Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Ewa_w_ogrodzie 13:23, 20 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
popcarol napisał(a)
Z tego co zrozumiałam zamiast buksików trzmieliny, na pniu też trzmielinowa kulka.

Dokładnie tak maja byc trzmieliny
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Donia72 14:28, 20 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
To ja również poproszę o pomoc Mam rabatę do zagospodarowania. Rabata jest z tyłu za domem, raczej niewidoczna dla innych. Posadziłam dwie hortensje ogrodowe i planowałam wzdłuż obrzeża posadzić żurawki.

Jałowiec płożący będzie do wywalenia.


____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
popcorn 15:07, 20 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Donia, rzuciłabym coś żeby zamaskować płot i zrobić zielone tło dla roślin; może bluszcz zimozielony? Bo na sadzenie żywopłotu trzebaby poszerzyć tę rabatę bo niewiele więcej by Ci się zmieściło. Aż się prosi coś wyższego na prawo od karmnika - jaka tam jest wystawa, jak dużo słońca? Co byś chciala mieć? Kulka jakaś na pniu (cisowa? trzmielinowa?), w skarpecie np. z żółtych carexów; albo kolumnowe drzewo (buk - dawyck gold?) i wtedy więcej tych bordowych żurawek?

pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Malgosik 15:49, 20 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)

Dokładnie tak maja byc trzmieliny


tego się właśnie obawiam
że trzmielina bezie za mała
dlatego proponowałam miłorzęba
zauważ, że Danusia też wyższe drzewko narysowała i napisała szczepienie na wysokości minimum 1.6 m?
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 15:51, 20 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Donia72
mi tak jak popcarol coś wysokiego pasuje na prawo od karmnika
nie wiem jak kulka na pniu wyjdzie przy tym karmniku, dałabym innej wysokości, niżej lub wyżej
____________________
Ogród na glinie
Donia72 20:28, 20 sie 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Dziewczyny, ale superbo kulkę na pniu mam, trzmielinowąKołek do karmnika będzie zmieniony, bo ten już jest "leciwy". Słońce jest tu w południe, po południu jest cień, bo zasłania tę rabatę dom. Słońca jest tutaj 5 godzin. A co ja bym tu chciała? Sama nie wiem Na końcu rabaty przy furtce rosną dwie tuje wyhodowane z nasionek. Są już równe z płotem i chciałabym je zostawić, bo zasłaniają widok za płotem Następnie rośnie jałowiec płożący, ale będzie wykopany. Potem trochę miejsca i jest karmnik, za karmnikiem też troszkę miejsca. I dalej posadziłam dwie hortensje ogrodowe, potem rośnie jałowiec płożący formowany i dalej jakiś żywotnik, no i koniec rabaty. Chciałabym, żeby ta rabata była ładna
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
monika_skibi... 09:07, 21 sie 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44
Gardenarium napisał(a)


To wszystko jest za małe, niknie, ginie w tym froncie. Dom to przytłacza, a nie taki powinien być ogródek frontowy, ma zachwycać, ma być widoczny.

Na tle ściany niepotrzebny jest stożek, on powinien być wysoki, bardzo wysoki, ale potem jak urośnie, jego podstawa będzie za duża, nie zmeiści się w tej małej rabatce i będzie klops.

Tutyaj potrzebujesz czegoś na pniu i coś bardziej masywnego, żeby to było w ogóle widać



1. miłorząb 'Mariken" na wysokości co najmniej 140 cm albo inna forma pienna np. śliwa dziecięca o czerwonych listkach
2. Platycladus orientalis 'Aurea Nana' (będzie złocistym wrzecionem) albo trawy miskanty 'Morning Light'
3. Kulki z czerwonych karłowych berberysów Bagatelle
4. Carex 'Ice Dace' lub dowolny (bedzie zimozielony)
5. Żurawki Caramel albo coś innego kontarstującego np. czarny konwalnik?




A JA MAM PYTANIE , chce takie nasadzenia zrobic ale od północno- zachodziej strony i co posadzic zamiast żywotnika wschodniego Aurea Nana, on raczej rośnie w słońcu a ja mam słońce dopiero od gogz.13.Proszę dziewczyny pomóżcie
popcorn 09:28, 21 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Donia, fotki! Z większej perspektywy, tak żeby było widać wszystko, to się coś narysuje
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:29, 21 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
monika_skibinska napisał(a)

A JA MAM PYTANIE , chce takie nasadzenia zrobic ale od północno- zachodziej strony i co posadzic zamiast żywotnika wschodniego Aurea Nana, on raczej rośnie w słońcu a ja mam słońce dopiero od gogz.13.Proszę dziewczyny pomóżcie


Cis z żółtymi gałązkami, no Elegantissima, cięty w kulkę? Cisy bardzo dobrze radzą sobie w cieniu. Trzmielina żółto-zielona też lepiej sobie poradzi w cieniu niż ta tujka.
____________________
Mój nowy ogródek
monika_skibi... 10:21, 21 sie 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44
popcarol napisał(a)


Cis z żółtymi gałązkami, no Elegantissima, cięty w kulkę? Cisy bardzo dobrze radzą sobie w cieniu. Trzmielina żółto-zielona też lepiej sobie poradzi w cieniu niż ta tujka.



A które iglaki byłyby dobre, zamiast zywotnika , chciałabym zakryć troszke nie ładną ścianę a cis jest za drogi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies