Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

joanka 11:20, 20 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 61
Chciałabym zrobić ekran z grabów i zupełnie nie wiem, czym je podsadzić Jest to strona południowa. Pomożecie?

To zdjęcie miejsca, gdzie chciałabym ekran. Chcę osłonić część rekreacyjną przed gapiami, którzy przechodzą chodnikiem. Za ekranem chciałabym postawić stolik i krzesełka.



Planuje ekran mniej więcej tak:



Obok kratki mam drzwi wejściowe do domu, więc jest to miejsce raczej reprezentacyjne, które teraz niestety szpeci
____________________
Ogródek Joanki
katarzynkak 12:28, 20 mar 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
lena napisał(a)
a moze za bukszpanami dac szpaler z wisni umbraculifery? i oczywiscie poszerzyc nieco rabate zeby drzewa nie rosly w trawie.




Dziekuje za pomysły.
Tak miałam własnie w planach poszerzenie rabaty, aby drzewka nie rosły w trawie. Nie wiem, czy te bukszpany tak zostawiać, czy coś z nimi pokombinowac.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Fabiola 21:19, 20 mar 2015


Dołączył: 16 lip 2014
Posty: 73
katarzynkak napisał(a)


Dziekuje za pomysły.
Tak miałam własnie w planach poszerzenie rabaty, aby drzewka nie rosły w trawie. Nie wiem, czy te bukszpany tak zostawiać, czy coś z nimi pokombinowac.


Ja proponuje hortensje i miskanty . Jak Ogrodowisko to Ogrodowisko
____________________
Pozdrawiam Fabiola.
daniellitos 08:25, 21 mar 2015


Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 31
Witam
Mam do zagospodarowania taką rabate.
Nie wiem co posadzic przy płocie.
Z boku są szmaragdy.
Dalej posadzic coś innego? Proszę o pomoc. Tak to wygląda
____________________
daniellitos 08:27, 21 mar 2015


Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 31
Czemu nie ma zdjęcia?
____________________
Malgosik 08:48, 21 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ło matulu, a co ona taka szeroka
jakiś plac zabaw na niej trzeba zrobić, wypoczynkowy z ogniskiem, a wokół zielone, bo całą obsadzić zielenią to niezabardzo
chyba że jakiś zagajnik brzozowy chcesz tu zrobić z trawami
____________________
Ogród na glinie
daniellitos 09:11, 21 mar 2015


Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 31
Mój plan jest taki.
Przy płocie tuje szmaragd lub coś innego ale nie wiem co? Następnie hortensje bukietowe a pod hortensje zorawki. Z przodu przy kostce około 1 metra obwodka z bukszpanu i coś pomiędzy. W środku trawa i mały plac zabaw dla dzieci. Może jakieś inne propozycje. Wcześniej w tym miejscu teściowa miała grzadki i dlatego jest taka duża ta rabata a nie chce tam samej trawy siać.
____________________
Gardenarium 09:24, 21 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za duża ta rabata na takie "rządki roślin" Taki układ ma prawie każdy, może czas przełamać i nie kopiować utartych schematów, które pokazałam bardzo dawno ? Narysuj rzut z góry, może coś podpowiem. Czas na wprowadzenie czegoś innego I jak ta rabata ma się do reszty ogrodu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 09:58, 21 mar 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2265
A ja bym zrobiła żywopłot różnogatunkowy, po 3, 5 różnych drzew, Danusia takie też projektowała, rozbija monotonność jest ciekawszy wg. mnie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
daniellitos 11:51, 21 mar 2015


Dołączył: 12 wrz 2013
Posty: 31
Tak to mniej więcej wygląda
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies