Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Agatan24 18:45, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Hihihi pokazuj bo już nogami przeplatam
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Luki 18:50, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Szkółking wybitnie udany
Dzisiaj bawiłem się w szamana, gdzie się nie pojawiłem to zaczynało lać i to konkretnie. Podjeżdzam pod pierwszą szkółke... burza, pod drugą deszcz, pod trzecią ulewa, ale na szczęście miałęm ze sobą 3 parasole więc mam co chciałem

Pysznogłówka różowa, bodziszek o pięknych liściach(zapomniałem odmiany), szałwia Blue Queen i ROsenwein, Rozchodnik Brilliant, kocimiętka, Turzyce Ice Dance i Everest, Floks Red Carrabien, Funkia do donicy, miskant Variegatus i Gracillimus.
Kupiłem też hortensje Vanille freise ale brzydkie są no ale dostałem je prawie za darmo więc najwyżej wymienię jak znajdę ładniejsze i na zdjęcie załapały się róże Ascot, które dzisiaj przyszły, a Maria Thereska moczy się w wiadrze

Jak ja się cieszę, że nic nie zamawiałem przez internet przepłaciłbym dwukrotnie, a nie wiadomo co bym dostał. Fakt do jednej szkółki musiałem śmigać 60km, ale co tam przynajmniej mam złote źródło hortensji bukietowych w wielu odmianach i jak na złość ta którą chciałem była resztką z zeszłego roku
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Agatan24 18:54, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Gdzie konkternie byles ze upolowales rozchodnik.? Nie mów ze w Bylinowym.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
ewsyg 18:54, 28 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Całkiem fajne zakupy Mnogie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
boguslawa_ma... 18:57, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Łukasz gdzie takie tanie hortensje?Ja też wczoraj byłam w szkólce,ale blisko domu.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
kachat 19:00, 28 kwi 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Śliczne zakupy, roślinki na zdrowe wyglądają
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Luki 19:02, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo frezjo żurawki najbardziej lubią stanowiska gdzie prze pół dnia jest słońce wtedy najładniej się wybarwiają. Na miejscach całkowicie słonecznych też wytrzymują, ale nie wszystkie odmiany i trzeba wtedy o nie bardziej dbać i podlewać mocno w upały

Agato odkryłem nową szkółkę i nie tylko jedną odmianę rozchodnika mieli, niestety Matrony nie było bo też potrzebuję. W bylinowym oczywiście też byłem i najbardziej głowiłem się nad piwoniami bo mają mnóstwo odmian, ale w końcu na nic się jeszcze nie zdecydowałem. Oglądałem żurawki Rio i już ładnie podrosły gdzieś za dwa tygodnie spokojnie będzie można już kupować

Ewo rabata duża to i potrzeby spore, a chę mieć duże grupy bylin, ale jestem już prawie na finiszu, jeszcze musi dotrzeć reszt róż i pozostanie mi kupić jeżówki lawendę i bodziszki. Zapewne jeszcze coś dosadzę, ale to w późniejszym czasie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Lukasz2013 19:02, 28 kwi 2015


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Super zakupy. Mi dotarly million bells kurierem na balkony.
Luki 19:04, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bogusiu te hortensje, które ja dostałem były mega tanie bo dostałem resztkę i nie za ciekawą, ale ogólnie reszta bardziej wypasionych też była dość tania. Wielkie okazy w 10 litrowych donicach po 30zł. Szkółka jest 20 km za Częstochową.

Kasiu bardzo zdrowe strasznie się z nich cieszę, śmiagam porozkładać na rabacie

Łukasz jednorocznych przez internet jeszcze nie zamawiałem i raczej nie będę bo tego u mnie pod dostatkiem, że nawet nie wiadomo na co się zdecydować, a jedna Pani ze wsi sprowadzi mi to o co poproszę
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
frezja 19:05, 28 kwi 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Luki napisał(a)
Ewo frezjo żurawki najbardziej lubią stanowiska gdzie prze pół dnia jest słońce wtedy najładniej się wybarwiają. Na miejscach całkowicie słonecznych też wytrzymują, ale nie wszystkie odmiany i trzeba wtedy o nie bardziej dbać i podlewać mocno w upały

dzięki..mam kilka odmian i chyba na nowo się przekonam do nich.
zerknij na moją grządkę,jak uporasz się ze swoimi zakupami(udanymi zresztą)..co byś tam proponował?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies