Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

popcorn 10:35, 21 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej, poszukaj, u nas nie takie małe elegantissimy są po 15-17 zł, a tu potrzebujesz tylko 3 szt? Potrzebujesz czegos co zniesie zacienienie, tujka po paru latach bedzie nieładna...
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 11:08, 21 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757


ponawiam jeszcze prośbe o pomoc przy tej ścianie , wybrałam tu jednak tuje szmaragdy ok 5-6 szt.( szerokość płotu do obsadzenia jakieś 6m) przed nimi hortensje i trawki i z przodu żurawki,. Zastanawiam się jeszcze czy mogłabym zostawić te dwa klematisy na płocie, czy zginą przy tujach? z tyłu na płocie rośnie po malutku jeszcze bluszcz hedera.
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
popcorn 11:22, 21 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Lepsze tuje niż nic ale rabatę poszerzysz, bo one sie teraz chyba nie zmieszcza? Jak tuje urosna, zasłonią powojniki, to pewnie nic z nich nie będzie - one w cieniu strasznie szybko marnieją.. może sadzonki porób? Bo nie wiem czy przeniesienie tak dużych ich nie zabije? Zostawiłabym i tak, zdobić będą i zasłaniać płot póki tuje nie urosną.
pozdarwiam!
____________________
Mój nowy ogródek
MarzenaG 11:36, 21 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
popcarol napisał(a)
Lepsze tuje niż nic ale rabatę poszerzysz, bo one sie teraz chyba nie zmieszcza? Jak tuje urosna, zasłonią powojniki, to pewnie nic z nich nie będzie - one w cieniu strasznie szybko marnieją.. może sadzonki porób? Bo nie wiem czy przeniesienie tak dużych ich nie zabije? Zostawiłabym i tak, zdobić będą i zasłaniać płot póki tuje nie urosną.
pozdarwiam!

tak rabate poszerzę, tuje chcę posadzić dość duże od razu, zostawię clematisy a na wiosne spróbuję przesadzić, dzięki za rady , ty jedna tutaj czuwasz na bieżąco . Wielkie dzięki
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
mariola10 11:54, 21 sie 2014

Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 7
Witam.

Proszę o radę w zagospodarowaniu rabaty. Mam do wykorzystania natychmiast pięć sadzonek ilex crenata golden gem. Z góry dziękuję za pomoc.
popcorn 11:57, 21 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Marzeno - nie ma sprawy
Mariolu - zdjęcia, nasłonecznienie, jaka gleba - im więcej danych, tym lepiej! Te roślinki mozesz mi wyslac, natychmiast moge odkupic hihi u nas nie do dostania;
natomiast wybierz mu jakieś osłonięte miejsce, bo może przemarzać zimą, dobrze byłoby go pewnie okryć..
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:00, 21 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
oo, sorki, dopiero teraz mi sie otwarly fotki. Co to za trawki, te sterczące, żółte?
Tego niebieskiego węża nie będzie na rabacie?
brakuje wysokich akcentów, jakieś kulki na pniu? Cisy, trzmieliny - może nawet bardziej trzmieliny bo by rozjaśniły to miejsce i ładnie wyglądały na tle tujek sąsiada?
i to chyba zamiast tych kulek które rosną u Ciebie, dopiero za 3cim razem je zauwazylam, są tego samego odcienia co tło...

ten ostrokrzew z przodu, dałabym go na zakręcie - z prawej od tej kosodrzewiny (chyba)
____________________
Mój nowy ogródek
mariola10 12:09, 21 sie 2014

Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 7
Witam trawki to carex elata aurea, miejsce dla ostrokrzewu takie same wymyśliłam. Obok trawek jest jeszcze berberys buxifolia nana i stoją tak biedaki w doniczkach i codziennie w innym miejscu. Tuje były kiedyś cały rząd ale choróbsko je zjadło zostały 4 ogołocone ze zniszczonych przez zaraze gałęzi i powstały nie foremne kulki. Rabat wąska, murek od sąsiada okropny wiele pomysłów na jego zakrycie było na razie pomalowany mniej denerwuje. Myslałam o posadzeniu szałwii omszonej przed tujkami. Myśli dużo i nic z tego nie wychodzi ha ha
popcorn 12:34, 21 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hej,
no cudne te trawki, muszę je gdzieś zdybać - w necie, bo nie ma w okolicy "na żywo".
berberysu nie będzie widać na tle kory, nie masz innego miejsca dla niego?
Murek nie tragiczny. Przydałoby sie cos co wyrozni te tuje - kulki (przytnij je tak zeby byly rowne). Moze jakies wysokie miskanty, z bialym (cabaret??) za tujkami-kulkami na pniu?

Byliny jak najbardziej, ale na jesien pomysl tez o cebulowych, zeby wiosna bylo weselej
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:35, 21 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
zimowału u Ciebie juz te trawki? a te po prawej to jakie?
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies