Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 22:49, 26 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
frezja napisał(a)


Bardzo dziękuję. Muszę z tematem się przespać, ale już czuję, że może być fajnie; ten kawałek był taki oderwany a teraz soliter to "zwiąże". Jakie drzewko Danusiu byś tu widziała?


Bez obserwacji ogrodu nie wiem. Popatrz z poziomu domu lub altany i sprawdź jaki kolor się sprawdzi. Ja nie widzę więc nie wiem co doradzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:51, 26 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Adela napisał(a)
Proszę mi poradzić, jakimi drzewami piennymi mogę uzupełnić tę słoneczną rabatę, aby choć częściowo przesłonić domy sąsiadów. Pod płotem ciągnie się żywopłot z tuji Smaragd o wys. 1,80 m. Na jego tle rosną drzewa, jak na rysunku, przy czym jedynie wiśnia Atropurpureum jest nie do ruszenia ze względu na jej wysokość. Pozostałe są niewielkie i mogłyby zmienić miejsce.
Nie wiem, czy to dobry pomysł, ale brałam pod uwagę 2-3 sztuki jednego gatunku, szczepione na wysokości ok. 2m np:
- Wiśnia Umbraculifera
- Śliwa wiśniowa Nigra
- ew. platany kuliste Alphen's Globe

Może istniejące drzewa lepiej będą komponowały z innym roślinami, które nie przychodzą mi na myśl?



Zimą będzie pusto, ja bym posadziła świerki serbskie na tym pasie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:52, 26 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
atena13 napisał(a)
Witam chcę posadzić pod ścianą tuje aurea nana zamiast rosnących tam szmaragdów,ale z przodu mam posadzone hortensje vanilki no i teraz się zastanawiam czy ma to sens?bo vanilki chyba duże będą a aurea nana wolno rosną z kolei nie chce tam szmaragdów bo będą za duże

chciałam je posadzić tak troche z tyłu za ML



Tuje Aurea wysunąć przed hortensje i przed miskanty, są za małe na "tyły".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:53, 26 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
maciej napisał(a)


Dziękuję za wszystkie rady, czy coś z tego co jest w ogrodzie nadaję się na wyspę? Na wątku dodałem plan z wyjazdem i chodnikami


Na wyspę nadaje się najpiękniejsze drzewo lub forma zwisająca drzewa np. wiąz Camperdownii, raczej nic nie masz ładnego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adela 23:28, 26 paź 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Gardenarium napisał(a)

Zimą będzie pusto, ja bym posadziła świerki serbskie na tym pasie.

Danusiu, dziękuję za radę. Świerki serbskie to piękne, dostojne, strzeliste iglaki. Mam na działce dwa. Ale tutaj, szczerze mówiąc, to trochę boję je sadzić ze względu na bliskość domu. W jaki sposób mogłabym zahamować trochę ich wzrost i niedopuścić do wzrostu powyżej 5 m?
____________________
Ela - Moja ostoja
b_tkacz 03:29, 27 paź 2016

Dołączył: 01 lut 2015
Posty: 11
Dziękuję Danusiu i nawet wykorzystałaś moje rośliny, nie sądziłam że da się hortensje połączyć z berberysami. Ten iglak kolumnowy to może być tuja aurea nana, nie za mała będzie? Ona dorasta do 1m chyba. Czy lepiej jakiś inny wybrać? Karłowe kuliste iglaki- czy to może być ZIELONA KARŁOWA TUJA DANICA?

I teraz dylemat czy można jeszcze teraz sadzić, czy nie jest już za późno? Tym bardziej że muszę ją poszerzyć. A z czasem to u mnie cieniutko bo mam 2,5 miesięczną córeczkę.

Pozdrawiam
b_tkacz 03:38, 27 paź 2016

Dołączył: 01 lut 2015
Posty: 11
Korzystając z Twojej wiedzy Danusiu mam jeszcze rabatę przy wejściu, ma która jest już przygotowana i czeka na sadzenie, może tam bym zdążyła przed zimą? To jest wąski pasek o długości 7,5 m i 0,8m szerokości. Myślałam żeby posadzić tam same iglaki. np trzy iglaki na pniu, tj. sosna bośniacka lub odmiana czarnej, kosodrzewinę i na środku jałowiec zwisający a pomiędzy około 7 szt karłowych iglaczków, ewentualnie jałowiec płożący tylko nie wiem czy nie jest tam za mało miejsca Ma to jakąś wizję?
P. S. jutro wstawię zdjęcie.

Beti
Gardenarium 08:01, 27 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ivo napisał(a)
Witam i poproszę o poradę odnośnie mojej skarpy. U samej góry rosną lawendy a na dole żywopłocik bukszpanowy i to bym raczej chciała pozostawić ale wszelkie opcje dozwolone Miedzy lawenda a bukszpanami rośnie dywan z floksów który co prawda ładnie zarósł, ale denerwuje mnie bo czasem żółknie i na wiosnę kwitną te floksy jak szalone co trochę przeszkadza bo to jaskrawy róż. Myslałam zamiast tych floksów o irdze tylko nie wiem czy po całości czy coś pomieszać może.
Najlepszym rozwiązaniem byłby gabion ale może kiedyś na razie musi tak zostać.
Ogród jest w stylu nowoczesnym.
Poniżej kilka zdjęć:





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:13, 27 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Adela napisał(a)

Danusiu, dziękuję za radę. Świerki serbskie to piękne, dostojne, strzeliste iglaki. Mam na działce dwa. Ale tutaj, szczerze mówiąc, to trochę boję je sadzić ze względu na bliskość domu. W jaki sposób mogłabym zahamować trochę ich wzrost i niedopuścić do wzrostu powyżej 5 m?


W bardzo prosty sposób, tnąc je w stożek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ivo 08:27, 27 paź 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Gardenarium napisał(a)




Danusiu dziękuję za podpowiedz ale nie dałam więcej zdjęć a tuż obok po drugiej stronie tych schodków już mam tzrmieliny

Znalazłam na szybko takie zdjęcie kółkiem zanaczyłam skarpę - tak to wygląda.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies