Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

katarzynkak 16:35, 21 mar 2015


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Fabiola napisał(a)


Ja proponuje hortensje i miskanty . Jak Ogrodowisko to Ogrodowisko


Ale miskanty dać pomiędzy hortki, czy za nimi? I o jakiej odmianie miskantów myslałas?
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Agatan24 22:59, 21 mar 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Co myślicie o moich wypocinach to tło ze szmaragdów to wynik przemyśleń spowodowanych radami Danusi, której teraz nam wszystkim na Ogrodowisku bardzo brakuje.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
atena13 00:10, 22 mar 2015


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Witam ponownie może ktoś mi podpowie czy zlikwidować tą rabatkę po prawej stronie schodów?Tą po lewej będę przerabiać i chciałabym się Was kochani
poradzić co zrobić.Przyznam ,że już zaczęłam przesadzać roślinki te z prawej strony schodów ale pomyślałam ,że mi powiecie czy dobrze robię?
lewa strona
prawa strona
____________________
atena - Mój ogródeczek
atena13 23:39, 22 mar 2015


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Gardenarium napisał(a)


Tutaj każda rabatka woła: patrz na mnie, każda jest otoczona palisadką - jeszcze gorzej. Wyrzuć palisadki, kółeczka, kamyczki, zrób jasny podział tego miejsca. Jest małe, nie potrzeba mu aż trzy wysepki każda inna. Przy balustradzie..kolejna wysepka i znowu kolekcja roślin.

Na rabacie rośnie 10 roślin, każda inna Tak być nie może

Najbardziej wartościowym okazem jest niwaki (bonsai) i na tym moim zdaniem trzeba budować kompozycję tego przedogródka. Wierzbę (to chyba wierzba iwa?) Wyrzucić, to tani chwast niewart sadzenia. W dodatku rośnie nie wiadomo po co w tym miejscu, krzywo, trawa pod nim postrzępiona Murek zasłoń żywopłotem z bukszpanu, ostrokrzewu, niskiego cisa itp.

Rabatę wysyp kamyczkami (ale nie białymi), palisady wyrzuć, wytycz inną linię trawnika, zadbaj na tym małym kawałku o trawę, musi być doskonała (połóż ten kawałek z rolki), otocz rabatę niewidocznym obrzeżem, które zatrzyma kamyczki, ale nie będzie widoczne.

I to wszystko, co tu deliberować Toż to chusteczka do nosa








Wiosna tuż tuż a ja nadal stoję w miejscu
Danusia zaproponowała mi te nasadzenia i gdyby nie to,że jednak wolałabym żeby ta rabata była całkiem bez trawnika już bym działała. Jednak w takim układzie znów nie mam pomysła co tam posadzić?Jednego jestem pewna że zostawię to bonsai a dalej? klapa no i jeszcze ta druga strona schodów jest tam malutka rabata i jak to pokombinować by zgrywała się z tą z lewej strony schodów.

Wiem,że działacie już u siebie w ogrodachale znajdzcie chwilkę dla mnie
____________________
atena - Mój ogródeczek
LewOgrodowy 23:46, 22 mar 2015


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Ja bym zrobiła wszystko wg projektu Danusi, natomiast tę drugą rabatkę podpasowała pod tę pierwszą. Generalnie to rozszyfrowałaś wszystkie rośliny na projekcie?
____________________
Monika
Malgosik 09:22, 23 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
atena13 jak zrobisz bez trawnika to nie będzie ładnie
nie bez powodu Danusia dala Ci taka propozycję
rabata będzie moim zdaniem za głęboka
a tak masz gotowe roślinki, zaprezentujesz bonzaja
____________________
Ogród na glinie
brzydula 09:38, 23 mar 2015

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
zajrzyjcie prosze na 284 str watku plisssss
horcia 10:56, 23 mar 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
LewOgrodowy napisał(a)
Ja bym zrobiła wszystko wg projektu Danusi, natomiast tę drugą rabatkę podpasowała pod tę pierwszą. Generalnie to rozszyfrowałaś wszystkie rośliny na projekcie?



Popieram. Danusia ma zawsze rację Będzie pięknie.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
AnnaCh 13:21, 23 mar 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Witam, może mi coś podpowiecie? Chciałabym troszeczkę osłonić ten płot i zrobić tam kwitnącą rabatę, nie za bardzo lubię tuje, posadziłam tylko cztery szmaragdy, na zdjęciu widać po prawej stronie, dla osłonięcia śmietnika.

Ten duży dekiel to od zbiornika na gaz.
Mam już w doniczkach kilka roślinek, część kupiłam, część dostałam, część mama mi wykopała od siebie po rozmnożeniu. Mam lilaka, jaśminowca, forsycję, żurawki, hosty do wykopania. Chciałam jeszcze kupić berberysy thunberga red pillar, bo one rosną strzeliste. Mam taką propozycję, lubię takie liściaste, kwieciste rabaty, co Wy na to?

Tylko co po lewej przed tym jaśminowcem i berberysami?
Plan jest taki, że z czasem rabata rozrośnie się na lewo, przy kolejnym słupku od ogrodzenia będą kolejne dwa berberysy, a pomiędzy znowu jakiś duży krzew. Tylko jaki?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Malgosik 13:47, 23 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
AnnaCh zaprojektowałabym odrazu całą rabatę, a sadziła etapami.
Berberysy zimą będą łyse i nie dadzą osłony od sąsiadów.
Dlatego najlepszy jest żywopłot zimozielony. Możesz zastosować cisy.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies