Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

brzydula 21:40, 17 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
witam serdecznie
tym razem i ja poproszę o radę. zalezy mi aby na tej rabacie znalazły się drzewa najlepiej szczepione, w ogrodzie dominuja iglaki więc raczej liściaste, nie wiem ile sztuk i jak je rozmieścić . Obecnie znajdują sie tam dwa klony jesionowate które są do wyrzucenia na tył ogrodu. Poczatkowo zależało mi aby w narożniku znalazła sie śliwa wiśniowa i dwa jednakowe po po prawej i lewej stronie furtki, ale na prawo znajdują sie kulki na pniu i gdzie tu miejsce na drzewo. Jeżeli macie jakies pomysły proszę o rade

Dodam jeszcze , ze rabata ta znajduje sie po prawej stronie domu



pośrodku dosyć spory świerk i przygotowanie terenu pod dalsze nasadzenia






i lewa strona - planuje uspokoić te wygibasy i wyrównac linie



jak już wspomniałam w pierwszej kolejności zeleży mi na prawej stronie i drzewach. Pozdrawiam
brzydula 21:56, 17 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
moze jesze dalsza część rabaty po prawej stronie bedzie łatwiej niż na pierwszym robionym z okna - wówczas wiecej nie dałam rady sie wychylić

kaminak 13:20, 18 mar 2015


Dołączył: 24 lut 2015
Posty: 45
Dziękuję Ci Danusiu za rady, oczko pod różą oczywiście zlikwiduję. A co do tego piachu to on jest tylko na brzegach, pod różami była nawieziona lepsza ziemia. Na działce mamy ten problem właśnie że ziemia jest piaszczysta. Ogród dopiero będzie, bo narazie to walczylismy z perzem i została nawieziona ziemia (sześć przyczep)nawet trawy jeszcze nie ma.

Proszę, podpowiedz czy mają tam zostać same róże, czy może coś dosadzić?
____________________
brzydula 21:51, 18 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
gdzie jesteście ?? nie uciekajcie, chyba nie jest az tak źle z moimi rabatami ..
Fabiola 22:38, 18 mar 2015


Dołączył: 16 lip 2014
Posty: 73
brzydula napisał(a)
gdzie jesteście ?? nie uciekajcie, chyba nie jest az tak źle z moimi rabatami ..


Mi się podobają , tak ogrodowiskowo
____________________
Pozdrawiam Fabiola.
emilia 11:49, 19 mar 2015

Dołączył: 31 sie 2012
Posty: 91
Posiadam Klon palmowy 'Atropurpureum" i chcę go przesadzić w trzecie miejsce - ostatnia szansa, pod rzędem srebrnych świerków przy ogrodzeniu. Czy będzie dobrze wyglądał na tle świerków? Nie jestem przekonana, chcę go ciąć żeby nie wyrósł na drzewo. Nudne te świerki, chcę je jakoś ubarwić. Z góry dziękuję za pomoc.
MarzenaG 12:31, 19 mar 2015


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
brzydula napisał(a)
moze jesze dalsza część rabaty po prawej stronie bedzie łatwiej niż na pierwszym robionym z okna - wówczas wiecej nie dałam rady sie wychylić



FAJNA TA OBUDOWA CHYBA STUDNI
WIDZĘ BETONOWE OGRODZENIE, TEŻ SIĘ Z TAKIM MĘCZĘ
JA BARDZO NIE POMOGĘ , TEŻ SIE DOPIERO UCZĘ OGRODOWISKA
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
brzydula 12:43, 19 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
tak to jest sudnia, inspirowana gabionami wymysliłam sobie własnie takie rozwiąznie rok czasu główkowałam jak to zrobić, poczatkowo wydawało sie nie do zrobienia jednak sprytny mężuś znalazł rozwiązanie i jestem baaaardzo zadowolona, niestety to ogrodzenie masakryczne, zabieramy się za jego renowacje i będzie pomalowane na jasny szary kolor. mysle że jak cisy podrosną to będzie się ro ładnie komponowało. na razie musi zostać
MarzenaG 12:50, 19 mar 2015


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 757
w takim razie ukłony dla eMa za wykonanie,
ja swojego ogrodzenia nie maluję , mam postawione odwrotnie w stronę ogrodu bardziej "dekoracyjne". Malowanie wiąże się również potem z odświeżaniem, ale Cisowy żywopłocik na pewno będzie pięknie wyglądał
____________________
Niezdecydowana ogrodniczka
katarzynkak 12:53, 19 mar 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Proszę o podpowiedź, jak zagospodarować tę część ogrodu.
Wzdłuż rosną kule bukszpanowe podsadzone żurawkami i carexami.
Od drogi poszerzona rabata wypełniona hortensjami limkami oraz śliwą wisniową i rozachodnikami okazałymi.
Dalej 2 śliwy wisniowe za bukszpanami.

Co zrobić dalej?
Nie podoba mi się ta część,ale dopóki nie bede wiedziała, co robić -wole nie ruszać.
Pomożcie, bo to wjazd i chciałabym, aby było elegancko i gustowanie.






____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies