Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Toszka 17:59, 13 sie 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Och, jaki cis!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Tess 18:15, 13 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12101
UMA napisał(a)
Myslę że nie doniosą a poza tym jeszcze stoi i czeka jest juz teraz ładny bo jest gęsty a jak przyszlam tu jakieś 6 lat temu to było tylko suche galezie i ledwo można bylo przejść chodnikiem bez rozczochranej głowy później zrobie jeszcze inne ujęcia i poprosze was jeszcze o pomoc przy tym mniejszym cisie ale narazie muszę leciec z dzieckiem na rehabilitacje.
To jest ten 30 latek.
Też niestet troszke poturbowany i pod nim nic nie chce rosnąć tragedia sucho jest strasznie

Niemożliwe, że chcesz takiego cisa wyciąć. Niemożliwe. No nie wierzę po prostu.
Masz najpiękniejszy okaz dojrzałego cisa, jaki widziałam.
Zostaw go. Lecą z niego igły, bo pewnie ma za sucho, skoro nie podlewasz. Można go podsadzić hakonechohla zółtą, dać taki kołnierz, i będzie świetnie. Albo otoczyć żwirkiem, będzie się cudownie kontrastował swoją ciemną zielenią. Trochę ciecia i zrobisz z niego znak rozpoznawczy Twojego ogrodu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
UMA 19:19, 13 sie 2015

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 22
Przekonałyście mnie tylko poproszę o pomoc w jego "uczesaniu", nie podoba mi się ponieważ dolem jest bardzo wąski średnica ok 50 - 60 a górą szeroki średnica 2m - 3m nie chciałabym aby jego gałęzie wisiały nad wjazdem.
____________________
UMA
A_gawa 22:48, 13 sie 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Czy ktoś z Was orientuje się jaki wymiar musi mieć placyk pod ławkę jak w tym projekcie Danusi? A tak ogólnie to jakie musi mieć wymiary?

____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 23:26, 13 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy od wymiarów ławki. Jak wiemy sa ławki 190 cm, ale są też 120 cm. to spora róznica. Zależy też od tego czy coś tam jeszcze będzie posadzone.

Wymiary od 4 m średnicy wzwyż.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 09:25, 15 sie 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Dziękuję!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
GRACIELLA 18:22, 16 sie 2015

Dołączył: 05 sie 2015
Posty: 22
Pani Danusiu! Proszę o pomoc.
Oglądając wykonane przez Panią ogrody(Gardenarium) oraz uczestników tego forum nabrałam chęci aby mieć podobnie.... Jednak nie jest to łatwe. Próbowałam takiego zestawienia na dwóch rabatach przed domem (wkleję zdjęcia) i proszę o komentarze…



Na 1 rabacie
Wiąz będzie przeniesiony- nie będzie go tu
Po kolei od lewej miskant morning light, 3 hortensje lime light, 2 gracimilusy,przed nimi ż urawki peach flambe lub peach crisp.
Po skosie na żwirku od przodu turzyce forted curls, za nimi żurawki ( te same co wyżej) i jakieś trawki np. carex calita ???

____________________
rabata przed domem
GRACIELLA 18:38, 16 sie 2015

Dołączył: 05 sie 2015
Posty: 22






2 rabata
Do tego roku były tu wrzosy i wrzośce, ale niestety wrzosy zupełnie się wyrodziły i powyrzucałam je ( przez 5 lat były piękne- no może przez pierwsze 3 lata jednak)Wrzośce gdzieniegdzie zostały, dosadziłam jeszcze 2 pierisy ?

Myślałam tu o; bukszpanie + stipy, rozplenicach + rozchodniki i żurawki po obrzeżu
Co o tym myślicie?


Nie chce mi się wgrać zdjęcie z moimi naniesieniami rośl in..


____________________
rabata przed domem
GRACIELLA 18:50, 16 sie 2015

Dołączył: 05 sie 2015
Posty: 22
rabata 2



.. po małej zmianie udało mi się wkleić.

Bardzo proszę o komentarze, pomoc i wskazówki...
____________________
rabata przed domem
Mania0 08:01, 18 sie 2015

Dołączył: 22 lip 2014
Posty: 56
Witam wszystkich
Mam ogromną prośbę, doradźcie jak uzyskać taki efekt (chodzi o sosnę), jakiś specjalny gatunek? To jest jedna czy dwie? Może jakieś inne iglaste drzewko?

Miały być brzozy.. no ale niestety.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies