Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Gardener27 16:44, 29 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Pusta rabata daje nieograniczone możliwości i z tego co pamiętam będzie największą w Twoim ogrodzie Masz już na nią pomysł ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Luki 16:55, 29 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Przemku możliwości są i to spore, a w szczególności sporo trzeba roślin. Plan jest tutaj, a plan działąń to w pierwszej kolejności przygotować podłoże, następnie wielkie poszukiwanie roślin potrzebnych do posadzenia. Tak to największa rabat i na razie wygląda dziwnie w porównaniu do innych, ale mam nadzieję, że po obsadzeniu to wrażenie zniknie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Gardener27 17:02, 29 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Faktycznie plan już jest włącznie z naniesionymi sugestiami Będzie kolorowo i na bogato
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
dorciabe 17:17, 29 mar 2015


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Łukasz no kawał tej rabaty masz, pozazdrościć
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
iwonadm 17:27, 29 mar 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Masz jakiś patent na zdzieranie darni trawy bo się do tego przymierzam i moja jest mocno ukorzeniona i ciężko samej mi to zrobić
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
MirellaB 19:54, 29 mar 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Łukaszu dziękuję Ci za odpowiedź i informację na moim wątku
Od teraz będę do Ciebie zaglądała częściej
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Agatan24 19:57, 29 mar 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Wow wow wow Łukasz boska rabata wyszła a kanciki cycus glancus
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Enya73 20:04, 29 mar 2015


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
O rany, a ja myślałam, że mam dużo do obsadzenia po demolce na trawiastej. Co tam posadzisz? Rabata z bukszpanami wygląda bardzo dobrze. Fajnie Ci wyszła. Pozdrawiam
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
agata19762 20:27, 29 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
piękna zieleń ...kanciki perfekcja !!!
moim zdaniem najgorsza robota za Tobą sadzenie to już sama przyjemność
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Luki 21:01, 29 mar 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Przemek będę się starał, aby nie było zbyt kolorowo, a w jednej tonacji, ale nie zaprzeczę ma być bylinowo i bujnie

Dorcia z jednej strony się cieszę, z drugiej mam przed nosem spis potrzebnych roślin i szacunkowy kosztorys... to już zbyt mi się nie podoba, ale gdzie się da to staram się redukować

Iwonko
Ja zaczynam od nacięcia trawnika po lini rabaty, następnie szpadlem wycinam pasek 20cm darni po lini rabaty. Resztę zrywam motyczką stroną z 'dzidami' małymi kępkami. U mnie ten sposób bardzo dobrze się sprawdza i jest w miarę szybki. Tyle, że przy dużej powierzchni ręka może boleć

Mirello jak jestem w stanie to pomagam, bardzo to lubię

Agato nad kancikiem się nie skupiałem, ale wyszedł równiutko, ale do czasu nasadzeń jeszcze nie raz będzie trzeba poprawiać

Anito z rabaty z bukszpanami jestem bardzo zadowolony, cały rok dobrze wygląda, a teraz jeszcze cieszy cebulowymi
Na nowej rabacie będą byliny, trawy i róże, plan dawałem na 497stronie lub w poście do Przemka powyżej jest link

Agato dla mnie najgorsze jest zdobywanie potrzebnych roślin. Szkółking bardzo lubię, ale nie wtedy jak potrzebuje konkretne rośliny bo zazwyczaj wtedy ich nie ma Muszę obdzwonić dwie szkółki, w których jeszcze nie byłem, jeżeli będą mieli to co jest mi potrzebne większość problemów z roślinami się rozwiąże

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies