Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

monitka 15:29, 15 sty 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Danusiu a na moją rabatę coś poradzisz?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Gardenarium 15:44, 15 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ano, wklej ją tutaj dobra kobieto
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza 16:12, 15 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Gardenarium napisał(a)


Za dużo gatunków i każdy inny, a co w takim razie w innej części ogrodu, znowu inne gatunki ? Zabraknie Ci pomysłów i stworzy się chaos, to wielki ogród i zaplanowanie go z dużej liczby gatunków nie da dobrego efektu. Musisz zmienić upodobania. Ja nie umiem pomóc co tu dosadzić bo tu trzeba wręćz ująć tych roślin

To wszystko nie wejdzie, sam świerk zajmie 6 metrów po latach.

no dobrze a gdyby dałą tam same iglaki? W sumie masz rację, że azalie i rh mam w innej cześci ogrodu. To nie świerk tylko jakaś sosna ale wygląda, że nie będzie bardzo duża. Ostatecznie mogę ją przesadzić bo jest mała a ja wcale nie jestem pewna czy ją tam chcę.
Tylko, że teraz to zupełnie nie mam koncepcji na ten kącik
Myślałam o zakątku berberysowym- ale zimą będzie wyglądał kiepsko a widać go od drogi i z podjazdu
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
monitka 17:24, 15 sty 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Gardenarium napisał(a)
Ano, wklej ją tutaj dobra kobieto


Już ją przeniosłam z poprzedniej strony


Danusiu to i ja proszę o pomoc w sprawie rabaty przy wjeździe o której dumam od zeszłego roku i nie mam odwagi żeby się za nią zabrać
Na początek wkleję plan Gosiaka



Chodzi mi o miejsce od 6 w prawą stonę.
Pierwszy problem to dylemat odnośnie kształtu cypla.Myślę o wypłaszczeniu go tak jak zaznaczyłam czerwonymi kropkami. W tej chwili rosą tam tylko 3 choiny kanadyjskie a według planu przed nimi ma być jeszcze 5 RH, kosodrzewiny i obwódki.

Drugi problem to czerwone pole na planie. To miejsce ma 7 metrów dlugości. W tej chwili obsadzone są tylko 3 metry a rosną tam: mały stożek bukszpanowy, kulka tuja, kulki bukszpanowe, 2 trzmieliny na pniu i czerwone żurawki. Czym obsadzić pozostałe 3 metry? Myśłałam o klonie palmowym albo o 3 stożkach bukszpanowych w połączeniu z trawami. Czy to dobry pomysł?

Trzecia sprawa to chciałabym po tej stonie ogrodu wkomponować jeszcze jakieś drzewa. Nie wiem może graby? Tylko jak je umieścić na rabacie żeby to wizualnie grało.
Dla zobrazowania spis drzew już posadzonych:
1 magnolia Susan
2 śliwa wiśniowa Pissardi
3 grujecznik
4 miłorząb mariken
6 brzozy Dorenboos
7 wiśnia Umbaraculifera

A tak to w tej chwili wygląda





Ciężko to zobrazować ale tak mniej więcej by było

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Madziarzeszow 17:29, 15 sty 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
A jakie rośliny pasują do leśnych zakątków , z dużym nasłonecznieniem ?
Widziałam zdjęcia na Fac. , piękne , lecz w bardziej cieniste zakątki chyba pasują .

W tej chwili mam zapisane różaneczniki , azalie , wrzosy , trawa Hakonechloa, liliowce.
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Joan 18:30, 15 sty 2014


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Gardenarium napisał(a)
Smaragdy albo inne iglaki cięte równo w poziomie. Thuja Aureospicata, Spiralis, Kórnik i inna dowolna.


Poszłam aż do google maps i wychodzi na to, że Pani koncepcja z łezką jest lepsza

____________________
Ogród wśród pól
Gardenarium 19:24, 15 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Madziarzeszow napisał(a)
A jakie rośliny pasują do leśnych zakątków , z dużym nasłonecznieniem ?
Widziałam zdjęcia na Fac. , piękne , lecz w bardziej cieniste zakątki chyba pasują .

W tej chwili mam zapisane różaneczniki , azalie , wrzosy , trawa Hakonechloa, liliowce.


Wszystkie z tamtych pasują, tylko podlewanie musi być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:28, 15 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
monitka napisał(a)


Już ją przeniosłam z poprzedniej strony


Danusiu to i ja proszę o pomoc w sprawie rabaty przy wjeździe


Za dużo myślenia na szybko, toż to prawie analiza Nie wiem co doradzić, jak na teraz.

Toż to prawie kopie moich projektów Nic dodać nic ująć. Ale wypłaszczenie tego nosa jest konieczne jak nic. Koniecznie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:30, 15 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Madziarzeszow napisał(a)
A jakie rośliny pasują do leśnych zakątków , z dużym nasłonecznieniem ?
Widziałam zdjęcia na Fac. , piękne , lecz w bardziej cieniste zakątki chyba pasują .

W tej chwili mam zapisane różaneczniki , azalie , wrzosy , trawa Hakonechloa, liliowce.


Dodam miskanty, rozplenice, jałowce płożące tylko jakieś dobre odmiany, niewielkie, rozchodniki okazałe, macierzanki, wrzosowiska, lawenda, jeżówki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monitka 19:46, 15 sty 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Gardenarium napisał(a)


Za dużo myślenia na szybko, toż to prawie analiza Nie wiem co doradzić, jak na teraz.

Toż to prawie kopie moich projektów Nic dodać nic ująć. Ale wypłaszczenie tego nosa jest konieczne jak nic.



Tak na już to nie musi być ale jak znajdziesz chwilkę to doradź mi chociaż proszę czy lepiej w tą czterometrową lukę posadzić klona palmowego czy 3 stożki bukszpanowe z trawami? a może coś innego?
To Gosia taka zdolna w kopiowaniu Mówisz nos? mi się to inaczej skojarzyło
Wypłaszczyć tak jak na projekcie mniej więcej?
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies