Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Agatan24 09:58, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Lukasz czy te moje trzmieliny na pniu to mogę juz podlać florovitem czy poczekac aż się dobrze ukorzenia.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Luki 10:00, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Danusiu masz już przecież połowę ogrodu zrobioną, a obecne prace zaowocują już pod koniec sezonu, wszystko będzie dobrze rosło No i dziękuje.

Iwonko
Orientalnych nie kupuj: piękne pachnące niestety marnieją z roku na rok i lubią marznąć.
Orienpety (drzewiaste wg sprzedawców ) jak najbardziej możesz kupić pięknie pachną i są wielkie, na tył rabaty.
Azjatyckie niższe do 120cm w środek rabaty nie pachną kwitną troszkę wcześniej niż Orienpety

Szafirki mam swoje od kilku lat, kiedyś dostałem pełno cebulek i tak migrują po ogrodzie, dwie paczki dostałem gratis przy jesiennym zamówieniu

Agato w sumie można podlać, ale one na pewno miały nawóz w doniczkach, ja nawożę rośliny najwcześniej miesiąc od posadzenia jeżeli nie dostały lepszej ziemi, jak wsypałem kompostu lub lepszej ziemi to w pierwszym sezonie raczej nie nawożę, chyba że lecę oprysk florovitem po całości
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 10:11, 27 kwi 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziękuję, zapisałam sobie o liliach
Nie wiedziałam, ze są lilie, które nie pachną
____________________
Ogródek Iwony II
Agatan24 10:13, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
A lepiej dolistnie czy doglebowo.?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
kachat 10:47, 27 kwi 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Luki, ty ty podrasowywaczu, ja tu się liliami zachwycam i kolorami, że takie piękniejsze dużo niż u mnie, a widzę że kolorki mocno podciagnięte były Ja to bym wolała oryginalne zdjęcie to poniżej zobaczyć, bez fioletowego domu i płotu Nie rób tak, tylko ludzi w kompleksy wpędzasz, że masz kwiaty bardziej kolorowe od nich

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Luki 11:56, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko lubię jak lilie pachną, ale te niepachnące mi nie przeszkadzają nadrabiają swoim pięknem

Agato jak wolisz, ja większość nawożę dolistnie bo gdybym miał za każdym razem podlewać to zbankrutowałbym na nawóz a od roznoszenia 60 konewek wywieźli by mnie w kaftanie. Raz w roku podlewam resztę opryskuje.

Kasiu ja już pisałem wielokrotnie, że nie obrabiam zdjęć w żadnym programie i innych podobnych
Kwestia wybrania dobrego światła i zapoznania się z obsługą aparatu, a wyjaskrawienie barw czerwonych nie zależy już ode mnie tylko od obiektywu, który jest zbyt czuły, a na profesjonalny na razie mnie nie stać.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
kachat 19:15, 27 kwi 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Luki, jak już to to kwestia kiepskiego aparatu, a nie obiektywu który nie ma takiego wpływu na kolory. Ale masakra, żeby aż tak kolory przekłamywać... Może chce być miły aparacik i specjalnie kolory podkręca aby ci przyjemność sprawić U mnie wszystkie fotki blade wychodzą, bo i kolory blade
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Luki 21:27, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu aparat jest dobry, a obiektyw może wiele zmienić, miałem podpięty obiektyw znajomego za grubą kasiorę i aż się zdziwiłem co można wyciągnąć z aparatu. Tak naprawdę zdjęcie było robione w pochmurny dzień po deszczu i kolory wcale nie są aż tak przekłamane. Blade zdjęcia to kwestia ustawień aparatu, wystarczy wyłączyć tryb automatyczny i pobawić się
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Sebek 21:31, 27 kwi 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Oddawaj deszcz U Ciebie nawadnianie sika to już nie potrzebujesz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Iwk4 23:12, 27 kwi 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Sebek napisał(a)
Oddawaj deszcz U Ciebie nawadnianie sika to już nie potrzebujesz

Ja też miałam
Sebek chyba zabrał
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies