Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Izolda 08:18, 19 sie 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Wszystko zależy od wielkości roślin i tego, czy sadzisz rośliny od razu w miejscach docelowych czy tymczasowych. Docelowo na 1,2 szer zmieści się szmaragd i coś małego w nóżkach, ale może do tego czasu już poszerzysz rabatę?
____________________
sylwiaK 12:56, 19 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2013
Posty: 60
Izolda napisał(a)
Wszystko zależy od wielkości roślin i tego, czy sadzisz rośliny od razu w miejscach docelowych czy tymczasowych. Docelowo na 1,2 szer zmieści się szmaragd i coś małego w nóżkach, ale może do tego czasu już poszerzysz rabatę?



Raczej to miejsce stałe-przy wejściu (furtce)Poszerzenie nie wchodzi w grę bo musi mi się duży samochód ciężarowy zmieścićWłasnie o to mi chodziło czy coś przed szmaragdem zmieszczę u podnóża(jak będzie dorosły).A może jest jakaś inna odmiana smuklejsza od szmaragda co warto by wziąć pod uwagę?
____________________
Izolda 14:12, 19 sie 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Jest, to tuja Brobecks Tower, piękna, bardzo wąska, u mnie 2,5 m są szerokie na 40-50 cm. Trzeba odpowiednio gęściej je posadzić.
____________________
proximka 14:31, 19 sie 2015


Dołączył: 30 kwi 2015
Posty: 127
Witajcie, planuję rabatę geometryczną, już ją wyznaczyłam tylko w jej obszarze znalazła się SOSNA CZARNA ok 1,5m która będzie za duża w tym miejscu i chciałam ja przesadzić. Doradźcie kiedy to zrobić i jak najlepiej żeby się przyjęła w nowym miejscu
____________________
Ania-Ogród proximki
Izolda 14:59, 19 sie 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Są różne szkoły, chyba najlepiej we wrześniu wykopać z jak największą bryłą korzeniową, po całej operacji dbać o podlewanie. A może lepiej przerobić tą sosnę na niwaki i wkomponować w rabatę?
____________________
Aga 20:42, 19 sie 2015


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam poniżej przedstawiam zdjęcie płotu sąsiada a za płotem dom sąsiada .Mój dom będzie 5,5 metra od tego płotu co posadzić pod płotem ?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
sylwiaK 07:50, 20 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2013
Posty: 60
Izolda napisał(a)
Jest, to tuja Brobecks Tower, piękna, bardzo wąska, u mnie 2,5 m są szerokie na 40-50 cm. Trzeba odpowiednio gęściej je posadzić.




ślicznie dziękuję

____________________
AgnieszkaKch 08:57, 20 sie 2015

Dołączył: 26 lip 2015
Posty: 30
cześć
1.Pilnie potrzebuję Waszej pomocy. Mam świerka posrebrzanego do przesadzenia jego wysokość to ok 1,8m, jak szeroko i głęboko kopać? Świerk jest do przesadzania od sąsiadki, która chciała go wyrzucić, więc muszę to zrobić jak najszybciej. Wyżej przeczytałam post, że wrzesien jest odpowiednim terminem. Interesują mnie korzenie, czy rosną bardziej w doł, czy też szeroko i płycej. Jest to piekne drzewo i żal by mi było, gdyby się uszkodziło. Jest to jedyna "choinka", którą planujemy mieć z przodu, więc zimą, będzie drzewkiem na które będziemy zawieszać lampki

2. Druga sprawa Mam na trawniku okropną betonową pokrywę, musze koniecznie ją ukryć w rabacie. Nie chcę znacznie poszerzać tej rabaty z przodu tej pokrywy, a rabata w przyszłości będzie długa. Na zdjeciu mój pomysł proszę o opinię.

Z lewej strony pokrywy świerk od sąsiadki, z jego przodu zółty krzew. Niesttey nie pamiętam jego nazwy, ale widziałam taki zestaw u ogrodnika i wyglądało bardzo ładnie, a krzew jest śliczny, żółciutkie, mięciutkie listki.

Z przodu pokrywy, takie zielone na zdjęciu to miskant morning light x 3, a przed nimi czerwone to żurawki paprika na pzremian z takimi niskimi żółtymi tujkami (nie pamiętam nazwy, odmiana jak na zdjęciu.

Po prawej stronie, gdzie biała plama na zdjęciu, mam kupione 2 x świerk danica, 3 kule bukszpanowe, Ostnica miękka ‘Pony tails’ x 3, jałowiec spartan x 1, jedna tuja z zółtymi końcami-nie pamiętam nazwy, rosnie do 2,5m i jest taka fajna "roztrzepana".
Spartana i ta wyższą tuję myslałam posadzić po prawej stroni pokrywy, a dopiero obok zestaw z pozostałych roślin.

Proszę o pomoc, pilna sprawa. Rosliny czekają, świerk czeka i trzeba już działać

Trawę pozostawmy bez komentarza, jesteśmy po urlopie






AgnieszkaKch 08:58, 20 sie 2015

Dołączył: 26 lip 2015
Posty: 30
chciałam tylko dodać, ze świerk z lewej spokojnie się zmieści z tym krzewem, jest tam dużo miejsca
Gardenarium 09:09, 20 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AgnieszkaKch napisał(a)
cześć
1.Pilnie potrzebuję Waszej pomocy. Mam świerka posrebrzanego do przesadzenia jego wysokość to ok 1,8m, jak szeroko i głęboko kopać? Czy jest to dobra pora? Świerk jest do przesadzania od sąsiadki, która chciała go wyrzucić, więc muszę to zrobić jak najszybciej.




Pilnie odpowiadam, że nie jest to dobra pora, po upałach, ziemia jak suchy wiór, wszystko się obsypie z korzeni, suche powietrze...

Jak musisz i nie ma innego wyjścia to podlewaj teraz go u sąsiadki... Potem przesadzaj. Poczekaj przynajmniej jak będzie zachmurzone, a najlepiej zacznie padać deszcz. Najlepiej to zrobić jesienią, wrzesień-październik do połowy.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/358-jak-przesadzic-drzewo


A jeszcze lepiej zastanów się, czy chcesz to drzewo? Ja bym nie chciała, zbytnio atakują go szkodniki i to wielki świerk. Od 20 lat go nie sadzę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies