Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

iwonaal 20:12, 26 kwi 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Piękna wiosna u Ciebie. Deszczu zazdroszczę.
____________________
Zakochana w ogrodach
IzaK 20:51, 26 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
po deszczu jest tak soczyście
jaka śliczna kulka trzmielinowa - ja swoje chyba tez powinnam przyciąć a nie umiem, ale się nauczę
U nas też z godzinę padało solidnie w końcu... bo kto to widział podlewać w kwietniu
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Luki 21:17, 26 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Bozga dziękuje deszcz padał dwa razy i mam nadzieję, że jeszcze raz popada bo moje piaski już musiałem obficie podlewać.

Łukasz wiesz jakie są te prognozy, do piątku jeszcze wszystko się może zmienić na lepiej lub jeszcze gorzej.

Gosiu mam nadzieję, że deszcz w końcu wydobędzie kolory z liściastych bo kiepsko z nimi u mnie

Paweł ja wczoraj zaliczyłem dwugodzinne podlewanie bo było tak sucho, a nie wierzyłem że dzisiaj popada. Przynajmniej dzięki temu dokładniej jest nawodnione, ale wiem jaki to problem mieć suszę.

Kasiu bardzo mi się szafirki podobają byłyby idealne gdyby pieski nie załatwiły jednej kępki w środku przez co jest dziura, ale i tak kwiatuchy ogromnie cieszą. Wiosenna burza jest zbawienna dla ogrodu, jak zatrzęsie to wszystko w postrachu zaczyna rosnąć

Agato południe miałem na myśli okolice Bielska, tam jest mnóstwo szkółek trzeba poszukać. Wiem, że Gosia z ciociogrodu kupowała 1,5 metrowe chyba za 40zł.
Wpisz sobie Kulas Częstochowa w wyszukiwarce, oni mają jedną stronę dla wszystkich punktów sprzedaży
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:21, 26 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko deszc był bardzo potrzebny i bardzo się z niego cieszę

Iza trzmieliny trzeb koniecznie ciąć bo niecięte są mało gęste i rozwiane. T ze zdjęcia jest już wiekowa ma ok 50cm średnicy.
Ja już zaliczyłem kilka razy solidne podlewanie nawet trawnika bo wysechł by na wiór
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
IzaK 21:24, 26 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Luki napisał(a)


Iza trzmieliny trzeb koniecznie ciąć bo niecięte są mało gęste i rozwiane. T ze zdjęcia jest już wiekowa ma ok 50cm średnicy.
Ja już zaliczyłem kilka razy solidne podlewanie nawet trawnika bo wysechł by na wiór


będę musiała się za to zabrać, a teraz można przycinać czy za późno?
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
Agatan24 21:48, 26 kwi 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
A właśnie miałam pytać kiedy przycinać trzmielinę na pniu, bo moja ma taki jeden duży odrost że sobie tak nie fajnie dynda
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Luki 22:29, 26 kwi 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Izo i Agato teraz lepiej zostawić trzmielinki w spokoju nie wypuszczą nowe pędy i się zagęszczą, gdzieś pod koniec maja będzie można ciąć, ja w sumie tnę nawet 3 razy w sezonie, wiosną okolice czerwca i później poprawiam co psuje kształt
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
IzaK 23:16, 26 kwi 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
Luki napisał(a)
Izo i Agato teraz lepiej zostawić trzmielinki w spokoju nie wypuszczą nowe pędy i się zagęszczą, gdzieś pod koniec maja będzie można ciąć, ja w sumie tnę nawet 3 razy w sezonie, wiosną okolice czerwca i później poprawiam co psuje kształt



Musze zapamiętać albo sobie zapiszę - dziękuję
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
bdan 09:41, 27 kwi 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Łukasz pieknie u Ciebie, zielono i kolorowo. Żyję nadzieją, że u mnie w przyszłym roku chociaż trochę podobnie będzie.

I oczywiście spóźnione gratulacje dołanczam

Iwk4 09:52, 27 kwi 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Łukasz, dziękuję za odpowiedź w sprawie lilii
To wszystko jedno, z których lilii kupować? Orientalne czy azjatyckie?

U mnie padało 3 minuty. Wieczorem padało, ale z węża

Podobają mi się szafirki u ciebie jako obwódka. Śliczne. Kupowałeś cebulki ?
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies