Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Zuza 23:29, 24 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Gardenarium napisał(a)
Odmiana Pilgrim, jest kremowo-żółta, a borówki będą bordowe liście miały jesienią.

Do róży granatowe powojniki.

Cudny pomysł! Ale te powojniki to jak tak puścić razem z różą? nie zagłuszą się wzajemnie?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
Gardenarium 15:03, 25 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie. razem się sadzi obok siebie albo nawet w jeden dołek jak nie ma miejsca.

proszę bardzo, w jednym z "moich" ogrodów http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-brzozami




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:19, 25 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martaibartek 12:59, 26 sty 2014


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Danusiu czy mogłabyś mi pomóc w zagospodarowaniu tego kawałeczka przed samym domem.
Dom stoi na górce. Patrząc z drogi chciałabym,aby było widać, że przed domem coś rośnie, bo te roślinki które tam posadziłam po prostu giną. Z drugiej strony mąż nie chce przed samym wejściem i oknem kuchennym wielkich drzew, które zasłonia dom...
Nie wiem jak pogodzić jego i moją wizję. Czy coś podpowiesz?
Strona północna, ziemia gliniasta, ciężka.



i jakies foto z tego roku
widok z drugiej strony

____________________
Kanutka 14:05, 26 sty 2014


Dołączył: 04 lis 2013
Posty: 37
Witam
Mam pytanie odnośnie Ogrodu Miłośników Roślin. Na zdjęciu 10 widać brzozę podsadzoną żywotnikami zachodnimi Danica i żurawką i czymś jeszcze w środku, chyba jakąś trawą, no właśnie co to jest?

Myślałam żeby u siebie zrobić podobnie, bo moja brzoza taka samotna i towarzystwo by się jej jakieś przydało.
Jakiej średnicy jest to koło po brzozą lub na jaką odlegość od brzozy sadzić te żywotniki?

Moja brzoza ma sporo korzeni na wierzchu i nie wiem czy to się uda u mnie posadzić
____________________
Gardenarium 15:22, 26 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
martaibartek napisał(a)






1 - to kolorowe kolumnowe drzewko, może być wiśnia Amanogawa. grab fastigiata inne drzewo o wąskim pokroju. I kupione od razu duże, wyższe od okna.

2 - żółte cyprysiki na pniu, albo trzmieliny Fortunego - żółte
3 żółta - nie wiem co ale jednakowe iglaczki kuliste
3 czarna - róża pnąca dwie sztuki w jeden dołek.
5 - obwódka z trzemilnki żóltej, cięta co roku
6 - do zamiany drzewko co jest, na zwisające bordowe
7 - miskanty Variegatus
8 - więcej fioletu w postaci szałwii omszonej
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martaibartek 16:18, 26 sty 2014


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Danusiu dziękuję bardzo
A co byś zaproponowała przed samym wejściem (foto nr 1).
____________________
Zuza 22:03, 26 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Gardenarium napisał(a)
Nie. razem się sadzi obok siebie albo nawet w jeden dołek jak nie ma miejsca.

proszę bardzo, w jednym z "moich" ogrodów http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-brzozami





wow! Aż mnie z lekka zatkało... No pomysł przedni! I zestawienie tej kremowej z clematisem będzie cudne!
Oglądałam tę realizację dość dokładnie (jak chyba wszystkie Twoje jakie są dostępne) ale umknął mi ten piękny szczegół.

Niech już ta wiosna będzie!! Bo ja już chcę to wszystko oglądać!

Pozdrawiam i dziękuję raz jeszcze!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
agam 17:18, 27 sty 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Co mogłabym posadzić pod glediczją "sunburst" (drzewo przed tujami)? Dzięki





____________________
Aga i Ogródek Agam
Alisonek 22:14, 28 sty 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Danusi starałam się jak najwięcej sama wymyślić, ale chyba dotarłam do martwego punktu bo dumam i dumam i nic z tego nie powstaje może poszłam w złą stronę i teraz mam klapki na oczach i nie widzę tego co powinnam, no nie wiem
Dlatego zwracam się z prośba o pomoc. Rzuć fachowym okiem na te wymęczone i wymyślne "cuda"

Z tego mojego myślenia wyszło coś takiego, taka sklejka połowy ogrodu


A przejrzyście jest na schemacie, i on tak wygląda. Tam jest nawet więcej zapisane niż na tych zdjęciach.


Poratujesz albo wskaż chociaż w którą stronę mam myśleć
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies