Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 20:48, 18 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten drugi ma bardziej zwarty układ roślin i lepiej wygląda. Dodaj jeszcze te dwa czerwone do tego jednego sierotki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Werbena 20:55, 18 sty 2014

Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 18
Gardenarium napisał(a)
No to nie iglaki sadź, za kiepska kompozycja będzie z tują. Wolę drzewko choćby wiśnia 'Amanogawa'.

Dziękuję Danusiu. Sprawa do przemyślenia.
Mam jeszcze jedną prośbę. Mam problem z rabatą widoczną na zdjęciu.
Mam wrażenie, że jest za mała, za niska i nie najlepszego kształtu. Zdjęcie nr 1 robione jest z tarasu. Od strony samochodu jest północ. Na rabacie rosną bukszpany, róże, bodziszki, perowskia i Bóg jeden raczy wiedzieć co jeszcze. A już wiem: jeszcze trzmielina, karagany już tam nie ma. Czyli totalny chaos. I powiedz Danusiu co z tym fantem zrobic.
Może od strony samochodu ekran z cisa, a przed nim róże?
Madziarzeszow 20:58, 18 sty 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Dziękuję Danusiu Twoje zdanie i rady nieocenione ta sierotka to klon palmowy , jak urośnie , będzie bordowy piękny okaz i kontrast dla różaneczników zielonych
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Gardenarium 21:21, 18 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślałam, że dereń biały 'Elegantissima'
Jak klon to chyba jeden może być
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza 11:18, 19 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Jeszcze raz ładnie uśmiecham się o pomoc. Chciałam wydzielić w ogródku "strefę dziecięcą" czyli prawy górny róg na planie (tam gdzie trampolina i domek dziecięcy). Wymyśliłam, że zrobię tam rabatę przedzieloną szerokim wejściem. Mniej więcej jak na planie

i teraz prosze o pomoc w skomponowaniu nasadzeń. Chciałam zrobić "płot" z iglaków- mogą być thuje, jałowce, jodełki (?) coś co nie będzie bardzo wysokie- góra 2,5 metra lub coś co można ciąć. Ten zielony żywopłot chcę podsadzić czymś niższym i niższym. Na razie widze to tak ale to oczywiście tylko pewna koncepcja, rośliny są przypadkowe, chodzi raczej o pokazanie co mam na myśli.
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź co warto tam dać

p.s. na obrazku jest pergola ale oczywiście chodzi o trampolinę tylko w GP nie ma możliwości wklejenia takowej
p.s 1. najniższe "piętro" to albo trzmielina albo żurawki- tak myślę. A co dać na dwa wyższe?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 12:05, 19 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza 12:47, 19 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Danusi dziękuję bardzo! No tak oczywiście że się prosi by połączyć rabaty. Czemu ja nie widzę takich rzeczy? Tzn teraz jest to dla mnie oczywiste ale wcześniej zupełnie nie
Na tej rabacie po prawej stronie rośnie kilka wyższych drzewek- między innymi wiśnia piłkowana i karagana syberyjska. A to czerwone na końcu to co byś Danusiu proponowała? Buk szczepiony? Czy konsekwentnie wiśnię piłkowaną żeby już nie mieszać gatunków?
I teraz z czego zrobić tę przy trampolinie? Thuje? świerczki? i co do tego?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 14:54, 19 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przy trampolinie zrób z graba żywopłot strzyżony, a czerwone drzewo może być Prunus cerasifera 'Nigra".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza 09:12, 20 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Danusi ale cały ten żywopłot z grabu? Czy tylko ta część przy trampolinie?
A możesz zaproponować coś iglastego bo boję się przy dużej ilości lisciastych krzewów ogród zimąbędzie wyglądał marnie. Ale może się mylę i mam uprzedzenia?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 10:38, 20 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cały z grabu albo cały z cisa, tui np. Kórnik (strzyżonej oczywiście) lub buka. Grab i buk trzyma liście zimą i wygląda kolorowo (brązowo). Poza tym zdobią plątaniny gałązek
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies