Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

beata_kulesza 13:53, 19 sie 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Tam gdzie są berberysy to już nic nie wcisnę bo z boków są hortki które i tak na maxa są pod choinką jedyne co to cebulowe między b.admiration. Tylko co tulianki? Niskie cz wysokie i jaki kolor wybrać. A na pniu to planuję dać trzmielinkę tak jak popcarol radziła za tym jałowcem. Czy będzie dobrze?
____________________
Beti - Ogród Beaty
Ewa_w_ogrodzie 15:53, 19 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
wszystko jest za małe, niknie, ginie w tym froncie. Dom to przytłacza, a nie taki powinien być ogródek frontowy, ma zachwycać, ma być widoczny.

Na tle ściany niepotrzebny jest stożek, on powinien być wysoki, bardzo wysoki, ale potem jak urośnie, jego podstawa będzie za duża, nie zmeiści się w tej małej rabatce i będzie klops.

Tutyaj potrzebujesz czegoś na pniu i coś bardziej masywnego, żeby to było w ogóle widać



1. miłorząb 'Mariken" na wysokości co najmniej 140 cm albo inna forma pienna np. śliwa dziecięca o czerwonych listkach
2. Platycladus orientalis 'Aurea Nana' (będzie złocistym wrzecionem) albo trawy miskanty 'Morning Light'
3. Kulki z czerwonych karłowych berberysów Bagatelle
4. Carex 'Ice Dace' lub dowolny (bedzie zimozielony)
5. Żurawki Caramel albo coś innego kontarstującego np. czarny konwalnik?





No i leżę rozłożona tym projektem na łopatki
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
miss_house 16:00, 19 sie 2014

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)


No i leżę rozłożona tym projektem na łopatki


Ewo - nie Ty jedna
jak zobaczyłam "wrzutkę Danusi, to autentycznie się roześmiałam... można kombinować i kombinować, ale zmysł ogrodowo-estetyczny Danusi naprawdę wymiata! SZACUN!!!
____________________
Ewa_w_ogrodzie 16:03, 19 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
miss_house napisał(a)


Ewo - nie Ty jedna
jak zobaczyłam "wrzutkę Danusi, to autentycznie się roześmiałam... można kombinować i kombinować, ale zmysł ogrodowo-estetyczny Danusi naprawdę wymiata! SZACUN!!!


Potwierdzam, Pani Danusia ma wielki dar, umiejętności i wiedzę.
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
Ewa_w_ogrodzie 16:13, 19 sie 2014


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636

Wrzucam to zdjęcie dla Pani Danusi. Czy w tej wersji to też będzie za małe??? Zamiast kulek bukszpanowych chcę posadzić trzmieliny, na pniu też trzmielina, hortensje bobo, wyczytałam że przyrastają 80-100cm i Żurawki na obwódkę, tylko dałam jasno zielone z brązowym środkiem bo te czerwone wydawały mi się za mocne. Niestety na trzmieliny jeszcze czekam, ale jak to się nie nadaje to przesadzimy. Zaczynam się przyzwyczajać, że ogród to ciągłe przesadzanie
Jedną rabatkę już wywróciłam do góry nogami wg Pani wskazówek, wygląda dużo lepiej, chociaż jeszcze dużo pracy przed nami. Dziękuję
____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
aaga 18:21, 19 sie 2014

Dołączył: 18 cze 2014
Posty: 10
Toszka napisał(a)
Aaga
Jeśli byś zrobiła rabatę bylinowo-ciemiernikowo-hostowo-trawiastą to liści na jesieni nie trzeba by zbierać... będą świetną ochroną na zimę, wiosną trawy ścinasz, bylin jeszcze nie ma i można liście zgrabić, przekompostować na cenny liściasty kompost. I po problemie

Wbrew pozorom chwasty świetnie wrastają w matę i bardzo trudno jest je z niej usunąć


widze ze wiekszosc jest przeciw wlokniniewe wrzosy chcialam nasadzic duzo tulipanow aby wiosna byla ukwiecona wiec tym bardziej wloknina do sciagniecia..chyba ze tak jak radzi popcarol dac ja tylko z tylu.
hosty ,trawy jak najbardziej tak
zurawki juz mam wczesniej nasadzone 2 odmiany przy hortensjach cherry cola i stoplight chcialam cream brulle ktory fajnie przebarwia sie na pomaranczowo lecz nigdzie nie znalazlam..
czy sadzic wiecej zurawek czy pojsc w cos innego jesli chodzi o przod?
prosze pomozcie
____________________
Gardenarium 18:36, 19 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest dużo lepiej teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Malgosik 09:12, 20 sie 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Ewa_w_ogrodzie napisał(a)

Wrzucam to zdjęcie dla Pani Danusi. Czy w tej wersji to też będzie za małe??? Zamiast kulek bukszpanowych chcę posadzić trzmieliny, na pniu też trzmielina, hortensje bobo, wyczytałam że przyrastają 80-100cm i Żurawki na obwódkę, tylko dałam jasno zielone z brązowym środkiem bo te czerwone wydawały mi się za mocne. Niestety na trzmieliny jeszcze czekam, ale jak to się nie nadaje to przesadzimy. Zaczynam się przyzwyczajać, że ogród to ciągłe przesadzanie
Jedną rabatkę już wywróciłam do góry nogami wg Pani wskazówek, wygląda dużo lepiej, chociaż jeszcze dużo pracy przed nami. Dziękuję


Ewa a co w końcu ma być na pniu, jakie drzewo?
____________________
Ogród na glinie
popcorn 09:22, 20 sie 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Z tego co zrozumiałam zamiast buksików trzmieliny, na pniu też trzmielinowa kulka.
____________________
Mój nowy ogródek
Kondzio 12:35, 20 sie 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Prosze o pomoc na rabatkach tutaj daje link o co mi chodzi

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4335-kondziowy-ogrod-cz-ii?page=317
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies