Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

m_gocha 21:27, 02 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Obwódka miałaby powstać po lewej stronie ścieżki tam gdzie widać kulki bukszpanowe.

Jestem otwarta na różne pomysły. Przyjmę również wszelkie słowa krytyki
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolka 21:34, 02 paź 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Gosia, przybiegłam do Ciebie zawezwana Na wstępie napiszę, że super masz te bukszpany. Wyglądają na duże, nie wiem czy ich nie szkoda na obwódkę bukszpanową. Ile ich masz?? Bo tak mi przyszło do głowy, żeby je podsadzić małymi i na stożki formować.

Jeśli chodzi o gęstość sadzenia, to ja moje obwódkowe bukszpany sadziłam bardzo blisko siebie, co jakieś 8-10 cm, ale ja miałam maluśkie, a Twoje są byczki już Jeśli byś się zdecydowała obwódkę z nich robić, to myślę, że powinnaś sadzić w takiej odległości, żeby się prawie ze sobą stykały. Ja bym tak sadziła w każdym razie.

Jeśli chodzi o linię rabaty, hmm.. szczerze mówiąc nie jestem do końca przekonana do tych propozycji powyżej, ale to może wynikać z tego, że ja lubię właśnie proste linie. Tak czy inaczej, myślę, że dobrze by było przyjąć jakiś punkt odniesienia (może odwzorować linię kamiennej ścieżki??). Pomyślę jeszcze, jak mi coś przyjdzie do głowy to napiszę. I jakby coś to możesz śmiało u mnie pisać Małgosia
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
m_gocha 21:52, 02 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Mam 20 bukszpanów. Super pomysł ze stożkami ale... chciałam jakoś odzielić część warzywną od reszty... Choć te stożki... bardzo mi się spodobał pomysł

Wrzucam jeszcze zdjęcie z "lotu ptaka"
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jolka 22:00, 02 paź 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Hmm.. a gdzie TY masz tu część warzywną??
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
m_gocha 22:11, 02 paź 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Na tym zdjęciu "z lotu ptaka" u góry a tak faktycznie idąc ścieżką po lewej stronie (czyli po lewej stronie za kulkami i donicami na pniu)
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Izka 11:09, 03 paź 2015


Dołączył: 22 wrz 2015
Posty: 21
Obdzwoniłam 6 szkółek w poszukiwaniu miskanta morning light i nigdzie nie maja? Co sadzicie o zakupie przez Internet? Czy warto, juz nawet nie chodzi ze taniej.
____________________
alis 11:49, 03 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Witam, zadam tutaj pytanie, bo do mojego wątku prawie nikt nie zagląda, potrzebuję porady, chcę dzisiaj założyć wrzosowisko, wrzosy czekają od tygodnia już na wysadzenie, czy taki układ roślin jest dobry? czy może coś poprzestawiać. Przepraszam za jakość zdjęć, ale zdjęcia robione trochę pod słońce, a zależy mi na czasie.

Od brzegu rabaty: w tle 3 jałowce Blue arrow, przed nimi na razie 1 rododendron i 1 azalia, na wiosnę dosadzę jeszcze 1 rododendron, następnie rozplenica. Za jałowcami wzdłuż płotu perukowiec, zastanawiam się czy nie dać w miejsce perukowca jakiegoś berberysa kolumnowego.
Dalej wśród wrzosów białych jałowiec na pniu grey montley i Sosna górska 'Carstens Wintergold'








Tutaj gdzie widoczny jest świerk conica, zaplanowałam docelowo jodłę koreańską 'Blauer Pfiff'( rośnie na razie w innym miejscu ale chcę ja tutaj przesadzić). Za sosną górską trochę łyso, rabata w tym miejscu ma tylko 1,56 m szerokości i nie mam pomysłu co dać na ścianę.




Jeszcze 1 pytanie, między jałowcami i rododendronami jest trochę przestrzeni, czy przesunąć rododendrony bliżej jałowców i dać w nogi wypełnienie z runianki np? A z tych żółtych wrzosów utworzyć plamę w okolicy jodly koreańskiej?

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
paula23 11:49, 03 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Izka napisał(a)
Obdzwoniłam 6 szkółek w poszukiwaniu miskanta morning light i nigdzie nie maja? Co sadzicie o zakupie przez Internet? Czy warto, juz nawet nie chodzi ze taniej.


Napisałam na pw
____________________
Paula Moje trudne początki
A_gawa 12:09, 03 paź 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
alis napisał(a)
Witam, zadam tutaj pytanie, bo do mojego wątku prawie nikt nie zagląda, potrzebuję porady, chcę dzisiaj założyć wrzosowisko, wrzosy czekają od tygodnia już na wysadzenie, czy taki układ roślin jest dobry? czy może coś poprzestawiać. Przepraszam za jakość zdjęć, ale zdjęcia robione trochę pod słońce, a zależy mi na czasie.

Od brzegu rabaty: w tle 3 jałowce Blue arrow, przed nimi na razie 1 rododendron i 1 azalia, na wiosnę dosadzę jeszcze 1 rododendron, następnie rozplenica. Za jałowcami wzdłuż płotu perukowiec, zastanawiam się czy nie dać w miejsce perukowca jakiegoś berberysa kolumnowego.
Dalej wśród wrzosów białych jałowiec na pniu grey montley i Sosna górska 'Carstens Wintergold'




Mnie się podoba. Rododendrony dałabym 3 takie same, ale jak chcesz kolorowo, to myślę, że jest ok. Ekspertem nie jestem. Ogłonie trzeba liczyć na siebie i na tym co znajdziesz w ogrodach innych użytkowników.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/427-wrzosce-krokusy-i-wrzosy-udany-mariaz-na-wiosennej-rabacie
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/203-prosty-przepis-na-wrzosowisko
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/60-czas-na-wrzosowisko


A gdzie Twój wątek?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
alis 12:09, 03 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Pomyślałam sobie, że może dać tam w tło za sosną górską jakiegoś jasnego miskanta i dorzucić jeszcze jakąś kosodrzewinę, tylko czy to będzie dobre zestawienie? Idę szykować ziemię pod wrzosy, może ktoś się odezwie i uchroni przed popełnieniem kolejnych błędów
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies