Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Donia72 14:43, 22 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Odpiszę później, bo teraz biorę się za sprzątanie w domua potem jedziemy do znajomych na grillano, a potem jeszcze ciasto muszę upiec, bo mąż jutro ma urodzinki
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
popcorn 15:22, 22 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hehe, same obowiązki! pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Aga 18:13, 22 sie 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam ponizej przedstawiam rabate i prosze o podpowiedz miedzy lawenda a chryzantemami chcialam dac zurawke czy bedzie pasowac?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
popcorn 21:33, 22 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Aga, pasowałoby kolorystycznie, ale jak lawenda zakwitnie, to Ci zasłoni te żurawki...
Ja bym przeniosła gdzieś te chryzantemy, a w ich miejsce posadziła coś wyższego, np moje ulubione hortensje bukietowe
Za nimi (chryzantemami) masz trawki, jakie? Coś jeszcze tam jest, do żywopłotu? Trawki z hortensjami też fanie zagrałyby Wiec tylko te 3 rośliny ruszasz i sadzisz 3 krzaki np Sundae Fraise

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Aga 21:43, 22 sie 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Za chryzantemami rosna trawy rozplenice i dalej żywopłot.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Aga 21:48, 22 sie 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Z tymi chryzantemami to właśnie odwieczny problem bo niby pasują do traw ale jakos nie moge ich dopasować i już je kilka razy przesadzałam.Akurat jakoś w tym miejscu najlepiej mi pasowały bo to środek ogrodu na ktory spogladam przez okno a jesienia te chryzantemy maja piekne kolory
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
A_gawa 21:58, 22 sie 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1470
Chryzantemy według mnie pasują do rozchodników także i do miskantów, ale pewnie mniejszych, chyba gdzieś widziałam taki o nazwie Graziella. Danusia też gdzieś pisała o kłosowcu, chyba w artykule. Też bym z astrem połączyła, szczególnie taki w kolorze fioletu do różu astra. A jeszcze z traw, to dałabym rozplenicę - ostatnio bardzo mi w oko wpadła.
A w nogi może bodziszki? Pewnie niebiesko-fioletowe były w sam raz.

Werbena patagońska też mi się z nimi widzi.
Dziś byłam w szkółce i stały już do zakupu - ale piękności. Ech...
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Aga 22:06, 22 sie 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Moje chryzantemy sa 3 krzewy ale kolory sa pomieszane żółty ,róż,fiolet,biały i tak w jednym krzewie jest tyle kolorow .A trawy to mam i miskanty i rozplenice .No nic trzeba bedzie cos wykombinować .Dzieki za pomoc
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
popcorn 15:36, 23 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Chryzantemy bym widziała w "buszu", takim jak u mnie - gęsto bylinowo-trawiaści, plus jesienne chryzantemy. Ale tutaj chyba nie bardzo wyglądają... zrobiłabym jak Ci napisałam. pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
Donia72 15:45, 24 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
popcarol napisał(a)
Donia, czyli zostają 2 tujki zupełnie z prawej i cyprysik chyba, zupełnie z lewej?
To M namów na przekopanie całości, jak najszybciej - z obornikiem/kompostem, zagrabcie i niech poleży chociaż z tydzień, zanim zaczniesz sadzić

A masz jakieś rośliny, które tu możesz/chcesz przenieść, prócz 3ciej hortki? Jakieś życzenia, co chcesz tu mieć? Słońca tyle że większość roślin sobie poradzi, może tylko dla róż trochę mało.
Chcesz mieć głównie zimozielone nasadzenia, czy bylinówkę, z krzakami hortensji? Jaki budżet?
Co do żywopłotu, możesz poprzestać na zimozielonym bluszczu puszczonym na płot, lub posadzić ekran/żywopłot- cisy (hicksii) (drożej) lub tujki Smaragd (taniej). Na żywopłot z liściastych trochę mało miejsca, plus trzeba ciąć kilka razy w sezonie...
daj znać, to coś wymyślę


Witaj
Tak, chciałam zostawić te 3 iglaczki Roślin jeszcze nie mam na tę rabatę. Jedynie trzmielinę na pniu i hortensję ogrodową.No i żurawki, ale nie wiem czy tam będą pasowały Żywopłotu raczej bym nie chciała, bo za nami nikt nie mieszka i tam jest nasza łąka. Już jest zielona ściana za płotem od drzewek Chciałabym mieć troszkę kolorów na tej rabacie, jakieś kwiatki No, a budżetlichoale coś tam się wykombinujejakieś zaskórniaki wyskrobię
Ale mam wymagania co do tej rabatyno nie??
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies