Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

paula23 14:17, 05 paź 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Izka napisał(a)
Zaglądam, podglądam, szukam i pytam

Podpowiedzia Toszki zdecydowałm sie posadzic misnkanty + hortensje. Jedynie nie mogę zdecydowac się czy w układzie mieszanym czy uporządkowanym tzn hortesnje 3-5 i dalej trawa. Ale znalazłm wpis Pani Danusi, że siatka nie jest dobrym tłem dla hortensji. I co tu począć?


Czy?

1. Zdecydowac sie na posadzenie tuji lub cisa kolumnowego
2. Czy aby zasłonic jak najwiecej siatki posadzić w plecy hortensji, trawy miskanta
3. Czy obsadzić siatke bluszczem lub winoroślą

proszę o pomoc


Zależy ile chcesz przeznaczyć miejsca i jaki chcesz efekt. Przy miskantach na wiosnę będzie pusto, winorośl to mega śmieciarz i moim zdaniem na rabatę ozdobną się kategorycznie nie nadaje. Zimozielony będzie żywopłot lub bluszcz. Tuje są sporo tańsze od cisów.
____________________
Paula Moje trudne początki
Mari83 15:33, 05 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 36
Pomoże ktoś jak zagospodarować to miejsce przed domem?
Furtka


I reszta ''kiszki''



Dodam, że jest to miejsce bardzo słoneczne

Pozdrawiam
Mari83 18:55, 05 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 36
Mam pomysłów sto na minutę! Ale żaden konkretny... I tak właśnie utknelam w miejscu... Zima długa, dobre rady mile widziane☺
Gardenarium 20:07, 05 paź 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja mam za to konkretne pomysły



1. Berberys 'Bagatelle 3 szt
2. Miskant 'Morning Light' 2 szt
3. Żurawki Marmelade lub żółte - 15 szt
4. Hortensje 'Vanille Fraise 2 szt
5. Śliwa wiśniowa 'NIgra' na wysokim p[niu nad płotem korona 1 szt

Wierzbę Hakuro Nishiki wywalisz za 2 lata, więc od razu wywal i posadż miłorzęba kulkę na pniu (odmiana Mariken).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mari83 05:39, 06 paź 2015

Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 36


Dziękuję Pani Danusiu ☺

Zostaje jeszcze miejsce przy furtce, może Pani zerknąć w wolnej chwili? Bo mi pomysłów brak.

Jeszcze raz bardzo dziękuję

Pozdrawiam
Izka 07:57, 06 paź 2015


Dołączył: 22 wrz 2015
Posty: 21

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogródkowy chaos u monitki

Zaglądam, podglądam, szukam i pytam

Podpowiedzia Toszki zdecydowałm sie posadzic misnkanty + hortensje. Jedynie nie mogę zdecydowac się czy w układzie mieszanym czy uporządkowanym tzn hortesnje 3-5 i dalej trawa. Ale znalazłm wpis Pani Danusi, że siatka nie jest dobrym tłem dla hortensji. I co tu począć?


Czy?

1. Zdecydowac sie na posadzenie tuji lub cisa kolumnowego
2. Czy aby zasłonic jak najwiecej siatki posadzić w plecy hortensji, trawy miskanta
3. Czy obsadzić siatke bluszczem lub winoroślą

proszę o pomoc
____________________
blackstork 09:54, 06 paź 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Chciałbym dokonać jakiegoś ożywienia tuż przed domem. Myślałem o kulach formowanych z cyprysów lub tui (w odcieniu żółtym), a także o kulach bukszpanowych pomiędzy. Całość podsypać grysikiem granitowym.




Wydaje mi się, że czegoś tu brakuje. Zastanawiam się też, czy takie zestawienie będzie dobrze wyglądało ze względu na spad terenu biegnący od prawej do lewej.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Toszka 10:07, 06 paź 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A gdyby posadzić, tak po męsku, tylko pas rozplenicy...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asia19833 12:40, 06 paź 2015

Dołączył: 19 wrz 2015
Posty: 3
Hm tak siedzę codziennie i czytam to forum i szukam inspiracji do swojego ogrodu. Watek swój pisałam na 389 stronie. Wymyśliłam ze posadze na tym kawałku hortensje żurawki i miskanty. Azalie i rododendrony przesadze tutaj gdzie jest margarytka na pniu. Tam jest wejście do domu. Co o tym myślicie? Tam mam dwie hortensje ogrodowe różowe i niewiem czy je zostawić czy przesadzic? To wtedy 2 hortensje lime light jedna ogrodowa i miskant (taka opcja moglaby byc?) zrobiłam zdjęcie moich zakupow wczorajszych jeszcze nie mam miskanta. Pokaze zdj pozaostalej części ogrodu (kwiatów nigdzie nie mam) tu gdzie hustawka będzie altana ogrodowa stala, za nią jest ogródek warzywny. Proszę o opinie Wasze
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie. Dla tych która nie czytali mojego wcześniejszego wątku to chodź mi o zagospodarowanie miejsca wzdłuż tego chodnika (na zdj. Gdzie stoi bus sąsiada) i tam tez mysle dać mate wiklinowa na siatkę. Z góry zdj. Ostatnie
blackstork 13:08, 06 paź 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Toszka napisał(a)
A gdyby posadzić, tak po męsku, tylko pas rozplenicy...


Myślałem o trawach, ale bardziej z tyłu. Od frontu chciałbym mieć coś o kulistych kształtach.
____________________
Wojtek - Ogród etapami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies