ale urosna na ponad 2,5m za pare lat i nie bedziesz widziala podjazdu z okien domu. jesli tak ma byc to ok, jesli nie to tuje do przesadzenia, na jesien najlepiej - bo teraz goraco lepiej nie ruszac zeby nie zmarnowac...

poruszaj sie etapami, po kolei. Rabaty wzdluz siatki, zadnych wysepek. Jak wyznaczysz rabate, zrob zdjecia, pomozemy co z czym posadzic zeby bylo ok pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Beata1 22:35, 01 sie 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 17
Dziękuję za uwagi! Macie rację - tunel to nie jest dobry pomysł. Myślę, że 3 katalpy/wiśnie wystarczą. Kule-tylko żółte.
Malgosik 22:38, 01 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Beata1 napisał(a)
Dziękuję za uwagi! Macie rację - tunel to nie jest dobry pomysł. Myślę, że 3 katalpy/wiśnie wystarczą. Kule-tylko żółte.


A ja sobie pomyślałam, że wycinane kostki ligustru można przenieść na drugą stronę poszerzonego chodnika jeszcze, by były po dwóch stronach. A kule wykorzystać w innym miejscu.
____________________
Ogród na glinie
jula81 12:51, 02 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Gardenarium napisał(a)



Dla mnie to niedobry pomysł z takim wieloletnim tworzeniem stożka, zanim powstanie stożek pięć razy ci się odmieni gust

Masz tego miłorzęba - moim zdaniem za niski jest, potrzebujesz sporego drzewa, pieniek co najmniej 1,70 m, żeby dominowało na rabacie. Masz też ładne dwa ciemne cyprysiki, nie oddawaj ich, one pięknie wyglądają. Pozbądź się jedynie jałowców.

Posadzenie czegoś co będzie "udawało" stożki to nietrafiony pomysł. Nie zawsze to, co pasuje w jednym ogrodzie, musi być jedynym koniecznym rozwiązaniem w innym. U ciebie nie pasuje. Nie róbmy czegoś, że tylko stożki i kulki... nie to było moim zamiarem, gdy zakładałam ogrodowisko.

Upiększenie ogrodu to nie kulki i stożki, to dodanie czegoś co idealnie wpisze się w brakujące miejsca, dopełni kolor, nada klasę. Biedne cisy nie nadadzą sznytu a pogorszą wręcz to, co jest w tej chwili.

Daj plan tej rabaty, albo inne zdjęcie.

Na pewno pasuje obwódka bo widzę ją z tyłu, ale stożki? Nieee, zrób plan rabaty, postaram się pomóc.

Tylko czy obwódka będzie się miała dobrze gdy zostawisz cyprysiki? Zobaczymy.

Zajrzyj Danusiu do mnie jeśli możesz bo dziś mam więcej zdjęć , zrobiłam rysunek - taki plan działki .
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4565-i-co-dalej-w-moim-ogrodzie?page=20
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
13:03, 02 sie 2014
Doradźcie mi, co jeszcze mogę posadzić na tej rabacie. Jest ona pod siatkowym płotem, może czymś zasłonić tę siatkę? Tylko niezbyt wysokim (max równo z nim), bo stamtąd dociera najwięcej słońca do mojego ogródka (położenie pn-zach). Na ten moment mam tam hosty, żurawki, niskie wierzby na pniu (ok. 30cm) oraz carexy evergold.

Beata1 22:01, 02 sie 2014

Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 17
Malgosik napisał(a)


A ja sobie pomyślałam, że wycinane kostki ligustru można przenieść na drugą stronę poszerzonego chodnika jeszcze, by były po dwóch stronach. A kule wykorzystać w innym miejscu.

Dzieki Malgosik! Tez tak sobie knuje po cichu. Jeszcze nie wiem na co się zdecyduję. Boje się jedynie, że ligustr może tego nie przeżyć.
Malgosik 22:05, 02 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Beata1 napisał(a)

Dzieki Malgosik! Tez tak sobie knuje po cichu. Jeszcze nie wiem na co się zdecyduję. Boje się jedynie, że ligustr może tego nie przeżyć.


I nie wiadomo jak uda się podzielić ten żywopłot, to znaczy ile jest roślin koło siebie. To robota napewno nie na lato.
____________________
Ogród na glinie
popcorn 22:28, 02 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Beato, ja bym sie bała ruszać ten liguster, skoro on ma tyle lat. Zostawiłabym cały żywopłot, tylko podsadziła go czymś ładnym. Nawet wycinanie kostek wydaje mi się ryzykowne, no i od razu one ładne nie będą - będą łyse miały 2 boki. Pytanie jak on w środku wygląda, nie ma grubych zdrewniałych łodyg?

Lew ogrodowy - odsunęłabym nasadzenia od płotu. Żeby się zasłonić - na razie to tylko pnącza jakieś Ci się tam zmieszczą. Na jakikolwiek żywopłot za wąsko. No i kancik dodałby tej rabacie elegancji i wyglądu - równa krawędź od trawnika. Pnącza na siatkę czy krzewy na żywopłot chcesz?

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies