Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

ola12 18:03, 01 paź 2015

Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 67
Czyli muszę wszystko przesadzić tak? Z traw mam Zebrinusy posadzę je 1m od hortek. Zamiast tuj co Byś proponowała? bo kupię dopiero w sobotę.Czy źurawki jeszcze kupię?,i teraz czerwone czy źółte.Toszka dziękuję . odezwę się w poniedziałek proszę zajrzyj. Hortkę dokupię tez w sobotę. Co sądzisz o tej trzmielinie będzie coś z tego boję się żeby się nie złamała. Do miłego.
ola12 18:07, 01 paź 2015

Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 67
Toszka jak będziesz mogła odpowiedz mi. Dzięki dzięki
alis 18:10, 01 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Czy miskant Morning Light lepiej posadzić za hortensjami limelight czy przed? Jakie trawy ewentualnie można sadzić za tymi hortensjami, aby osiągnąć dobry efekt?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Toszka 18:14, 01 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Alis miskant ML jest mniej więcej tego samego wzrostu, tylko delikatniejszy. Jak musisz koniecznie zestawiać to z boku raczej, no chyba, że mniejsze hortki planujesz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 18:25, 01 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Olu, nie chcę cię stresować, ani zasmucać, ale mam wrażenie, że na tej rabacie chcesz wszystkie chciejstwa upchnąć....

Zebrinus w takim zestawieniu nie dobrze będzie wyglądać - to rozłozysty, masywny miskant, późno startujący, zimą śmiecący i łamiący się. On cudownie wygląda w zestawieniu z innymi miskantami i ogólnie trawami.
Druga rzecz, jego żółte cętki będą się gryzły z różem hortensji.
Z tyłu posadź Gracilimusy, lub Mornig Light. Trzy hortki luźno posadzone. Przed hortkami rozplenice Hamelm i np. sedum okazałe. Jeśli dużo słońca to ciemne, bordowe żurawki lub np Marmolade. Mogą być tez różowe Georgia Peach.

Takie zestawienie zobaczycie w niejednym wątku.

Trzmielinie i tujkom znajdź inną rabatę. Razem będa pięknie wygladać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ola12 19:23, 01 paź 2015

Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 67
O joł joł i tak zrobię tylko kiedy zostanie mi tylko sobota. Dobrze ze nie mam jeszcze tuj ale mój M dostanie wstrząsu.Tak masz rację nic nie kupię bez konsultacji z Wami Przesądzę zanim się zacznie przyjmować. Toszka moje hortensje się nie wybarwiają i już schną
Izolda 19:31, 01 paź 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Toszka dobrze radzi, ja proponowałam to samo na str 358

Ola, wyobraź sobie te rabaty za parę lat. Dwie tuje i świerk dominują nad wszystkim i tak będzie ciągle. Po prawej stronie podkrzesane tuje też nie wyglądają dobrze. Zacznij od tła, masz posadzone tuje, to bardzo dobry wybór, tylko nie wiem w jakich odległościach rosną, czy w przyszłości dadzą szczelną ścianę? To pierwsze piętro nasadzeń, potem chcesz hortensje, świetnie, dodaj im miskanty i rozchodniki, bergenie czy żurawki w nóżki. Sadź grupami po kilka szt krzewów i kilkanaście szt bylin, to da wrażenie porządku. Czy zielone cisy będą widoczne na tle zielonych tuj, chyba nie. Pomyśl o kolorach, nie kupuj pod wpływem emocji, tylko planuj i potem realizuj plan. To na początek, co o tym sądzisz?

Ta rabata będzie wymagała dobrego nawadniania bo całą wodę spijają wielkie tuje i świerk, dlatego schną hortensje.
____________________
Toszka 19:35, 01 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
O prosze, Izolda juz ci wyjasniła problem hortensji.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ola12 19:54, 01 paź 2015

Dołączył: 30 gru 2014
Posty: 67
Jakoś nie mogę tego ogarnąć chcę ale wszystko idzie nie tak.Tuje z prawej poszły do lamusa wsadziłam małe. Dziewczyny chyba znowu nic z tego nie będzie Z prawej strony na razie jest tak i zero pomysłów



Z lewej strony też zero i to wszystkie moje rabaty

m_gocha 21:06, 02 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Mam prośbę czy ktoś pomógłby mi w podjęciu decyzji co do kształtu bukszpanowej obwódki? Dostałam wczoraj wykopane bukszpany. Muszę jutro je wsadzić bo boję się że wyschną, gdyż w tygodniu nie będę miała możliwości zająć się nimi. Przedstawiam zdjęcia tego miejsca gdzie ma być ta obwódka (przepraszam za jakość zdjęć ale robione były pod wieczór po przyjściu z pracy)


To miejsce to ścieżka lekko pod górę do tylnej części ogródka. Na ten moment są tam wsadzone 3 bukszpany formowane w kulkę, oraz stoją pnie na których stoją donice z kwatami jednorocznymi (niekoniecznie chciałabym ich się pozbywać Obwódka ma oddzielać ścieżkę od kilku grządek, które są po lewej stronie. Przyznam że nie lubię lini prostych w ogrodzie (moim, bo w innych np. nowoczesnych podobają mi się). Oto moje pomysły - tak na szybko



Jak gęsto sadzić bukszpany?

A może wsadzić bukszany i formować je w kulki gęsto posadzone? (mam sporo formowanych krzewów i drzew w ogrodzie)

Tak wyglądają bukszpany do wsadzenia - mają ok 30-40 cm wysokości - ale na wiosnę trzeba je będzie wyrównać



____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies