Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

madeczkam 13:01, 28 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Toszka napisał(a)


Przy tych hortkach (pieknych) Morning Light będzie za delikatny. Chyba, że posadzony jako sekwencja 3-5 i znowu hortki.

Zwarty, niezawodny, w miarę duży, pięknie kwitnący i przebarwiający się na jesieni jest np. Malepartus. Inne zwarte, gęste i piękne, ale subtelniejsze od Malepartysa to np. 'Rotfeder' lub 'Silberfeder' (różnią się kolorem wiechów.Na jesieni liście płoną feerią barw żółto-pomarańczowo-czerwono.
Posadź koniecznie rozplenice (np.Hameln). Smiało możesz posadzić je przed hortki. Do tego sedum (rozchodniki okazałe) np. Brillant - to niezwykle udane zestawienie - topowe


polecam takze rozchodnik matrona, a jezeli kwiat długo zachowuje biały kolor pieknie bedzie pasował rozchodnik o pstrych liściach, ale nie o białych kwatach - te szybko brązowieja - według takich rad juz ida do mnie kwiatki poszukałam na allegro
madeczkam 13:05, 28 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
moniaaa_l napisał(a)


Wolę mieć dosyć gęsto posadzone ☺
Tuje mamy już dosadzone i dzisiaj wybieramy się właśnie po miskanty i horte i.
Myślę że zdecyduję się na hortensje Limelight albo magical moonlight a miskanty morning light albo sirene, zobaczymy co będzie dostępne ☺


bardzo piekny jest m.silberspinne delikatne wąskie liście polecam własnie ten u mnie wsadzony co ok 2 m równiez mocno sie rozrasta
asiulka 17:46, 28 lip 2017

Dołączył: 20 lip 2017
Posty: 20
A może taką rabatę pomoże mi ktoś zaprojektować?
frezja 18:44, 28 lip 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
asiulka napisał(a)
A może taką rabatę pomoże mi ktoś zaprojektować?


A co planujesz ? u mnie będzie rabata, taka oderwana na drzewo, które będzie skąpane w trawach.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
asiulka 19:14, 28 lip 2017

Dołączył: 20 lip 2017
Posty: 20
A ja myślałam coś w stronę trzmielin berberysow tawulek zurawek. Tylko nie mam pojęcia jak to rozplanowac
Eleeri 19:15, 28 lip 2017

Dołączył: 06 cze 2016
Posty: 63
Witam, co mogę posadzić na rabacie północ-południe pod liliowcami Stella de Oro?
Co jest niższe od tego liliowca i może rosnąc w południowym słońcu? Mam 50 cm miejsca, później jest chodnik.
____________________
Joanna Ogród Eleeri
asiulka 19:23, 28 lip 2017

Dołączył: 20 lip 2017
Posty: 20
Podobają mi się też hosty ale niestety to odpada bo to nasłonecznienia część ogrodu.
Anetka 19:53, 28 lip 2017


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 132
Co posadzić pod tymi hortensjami?

____________________
Aneta Daleka droga do ogrodu
madeczkam 20:10, 28 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Anetka napisał(a)
Co posadzić pod tymi hortensjami?



rozchodnik może
Toszka 20:12, 28 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Eleeri napisał(a)
Witam, co mogę posadzić na rabacie północ-południe pod liliowcami Stella de Oro?
Co jest niższe od tego liliowca i może rosnąc w południowym słońcu? Mam 50 cm miejsca, później jest chodnik.


Stella ładnie się rozrośnie, ale jeśli chcesz to niskie, kompaktowe szałwie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies