Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 16:45, 01 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawki Stipa tenuissima, Salvia nemorosa, żółte lilie, białe lilie, bladożółte krwawniki.
Nie rządkami ale jako łączka.

Plus bordowe niskie berberysy np. Bagatelle cięte w kule.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joanna___ 16:50, 01 lut 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Witam i proszę o pomoc.
Potrzebuję innego spojrzenia na mój ogród niż moje.Patrzę,patrzę,myślę i myślę i nic mi z tego nie wychodzi.
Załączone zdjęcia to ogród za domem,widok z poddasza.Jest to też strona na którą patrzymy wychodząc na taras.
Wymiary trawnika to ok.20x20 metrów (masakra).Do tego rabaty po bokach wybrzuszone na ok.4 metry i ciągnące się wzdłuż płotu.

Mój problem to:
zbyt otwarty ogród i patelnia
linia bocznych rabat nie zaprasza do ogrodu,raczej odpycha(?)

Moje marzenie to:
wielka rabata na środku,coś a'la wyspa ale jaki kształt?
lub wyciągnięcie rabat bocznych,jakieś półwyspy?

Cel:
wrażenie tajemniczego ogrodu z zakamarkami i ciut cienia

Przepraszam,że tak sucho: problem,marzenie i cel ale próbuję treściwie.
Co z tym zrobic? Czy mogę prosic o pomoc w tym wątku?
........stresa mam......

widok ogólny



prawa strona



lewa strona



____________________
Ivvvona 17:49, 01 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Gardenarium napisał(a)
Trawki Stipa tenuissima, Salvia nemorosa, żółte lilie, białe lilie, bladożółte krwawniki.
Nie rządkami ale jako łączka.

Plus bordowe niskie berberysy np. Bagatelle cięte w kule.


Dziękuję Danusiu. Dopytam tylko jeszcze, czy lawenda może zostać i czy krwawnik Terracota mógłby być, albo zamiast krwawnika rudbekia?
____________________
W ogródku Iwony
Gardenarium 17:52, 01 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rudbekia nie może być, jest zbyt intensywna, agresywna, ma czarny środek i w ogóle - nie Nie w tej kombinacji.

Bez lawendy. albo zamiast szałwii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 17:56, 01 lut 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
na cień i zakamarki to musisz bez względu na projekt poczekać ok. 10 lat .i jeszcze pod warunkiem że nic nie przesadzisz . ja miałam zupełnie taki sam problem . nawet moje wpisy brzmiały identycznie . porobiłam rabaty wyspowe -podniesione troszkę ( ciut ).i na końcu każdej wstawiłam 2 -3 drzewa . mam kilka wąskich przejść miedzy nimi i to już zachęca do wyjścia do ogrodu , ponieważ nie widać wszystkiego naraz z tarasu .ja mam chyba jeszcze większa powierzchnię . to wszystko wymaga czasu . posadź na początek wysokie trawy one szybko zapełnią przestrzeń
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 17:58, 01 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joanna, nie wiem dlaczego tak szeroka jest ta rabata przy domu (strzałka). Sumaka wywal, zarośnie cały trawnik

Zlikwiduj pojedyncze krzaki w trawniku, a dodaj kolorowe i duże drzewo.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 17:58, 01 lut 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
nie zrobiłabym wielkiej rabaty na środku tylko jak coś takiego chcesz to dwie długie po bokach , ale broń boże nie symetrycznie ,tylko jakby rzucone ot tak bez ładu wyspy . tylko wtedy widzę że to środkowe drzewo wysadziłabym . czy to są same sumaki ?
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Ivvvona 17:58, 01 lut 2014


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Ok. rozumiem i serdeczne dzięki za fachowe porady. Jesteś nieoceniona
____________________
W ogródku Iwony
Gardenarium 18:03, 01 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyspę, albo półwysep owszem, to duży ogród i nawet pewnie fajnie zrobi, można zakątek z ławką na niej zrobić, wodę jakąś mała z ciurkadełkiem, ale z tymi informacjami nie potrafię pomóc, bo nie wiem, jak jest przy domu

Trudno radzić kształt wyspy jeśli nie wiem co jest przy domu, jaki jest cały kształt ogrodu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:05, 01 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za mało masz dużych okazów, brakuje drzew i stąd "patelnia". Mikroklimat w ogrodzie robią drzewa i woda. Podlane trawniki, czyste chodniki zmyte wodą Zdrowe rośliny i uśmiechnięta właścicielka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies