Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Werbena 21:39, 16 sty 2014

Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 18
Gardenarium napisał(a)
Buk Rohan Obelisk w takim razie, ale ja mam oba a Riversii tylko bardzo mocno tnę. Bardzo mocno.

Rohan Obelisk wygląda tak Zdjęcia

W drugiej propozycji masz małe drzewo.


Skoro można go utrzymać w ryzach to chyba lepszy będzie Riversii. Wydaje się bardziej rozłożysty. Znam Twój ogród ze zdjęć, W którym miejscu jest Riversii?
Gardenarium 11:11, 17 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za bramą mam kolumnowy (po lewej) a obok domu rozłożysty, ale cięty w stożek (zdj. po prawej)





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Werbena 14:26, 17 sty 2014

Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 18

Piękne, oniemiałam. Czy można go ciąć również z góry? Danusiu obawiam się jednak, że Riversii będzie za wysoki, a co myślisz o Purpurea Pendula - zasłoni chyba i nie wyrośnie tak wysoko?
Gardenarium 18:36, 17 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Purpurea Pendula będzie dość "łysy" czyli luźno ma gałęzie, on się nadaje na soliter w trawniku bo jest taki zwisająco-malowniczy a nie przy altanie. Zgubi swoją urodę z jałowcem o stóp.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Werbena 20:43, 17 sty 2014

Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 18

Dziękuję Danusiu. Przemyślę sprawę. Ten buk jest piękny ale za domkiem mam las mieszany i bardzo dużo liści jesienią. A masz może pomysł na coś iglastego?
Gardenarium 01:32, 18 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żólty iglak, Thuja 'Aurescens', ale będzie nudno z iglakami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Werbena 13:11, 18 sty 2014

Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 18
Gardenarium napisał(a)


Danusiu bardzo dziękuję za Twoje rady. Buk Riversii jest do przemyślenia. W tej wersji zaproponowałaś jakieś małe drzewko i hortensje i nie wiem co jeszcze? Jakie drzewko polecasz? Piszesz, że katalpa późno startuje więc odpada ( w tym rejonie wiosna przychodzi z opóźnieniem - taki mikroklimat). Nie mam pomysłu,
Werbena 13:30, 18 sty 2014

Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 18
Gardenarium napisał(a)
Żólty iglak, Thuja 'Aurescens', ale będzie nudno z iglakami


Takich iglaków mam kilka w ogrodzie
Gardenarium 17:07, 18 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to nie sadź iglaków, za kiepska kompozycja będzie z tują. Wolę drzewko choćby wiśnia 'Amanogawa'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Madziarzeszow 20:32, 18 sty 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Witam ,
Zrobiłam projekty 2 z roślin leśnych i proszę o podpowiedź , który nadaje się do realizacji
Może ktoś coś podpowie


1 liliowce
2 trawa Hakonechloa macra 'Aureola'
3 azalie
4 różaneczniki
5 wrzosy
6 iglaki
7 tawułki


1 wrzosy
2 liliowce
3 iglaki
4 trawa Hakonechloa macra 'Aureola'
5 różaneczniki
6 tawułka

____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies