Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Malgosik 22:37, 11 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Łukasz zrób kiermasz i wyprzedaj rosliny
nie będzie żalu wyrzucania
a za pieniądze kupisz nowe roślinki
wystarczy sporządzić listę roślin i każdemu zainteresowanemu wysłać na priva
chętnie ustawię się w kolejce na coś, czego nie mogę znaleźć w sklepie

a może te stożki wykorzystać i rozstawić wzdłuż całej rabaty?
będzie rabata topiarowa
wypełnisz czym tam będziesz chciał

____________________
Ogród na glinie
Edyta10 22:40, 11 sie 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Łuki twoja nowa rabata powaliła mnie na łopatki wszystko piękne i super zestawione, cudne te różowe przetaczniki no a trawy po prostu miodzio, nadają lekkości rabatce
____________________
Ogródek nad jeziorem
Katkak 22:42, 11 sie 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Malgosik napisał(a)
Łukasz zrób kiermasz i wyprzedaj rosliny
nie będzie żalu wyrzucania
a za pieniądze kupisz nowe roślinki
wystarczy sporządzić listę roślin i każdemu zainteresowanemu wysłać na priva
chętnie ustawię się w kolejce na coś, czego nie mogę znaleźć w sklepie

a może te stożki wykorzystać i rozstawić wzdłuż całej rabaty?
będzie rabata topiarowa
wypełnisz czym tam będziesz chciał


To doskonały pomysł z tym kiermaszem
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
mateuszmichn 22:53, 11 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Hahaha czytając twojego posta wyobrażałem sobie, jak chodzisz po ogrodzie i marudzisz a pochwili spierdzielasz po tym piorunie Rozesmialem się nieźle
U mnie trawka podeschła, bo mało wody w studni, a nie ma kiedy pogłębić. Zapowiadają zbawienny deszcz ale jak to zwykle popada przez 15 min i koniec.

Co do twojego późniejszego posta to z chęcią bym poradził ale nie znam się za bardzo na zestawieniach roślin. To co mogę powiedzieć, że jeśli już chcesz tam zmieniać to dałbym jakieś rośliny, które trochę rozświetlą te wyższe partie roślin. Może jakieś trawki typu stipa dla dodania lekkości.
____________________
Mój mały zakątek
Kuba 12:55, 12 sie 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
jak zobaczylam zdjęcia rabat do przeróbki pomyślałam chłopie co tu chcesz zmienić, ale jak cofnęłam się jeszcze dalej poczułam o co chodzi, u Ciebie to niemal kosmetyka, niuanse ale zmiany rzeczywiście wprowadziłyby więcej harmoni, jak Ci zazdroszczę tego wyczucia
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Luki 13:15, 12 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kasiu rozjaśnić rabatę trzeba koniecznie i dobrze, że widzą też to inni bo jest buro ponuro, niestety budleja potrzebuje słońca a tam półcień, a na dodatek złocisty jest żywopłot sąsiada, który góruję nad całością. Chociaż budleje już kiedyś chciałem mieć... za mały ogród i listę chciejstw wyrzuciłem coby mnie nie kusiło

Małgosiu pomysł może i dobry, ale nic specjalnego u mnie tam nie rośnie, a duże krzewy to już nie bylinki. W sumie zawsze troszkę krępowała mnie sprzedawanie, ale nie powiem nie raz chciałem zabrać łopatę i wystawić przed płot ale w mojej wsi to nie przejdzie

Gosiu jak ktoś rozstawi mi te stożki i kule na tej rabacie to wręczę medal, a nawet obiad i ciasto zrobię Myślałem już o tym bo mam w zanadrzu jeszcze cięte buksy, ale żeby to było takie proste...

Edyto bardzo mi miło w sumie to nie sądziłem, że stipa aż tak mocno się rozrośnie i będzie pożerać mi wszystko co rośnie obok

Kasiu kto wie może pomyśle o tym na wiosnę a roślin mam mnóstwo.

Mateusz dzisiaj też spiekota i grzmi w okolicach, ale nie wiadomo czy coś z tego będzie. Rozjaśnić trzeba koniecznie, ale stipa to do słońca, a zapomniałem dopisać, że cała rabata w półcieniu słońce do 13-14.

Ewo oj takie zrozumienie jest zbawienne przynajmniej wiem, że nie mam paranoi. Tak dla kosmetyki chyba we wrześniu pod łopatę pójdzie z 50 roślin
Ehh nie ma przerwy w interesie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 13:21, 12 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jeszcze dodam resztę wczorajszych wieczornych zdjęć

Na pierwszym zdjęciu rabat, która poniekąd mnie irytuje, ale nie przeszkadza, dosadzę pod jabłoń dwie hortensje zamiast zawilców i naparstic bo nie sprawdziło się to kiepskie połączenie.

Drugie zdjęcie z miejsca, które już bardzo lubię




Skalniak znika definitywnie tylko znowu mam zgryz co zrobić z tymi roślinami...



To co w zeszłym roku przy małych roślinach było bardzo ładne w tym roku jak podrosły jest nędzne



Podobnie zeszłoroczny rozchodnik w tym roku tragicznie się położył, ale to przez nadmiar wody, a podwiązanie graniczy z cudem.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 13:24, 12 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tutaj będą drobne zmiany i mimo nadmiaru kolorów nie razi mnie 'na razie' w oczy


Nierówne kwitnienie, tak się kończy niezdecydowanie przy cięciu


Dzisiaj tylko dwa strzały z bylinowej by nie przesadzać

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
boguslawa_ma... 13:27, 12 sie 2015


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Luki napisał(a)
Jeszcze dodam resztę wczorajszych wieczornych zdjęć

Na pierwszym zdjęciu rabat, która poniekąd mnie irytuje, ale nie przeszkadza, dosadzę pod jabłoń dwie hortensje zamiast zawilców i naparstic bo nie sprawdziło się to kiepskie połączenie.

Drugie zdjęcie z miejsca, które już bardzo lubię




Skalniak znika definitywnie tylko znowu mam zgryz co zrobić z tymi roślinami...
Na jakie hortensje stawiasz?
Dlaczego likwidujesz taki ładny skalniak,on się tak wkąponował w tą rabatę
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Luki 13:29, 12 sie 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kolejne dawno nie pokazywane miejsce, które jest zlepkiem pozostałości po zeszłorocznych rewolucjach, tutaj też będą spore zmiany, ale to najwcześniej w przyszłym roku, może i później.




Teraz ewakuacja w miejsce ratujące podczas upałów
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies