Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

alis 12:13, 03 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziękuję Agnieszko za opinię, błądzę i szukam, czytam, szukam ale wciąż błądzę. Dla mnie każda opinia jest cenna, może masz racje, za pstrokato będzie jak rożne kolory będą. Azalia jest kremowa, rododendron taki karmin. dzięki raz jeszcze. Chce tez między wrzosy wsadzić dzisiaj cebulki krokusów fioletowych i białych.

Wątek skromny bardzo
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6208-moje-male-wielkie-marzenie
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
A_gawa 12:21, 03 paź 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
alis napisał(a)
Pomyślałam sobie, że może dać tam w tło za sosną górską jakiegoś jasnego miskanta i dorzucić jeszcze jakąś kosodrzewinę, tylko czy to będzie dobre zestawienie? Idę szykować ziemię pod wrzosy, może ktoś się odezwie i uchroni przed popełnieniem kolejnych błędów


W moim wątku są zdjęcia wrzosowisk ze szkółki. Może też Ci to coś pomoże.

Poukładaj rośliny na rabacie i zrób zdjęcie. Zastanów się chwilę. Glebę przygotuj i w tym czasie się zastanawiaj.
Trawy będą piękne do wrzosów. Pomyśl o brązowych. Poszukaj duetów, tercetów u Danusi w atrykułach Właściwie są tam wszystkie odpowiedzi.

No i zaufaj sobie.

Mnie jedynie nie podobają się te 3 kolumnowe jałowce. Jeden rośnie u moich teściów i jest ogromnym brzydalem.
Ale to kwestia gustu i nie bierz tego do siebie.

A może brzoza?

No i brakuje mi wrzośców. One mają taki energetyczny kolor.

Masz piękne imię
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 12:23, 03 paź 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
alis napisał(a)
Dziękuję Agnieszko za opinię, błądzę i szukam, czytam, szukam ale wciąż błądzę. Dla mnie każda opinia jest cenna, może masz racje, za pstrokato będzie jak rożne kolory będą. Azalia jest kremowa, rododendron taki karmin. dzięki raz jeszcze. Chce tez między wrzosy wsadzić dzisiaj cebulki krokusów fioletowych i białych.

Wątek skromny bardzo
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6208-moje-male-wielkie-marzenie



Karmin i krem to piękne połączenie. Jak dosadzisz jeszcze jeden karminowy, to będzie grać. Tylko - czy na pewno jest tam miejsce do do rh+azali+rh?

Taak na zdjęciu jakoś mało się wydaje.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 12:33, 03 paź 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
alis napisał(a)
Pomyślałam sobie, że może dać tam w tło za sosną górską jakiegoś jasnego miskanta i dorzucić jeszcze jakąś kosodrzewinę, tylko czy to będzie dobre zestawienie? Idę szykować ziemię pod wrzosy, może ktoś się odezwie i uchroni przed popełnieniem kolejnych błędów


Alicjo, korzystaj z porad Danusi.
Popatrz - na pewno juz to widziałaś.

____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
alis 12:45, 03 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928


Zdjęcie od góry, jak widzisz jest trochę miejsca przed jałowcami, ale chyba za późno na przesadzanie już teraz dla rododendrnów i azalii? Znalazłam zdjęcie w galerii Danusi wrzosowiska z miskantem chyba Variegatus w tle i myślę, ze za tą sosna górska będzie pasował u mnie. Brzozy tez pomysł wart przemyślenia.

Co do jałowców, dzisiaj ich nie kupiłabym, ale pieniądze wydane i trzeba je gdzieś upchnąć, kupiliśmy je zanim trafiłam na Ogrodowisko.

Co do imienia, to dziękuję bardzo, dobrze byłoby znaleźć się w krainie czarów, czytaj pięknym ogrodzie jak kraina czarów. Pozdrawiam, będę eksperymentować, wrzosowiska mi się zachciało, bo pociągają mnie te wrzosy nie wiedzieć czemu.

Taaaak, o tym zdjęciu z trawami pisałam wcześniej, czytasz w moich myślach



____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
A_gawa 14:55, 03 paź 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468

Wrzosowisko zapowiada sie naprawdę pięknie. Myślę, że rodki można przesadzać - ja sadzę tuje dzisiaj. Wrzosy sa cudne - będę je sadziła na skarpie. Tylko muszę coś się napić, żeby to wszystko obrobić.

A może rządek dłuższy rodków? Osobiście lubię nieparzyście sadzić.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Basienka 17:45, 03 paź 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Bukszpanowe kule witają gości....

Witajcie ☺ Wzdłuż ścieżki prowadzącej do domu, chciałabym posadzić kule bukszpanowe.

Proszę doradzcie jaka średnica będzie najodpowiedniejsza 30 czy 40 cm ?

Co ile te kule posadzić, jeśli na wiosnę, będę chciała przestrzenie między nimi uzupełnić begoniami ?

Z góry dziękuje. ☺
Gardenarium 18:02, 03 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W tym roku będą miały 30 a w następnym 40 cm, potem metr a potem półtora metra...posadź jak największe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basienka 19:12, 03 paź 2015

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Czyli jak największe najlepiej się prezentują, mam rozumieć ?
Izka 13:58, 05 paź 2015


Dołączył: 22 wrz 2015
Posty: 21
Zaglądam, podglądam, szukam i pytam

Podpowiedzia Toszki zdecydowałm sie posadzic misnkanty + hortensje. Jedynie nie mogę zdecydowac się czy w układzie mieszanym czy uporządkowanym tzn hortesnje 3-5 i dalej trawa. Ale znalazłm wpis Pani Danusi, że siatka nie jest dobrym tłem dla hortensji. I co tu począć?


Czy?

1. Zdecydowac sie na posadzenie tuji lub cisa kolumnowego
2. Czy aby zasłonic jak najwiecej siatki posadzić w plecy hortensji, trawy miskanta
3. Czy obsadzić siatke bluszczem lub winoroślą

proszę o pomoc
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies