Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

A_gawa 23:19, 30 paź 2016


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Mam w doniczkach jeżówki, hortensje i wrzosy-jak je przezimowac?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 08:11, 31 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zadołować z doniczkami w ziemi i przykryć gałązkami iglastymi gdy temp. znacznie się obniży. Suche liście mogą być.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BarteZ 12:40, 01 lis 2016

Dołączył: 26 wrz 2016
Posty: 39
Hej.

Mam do zagospodarowania rabatę ulokowaną pomiędzy furtką a bramą wjazdową. Wymiary 2x3m, z jednej strony jest łuk (od strony budynku, na krótszym boku rabaty).

Centralnie na środku posadziłem miłorząb kolumnowy fastigiata.

Czym można go podsadzić, żeby było zielono zimą, ładnie i żeby rośliny nie wchodziły na drzewko?

Myślałem wstępnie o jałowcach płożących (nie za nisko?) Green Carpet i Limeglow posadzonych naprzemiennie, ale może podpowiecie coś ciekawszego?

Limeglow przebarwia się na kolor miedzi i nie do końca mi to odpowiada.

Pozdrawiam,
BarteZ
Gardenarium 08:33, 02 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie tej rabaty. Jałowce (zwłaszcza naprzemiennie) to niezbyt ciekawe. Myślę, że na coś więcej strać tę rabatę na froncie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
b_tkacz 18:54, 02 lis 2016

Dołączył: 01 lut 2015
Posty: 11
Korzystając z Twojej wiedzy Danusiu mam jeszcze rabatę przy wejściu. To jest wąski pasek o długości 7,5 m i 0,8m szerokości. Myślałam żeby posadzić tam same iglaki, żeby były dekoracyjne całą zimę i nie śmieciły, np trzy iglaki na pniu, tj. sosna bośniacka lub odmiana czarnej, kosodrzewinę i na środku jałowiec zwisający a pomiędzy około 7 szt karłowych iglaczków, ewentualnie jałowiec płożący tylko nie wiem czy nie jest tam za mało miejsca Ma to jakąś wizję?
Obiecane zdjęcie.
Nie chce mi przejść zdjęcie.

Beti
b_tkacz 19:01, 02 lis 2016

Dołączył: 01 lut 2015
Posty: 11
obiecane zdjęcie, i znów nic nie poszło.
BarteZ 19:49, 02 lis 2016

Dołączył: 26 wrz 2016
Posty: 39
Danusiu, na teraz mam tylko takie zdjęcie. Jeśli nie wystarczy to w sobotę wrzucę ciekawsze ujęcie (po zmianie czasu wychodzę do pracy w nocy i wracam w nocy - światła brak).

Ten osłupkowany patyk to miłorząb kolumnowy fastigiata. Kabelki będą schowane. Na prawo od kabli, na wybrukowanym, będzie suwana brama.





Pozdrawiam,
BarteZ.
13:17, 03 lis 2016
Czy pasuje tu śliwowiśnia za szmaragdem i kulką na wyspie?

Mam od niej 2m zakopany zbiornik od ecoszamba, czy to nie będzie przeszkadzać?
Msazalka18 21:18, 04 lis 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 190
witam

chciałam zapytać czy sadzić jeszcze jakieś roślinki (miłorzęby, trawy, wrzośce) czy lepiej poczekać do wiosny???

____________________
zimozielony biało różowy
BarteZ 18:41, 06 lis 2016

Dołączył: 26 wrz 2016
Posty: 39
Danusiu, wyrównałem ziemię na tej rabacie i trochę ją zakwasiłem. Niestety zapomniałem o wykonaniu lepszego zdjęcia, a znów jest ciemno.

Czy wystarczy to zdjęcie, które już wrzuciłem? A może wykonać szkic (rzut z góry)? W przeciwnym razie znowu muszę czekać na światło do soboty...

Pozdrawiam,
BarteZ.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies