Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Donia72 21:16, 29 mar 2015


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Łukasz, moje posadzone w tamtym roku żurawki zostały trochę zdeptane posadziłam je przy karmniku i chyba mi rodzinka je trochę "potraktowała" butami. Nie wiem czy jeszcze odbiją
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
MirellaB 22:54, 29 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Łukaszu mam jeszcze dwa pytania:
jaki jest najlepszy czas, miesiąc na kupowanie i sadzenie żurawek?
czy polecisz jakiś sklep internetowy w którym można kupić dobrej jakości żurawki?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Luki 12:20, 30 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Donia pozostaje czekać, może odpiją, wszystko zależy jak mocno zostały zdeptane

Mirello jeżeli chodzi o produkcje żurawek w Polsce to najlepszy termin przypada po połowie maja. Sadzonki z in vitro do szkółek trafiają w marcu-kwietniu, więc muszą troszkę podrosnąć, żeby nie były malutkie. Chociaż zdarzają się sprzedawcy, którzy sprzedają takie maleństwa już w kwietniu
Namiary na pw.



Znalazłem dzisiaj Nigry z koroną na wysokości 180-200cm w środe jadę zobaczyć.

Marzą mi się też dwie magnolie Genie i Daybreak, ale totalnie nie mam ich gdzie posadzić. Nawet jak się miejsce znajdzie to będą w przeciągu. Idę poszukać miejsca
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
justi 13:02, 30 mar 2015


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ale wyciachałeś wielką rabatę, fiu fiu fiu
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Luki 21:15, 30 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Justi troszkę duża wyszła, czuję teraz to za każdym razem jak mam coś na niej zrobić


Mimo dziwnej pogody, mieszanki deszczu wichury, śniegu z deszczem, bezchmurnego nieba. Udało mi się nawieźć na rabatę troszkę gliniastej ziemi, aby moje piaski troszkę lepiej wodę trzymały.

Zabrałem się też w końcu za pikowanie Stipy. Nawet przyjemnie się to robiło w spokoju przy muzyczce
Musiałem na szybko zrobić podstawki pod pocięte wielodnoniczki, aby zmieściły się na moim parapecie, folia aluminiowa była pod ręką i chyba się sprawdzi. Najwyżej nie będę odsłaniał zasłon, żeby na to nie patrzeć



Troszkę tego będzie, ale jak już robić to konkretnie
Stipa ma 5 tygodni.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 21:22, 30 mar 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Trzymam mocno kciuki Niech drzewa maja gruby pień i piękną koronę Stipy wypasione już
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Luki 21:29, 30 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu w środę się okaże czego drzewa warte, jak będą okej to chyba nawet w tej paskudnej pogodzie jaką zapowiadają je posadzę
Mam nadzieję, że Stipa przez półtorej miesiąca do zimnej Zośki dużo podrośnie bo dłużej z nią na parapecie nie wytrzymam
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 21:59, 30 mar 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Byłem w markecie na O. i stipy nie było Muszę szybko nasionka z netu zamówić. Chyba że kupię gotowe na kiermaszu w maju.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Zielona 22:04, 30 mar 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ogromna jest ta rabata! Przygotowana doskonale. Teraz tylko to, co przyjemne. Będzie pięknie, bo plan jest imponujący.

PS Myślisz, że jeśli PF przeżyła, to warto ryzykować jej dzielenie? Czy jednak cieszyć się czterema, ale żywymi i dorodnymi kępkami w odpowiednim miejscu?
Luki 22:24, 30 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Paweł po informacji, że Stipa jest O na Ogrodowisku, ja w lutym kupiłem 2 ostatnie paczki. Danusia ostatnio pisała, że niezalogowani to aż 95% czytających Siła internetu.
Teraz Stipa szybciej rośnie bo jest więcej słońca i jak oglądałem moja stipa przegoniła taką, która była u niektórych wysiewana na początku lutego.

Marto do ostatecznego przygotowania to potrzebuje przekopać rabate z przekompostowanym obornikiem, 8 taczek gliny dzisiaj przywiozłem, do tego będę miał z 4 worki kompostu, kupie kilka worków ziemi ogrodowej i podleje całośc Rosahumusem. Nie mam już zamiaru kupować ziemi w workach sadząc każdą partie roślin bo w zeszłym roku poszedł na to majątek.
Mam nadzieję, że takie przygotowania przyniosą dobry efekt

CO do Prairie Fire to sam nie wiem co bym zrobił bo jak się okazuje jest piękna i bardzo nietrwała, a szkoda bo z turzyc 'włosistych' podoba mi się najbardziej.
Ja turzyce dzieliłem w czerwcu i przeżyły jednak były to Ice Dance i Evergold.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies