Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

MirellaB 13:54, 22 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dziękuję Ci bardzo za radę. Tak by mi się podobało: tło tujki, które już tam rosną, przed nimi berberysy, a przed berberysami buchanani - wszystko sadzone w rzędzie.
Pozostałe rośliny, które wymieniasz to wszystkie mam. Dalej na tej rabacie są rozplenice 6 sztuk, hortensja, dereń, na innych rabatach też mam dużo hortensji i traw.
Bardziej mi właśnie zależało, żeby mi ktoś doradził czy sadzić w rzędzie czy między wrzosami i wrzoścami. Ty radzisz w rzędzie i to by pasowało do innych nasadzeń w moim ogrodzie, bo mam proste rabaty i sadzę wszystko w liniach
Kosodrzewiny też raczej bym tam nie chciała, ani nic na pniu,bo mam już te rośliny na innych rabatach, a ta rabata jest raczej bylinowa
A może jeszcze doradzisz jaką brązową trawę posadzić - najlepiej, żeby była stercząca, a nie się pokładała, bo miejsca tam mało Buchanani to chyba raczej z tych pokładających?


Bardzo dziękuję za pomoc


____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Izolda 14:14, 22 sie 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Każda trawa jak się rozrośnie to trochę się pokłada, taki ich urok , wrzosy to wypełniacz rabat, zwracaj uwagę by dobrze posadzić krzewy. Grupuj te nasadzenia, od razu zobaczysz efekt. Może kostrzewa Intense Blue będzie lepiej stercząca?
____________________
MirellaB 14:53, 22 sie 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ładna jest, ale czy ona będzie dobrze do berberysów pasowała, czy lepiej ta brązowa?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Donia72 18:10, 22 sie 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Moja nieszczęsna rabata Wierzba zaraz do wykopania, zostaną pęcherznice i perukowiec, no i może krzewuszka. Żurawki już i hosty już wykopane. I co dalej???
Nie mam pojęcia co tu posadzić, jest tu suche i piaszczyste podłoże, no i w sumie słoneczne.


____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Gardenarium 18:15, 22 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamiast wierzby miłorząb Pendula, ten parasol pasuje, będzie po prostu z innego drzewa. Pod spodem dywan z Ilex crenata 'Golden Gem' lub trzmieliny żółtej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Donia72 18:46, 22 sie 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Danusiu, a krzewuszkę zostawić?
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Izolda 20:39, 22 sie 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
MirellaB napisał(a)
Ładna jest, ale czy ona będzie dobrze do berberysów pasowała, czy lepiej ta brązowa?

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, np żółty berberys Maria podsadzony niebieską kostrzewą będzie fajnie wyglądał, buchanani też będzie pasować, zależy co wybierzesz i co będzie dalej na rabacie. Śmiałe połączenia dodają ogrodowi charakteru.
____________________
frezja 08:58, 24 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Mam pytanie..czym mogę podsadzić hortensje Little Lime posadzone wzdłuż iglaków? obok planuję trawy,czy biała róża da radę czy jednak coś innego?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Izolda 09:43, 24 sie 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Frezjo, moim zdaniem, samo podsadzenie hortensji nie wystarczy w tym miejscu. Podkrzesane iglaki wymieniłabym na tuje, dopiero wtedy zabłysną hortensje, teraz wypełniają tylko dziury pomiędzy pniami. Wyobraź sobie jak to będzie wyglądać w okresie bezlistnym. Ten placyk jest za mały, jeśli ma tam być ławka lub huśtawka, trzeba zachować proporcje. Jeśli chodzi o róże, to bladoróżowe okrywowe po bokach hortensji. Kilka kul bukszpanowych, cienkie miskanty, niskie rozplenice i jasne carexy, rozchodniki. Z tym jasnym żwirkiem to bardzo romantyczny i kobiecy zestaw, nie wiem czy o taki efekt chodzi. Nie polecam tylko białych mebli, w naszym klimacie wyglądają okropnie.
____________________
frezja 10:12, 24 sie 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Dzięki Izoldo..teraz tak to wygląda bo okres bezlistny..prawie.Dopiero co posadzone i jest łyso;iglaki kiedyś wymienię a co do dziur między pniami to prawda,sama do tego doprowadziłam wycinając doły,trawki będą,rozchodniki posadzone.Czy te róże na całej długości?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies