Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 20:32, 27 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
frezja napisał(a)
Czytam o lawendzie. Danusiu, czy białą lawendę świeżo kupioną, którą zadołowałam mogę lekko przyciąć ? zazdroszczę tych kulek


Nie, teraz za późno. Na wiosnę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:41, 27 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
maciej napisał(a)


magnolia soul lennei?


Ta magnolia ma piękne kwiaty, ale na soliter w takim miejscu na środku trawnika, nie nadaje się. Zbyt krótko jest ozdobna. Kilka dni, a nawet może nie, gdyby zdarzyły się przymrozki. Kwiaty będą w noc brązowe i opadną.Ja nigdy nie ryzykuje na takie miejsce z magnolią. Także jej pokrój jako poczochranego, krzywego drzewa jest wątpliwy, Musi być idealny, a znając życie, kupuje się krzaczory nie uformowane, cudne drzewo o wysokim pniu.

Poza tym magnolia lubi chorować na choroby grzybowe i taki widok na wyspowej rabacie bym niestety kwestionowała.

Ja wiem, że na wszystko co wymyślisz mówię nie, ale tak się akurat złożyło, nie jestem złośliwa, ale wiem co mówię.

Magolię wsadź wśród iglastych zywopłotów, żeby miała zacisznie, białe kwiaty na ciemnozielonym tle będą pięknie wyaksponowane, pod nią posadź karłowe różaneczniki lub azalie, plus wrzośce na brzegu z krokusami i trawkami.

Na wyspę wybierz okaz spektakularny w wyglądzie, okazały i nie chorujący. magnolia jest zbyt delikatna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nett 21:16, 27 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Pani Danusiu mam problem z zaplanowaniem nasadzeń na poniższej rabacie. Jest to wystawa południowa, skraj skarpy, poniżej której jest drugi poziom ogrodu z placykiem do siedzenia. Na wiosnę wszystkie rośliny z tej rabaty będą przesadzone. Tego bałaganu przy tarasie również nie będzie. Można powiedzieć, że będzie pusto.
Chciałabym zrobić lekką przesłonę pomiędzy dwoma piętrami ogrodu, aby zasłonić ten dolny placyk, ale nie zacienić całej drugiej części ogrodu dużymi roślinami. Będę wdzięczna za podpowiedź.


Poniżej wymiary. Czerwoną linią zaznaczyłam skraj skarpy.

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Adela 21:37, 27 paź 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Gardenarium napisał(a)
Mogą być ale będą szerokie i luźne, świerki widzę "lepiej"

Ok. Jesteś dla mnie autryteretem
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
00:08, 28 paź 2016
Może ktoś ma wizję?

Chciałabym zabrać się za wysadzenie bukszpanowych kulek na patyku i niwaki, bo inaczej zimy w ogrodzie nie przetrwają, dlatego też moje kolejne pytanie o rabaty przed domem od frontu, tzw przedgródek. Myślałam je tu wykorzystać, mam dużo bukszpanowych kul, lubię niwaki, trawy, żurawki, hortensje, sami wiecie...
Ale co tu wsadzić aby pasowało i ładnie było

Co by tu można, aby fajnie było i miło. Widzieliście już zdjęcia tego w realu wcześniej, aby łatwiej można było planować to taki szkic wrzucam.


00:09, 28 paź 2016

Dla przypomnienia jak to wygląda

Widok na dom od ulicy


Widok na ulicę (płot) i bok
21:52, 29 paź 2016
Oj nikt tu też ostatnio nie zagląda?

Chyba zły moment wybrałam na pytanie o rabatę.
Fama 09:09, 30 paź 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
MonikA, a jak się sprawdza ustawienie stolika z krzesłami na trawie? Nie robią się żółte placki pod spodem? Może tę część z mebelkami wyżwirować dla kontrastu grafitowym żwirkiem ( takim jak te grafitowe pasy na chodniku ) Mogłabyś wtedy powtórzyć te żółte trawki, które są nieopodal na zwirowej rabatce w połączeniu z niesmiertelnymi bukszpanami, trawami, cebulowymi i może z wiśnią umbraculifera albo innym kulistym drzewem? Albo jakiegoś bonsai w to wszystko wpisać?
____________________
Ciasny ale własny
09:20, 30 paź 2016
Fama

Bardzo, dziękuję za odpowiedź, bukszpany na pewno dadzą tu radę (strona zacieniona do przynajmniej 15, kiedy cień domu się przesuwa), dlatego się do nich przymierzam, tylko jak je ustawić.

Trawa pod stolikiem nie żółknie, bo zawsze po koszeniu trochę przesuwam stolik, więc jest ok, pod domem też chciałam żwirek aby kontynuować żwirek z paska między chodnikiem a wjazdem.
Zuzka25 16:58, 30 paź 2016


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Witam, chciałam się poradzić odnośnie rabaty, na której posadziłam śliwę Pisardii, hortensje Limelight co 115cm, pomiędzy nimi miskanty Gracillimus. W lewym roku są rozplenice i jeżówki. Zastanawiam się nad prawym brzegiem rabaty? Czy nie posadzić tam jeszcze jednego drzewa? Zachwyciłam się grujecznikiem japońskim, może rozjaśniłby ten róg od strony wiaty?
Jeszcze do obsadzenia mam na wiosnę ziemię przed hortensjami. Na razie w październiku posadziłam dużo tulipanów.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies