Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Joanna___ 16:10, 03 lut 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Gardenarium napisał(a)
Wyspę, albo półwysep owszem, to duży ogród i nawet pewnie fajnie zrobi, można zakątek z ławką na niej zrobić, wodę jakąś mała z ciurkadełkiem, ale z tymi informacjami nie potrafię pomóc, bo nie wiem, jak jest przy domu

Trudno radzić kształt wyspy jeśli nie wiem co jest przy domu, jaki jest cały kształt ogrodu?


Danusiu,
zrobiłam w skali szkic kształtu ogrodu i rabat.
Wkleję też bardziej aktualne zdjęcie. Ta rabata przy domu jest już oddzielona żwirową ścieżką.
____________________
Joanna___ 16:18, 03 lut 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
alinak napisał(a)
na cień i zakamarki to musisz bez względu na projekt poczekać ok. 10 lat .i jeszcze pod warunkiem że nic nie przesadzisz . ja miałam zupełnie taki sam problem . nawet moje wpisy brzmiały identycznie . porobiłam rabaty wyspowe -podniesione troszkę ( ciut ).i na końcu każdej wstawiłam 2 -3 drzewa . mam kilka wąskich przejść miedzy nimi i to już zachęca do wyjścia do ogrodu , ponieważ nie widać wszystkiego naraz z tarasu .ja mam chyba jeszcze większa powierzchnię . to wszystko wymaga czasu . posadź na początek wysokie trawy one szybko zapełnią przestrzeń


Byłam wczoraj w Twoim ogródku.Wpisu nie zostawiłam,bo jeszcze wrócę.Masz przecudnie,taka gęstwina roślin,wszystko soczyste,rewelacja.
Wiesz,ja chocbym czekała 10 lat to zbytnio cienia nie uświadczę.Nie posadziłam (jak Danusia słusznie zauważyła) dużych drzew.Mam mnóstwo krzaczorów plus kilka iglaków.Będę zmieniac.
Uwielbiam sumaki(tak,to sumaki),nie przerażają mnie.Pozbędę się jednak kilku,bo one małe rosną.
Jakbyś miała pomysł jak rzucic te wyspy,półwyspy to chętnie posłucham.
____________________
Gabi 19:55, 03 lut 2014

Dołączył: 03 lut 2014
Posty: 7
Witam na Forum. Jest to mój pierwszy post. Trafiłam tutaj i czytam, czytam, zachwycam się oraz szukam odpowiedzi. Wydaje mi sie, ze już coś znalazłam, a potem znowu watpliwości. Chodzi mi o mój przedogródek w formie trójkata. Rosnie tam kilka wysokich sosen i jedno drzewo lisciaste osika, która daje latem cień, gdyż teren ten znajduje się dokładnie od południa i jest suchy (podlewam). Przy płocie mam żywopłot z róży Rugosy i trochę lawendy oraz wrzosowisko małe. Chciałabym to jakoś uporządkować. Wydawało mi sie, że może bukszpan jako wykończenie rabaty, po przeciwprostokątnej ale potem przeczytałam, ze bukszpan nie pasuje do sosen. W bardziej zacienionej części chcę posadzic Rhododendrony, ale co na słonecznej, czy zostac przy wrzosowisku? Przepraszam, ale mam tylko takie zdjęcie. Pod drzewami jest kora, przed drzewami trawnik. Rabata to trójkąt z ramionami płotu.
Gabi 19:59, 03 lut 2014

Dołączył: 03 lut 2014
Posty: 7


Witam na Forum. Jest to mój pierwszy post. Trafiłam tutaj i czytam, czytam, zachwycam się oraz szukam odpowiedzi. Wydaje mi sie, ze już coś znalazłam, a potem znowu watpliwości. Chodzi mi o mój przedogródek w formie trójkata. Rosnie tam kilka wysokich sosen i jedno drzewo lisciaste osika, która daje latem cień, gdyż teren ten znajduje się dokładnie od południa i jest suchy (podlewam). Przy płocie mam żywopłot z róży Rugosy i trochę lawendy oraz wrzosowisko małe. Chciałabym to jakoś uporządkować. Wydawało mi sie, że może bukszpan jako wykończenie rabaty, po przeciwprostokątnej ale potem przeczytałam, ze bukszpan nie pasuje do sosen. W bardziej zacienionej części chcę posadzic Rhododendrony, ale co na słonecznej, czy zostac przy wrzosowisku? Przepraszam, ale mam tylko takie zdjęcie. Pod drzewami jest kora, przed drzewami trawnik. Rabata to trójkąt z ramionami płotu.
Gardenarium 23:08, 03 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Damian_xyz napisał(a)


Jeszcze raz dziękuję.

Rozumiem że kształt rabaty pozostaje taki sam, jak Pani zaproponowała?

Czy mogłaby Pani orientacyjnie zaznaczyć na rysunku te grupy roślin?


Do tego jest potrzebny rzut z góry i wymiary, zaznaczona północ, na zdjęciu nie bardzo można.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:10, 03 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gabi napisał(a)
Rabata to trójkąt z ramionami płotu.


Nie wiem jaka jest ta rabata, trójkąt z ramionami płotu (dwoma ramionami? ) jednym?) , ale tam sosen nie ma, nic nie rozumiem.
Formułujcie pytania konkretne, proszę zaznaczyć coś, domyślanie się na nic się zdaje

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:13, 03 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No i jak tu się połąpać?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monitka 10:29, 04 lut 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Czuję się jak namolna maruda ale mój post się gdzieś zawieruszył http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=45
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
domek_jerutki 14:59, 04 lut 2014

Dołączył: 25 maj 2013
Posty: 9
Kochna Pani Danusiu,

Poproszę męża i może wspólnie zrobimy plan z góry. Niestety jestem dosyć kiepska w posługiwaniu się programami potrzebnymi do wykonania rysunku. W sumie to właśnie tak wygląda jak Pani narysowała tę pomarańczową linię jako przeciwprosokątną. Patrząc na foto drugie ramię płotu jest trochę bardziej w lewo, a słońe jest od lewej do prawej, czyli ten płotjest od południa, a mój dom na dole fotki, czyli tu, gdzie napis Ogrodowisko. Sosny są bliżej domu, a przy płocie słońce. Wiem, że nic nie zastąpi szkicu. Postaram się dzisiaj wkleić.

Pozdrawiam i dziękuję oraz przepraszam za miszmasz.

Widzę, że teraz mam inny login, ale to przez Facebook.
kaisog1 16:11, 04 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
domek_jerutki napisał(a)
Kochna Pani Danusiu,

Poproszę męża i może wspólnie zrobimy plan z góry. Niestety jestem dosyć kiepska w posługiwaniu się programami potrzebnymi do wykonania rysunku. W sumie to właśnie tak wygląda jak Pani narysowała tę pomarańczową linię jako przeciwprosokątną. Patrząc na foto drugie ramię płotu jest trochę bardziej w lewo, a słońe jest od lewej do prawej, czyli ten płotjest od południa, a mój dom na dole fotki, czyli tu, gdzie napis Ogrodowisko. Sosny są bliżej domu, a przy płocie słońce. Wiem, że nic nie zastąpi szkicu. Postaram się dzisiaj wkleić.

Pozdrawiam i dziękuję oraz przepraszam za miszmasz.

Widzę, że teraz mam inny login, ale to przez Facebook.


Nie musisz używac żadnego programu Wystarczy kartka i ołówek Ważne tylko by szkic był zwymiarowany czyli na przykład jedna kratka to metr.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies